Неистов плач преди да заспи

  • 12 800
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
Благодаря ви мили мами  Hug Hug
Въоръжавам се с търпение, продължавам да гушкам малкото съкровище и чакам да премине периода.

  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 172
Ако я кърмиш вечер, провери дали имаш достатъчно кърма. И при нас имаше подобен период, но в кр на 2ри и началото на 3ти месец. Педиатърката ми казваше, че са колики или превъзбуждане, но се оказа че бебето е гладно. Минахме на адаптирани млека и проблема се реши от раз.

# 17
При нас плача е като по часовник, станели 20.30 часа се започва стахотен рев  #Crazyс много сълзи, спасението е само гушкане и много търпение Hug. Нашия лекар ни каза че това е в следствие на натрупаното хранене през деня. Бебо започва да го боли коремчето, но всичко щяло да мине с времето изписа следобед преди ядене по 2 капки Babynos.

# 18
  • Мнения: 2 309
здравей с-мира,

аз по постинга ти не разбрах дали само вечер го прави или и през деня, не мога да се сетя дали кърмеше или не.

ще ти кажа какъв е нашият случай. Али спи денем на 3-4 пъти по половин час, тогава прави точно така, плаче и я успокоява единствено гърдата, оставам с впечатление че много и се спи, но я е страх да не вземе да изпусне нещо от околния свят Laughingдругото което забелязвам обаче е, че баба ми много лесно я приспива с люлеене в шезлонга и монотонно  тананикане, явно знае че само мен може да муфти за цица. Та това, което ти предлагам е да опиташ да я успокоиш с цица или някой друг да я приспи.

що се отнася до това дали е период- незнам, без да те плаша Али е така откакто се е родила, само разнасяне и гушкане я приспиват.

# 19
  • Мнения: 8 917
Мили мами, помагайте ако можете, детенцето ми вече втори ден плаче неутешимо преди да заспи Sad Нищо не помага, очевидно й се спи но не може да заспи, захласва се от плач, до писъци стига - гушкам, люшкам, пея, опитвах и в леглото да я оставя - не и не  Cry Случвало ли ви се е подобно нещо? Сърцето ми се къса като я гледам така, а нищо не мога да направя  Cry когато е будна е весела както обикновено, не знам какво й става.
Не съм имала подобен случай, но да не би да я тормозят зъбки...или от нещо ад се естреснала през деня и да го свързва с леглото....или да е насъбрала повечко емоции през деня - така правят дечицата като се превъзбудят от преживяното Rolling Eyes

# 20
  • на североизток
  • Мнения: 285
Ами както са ти казали другите майки може да са зъбки, а може би просто детенцето ти вече пораства и се променя.Сигурно се впечатлява от външния свят и се превъзбужда.
Опитвай се преди сън да не си играеш с нея, а си създайте някакъв "ритуал" по приспиване, който да я успокоява и да го свързва със съня.Можеш да опиташ да й поговориш нещо, да й попееш, да й кажеш, че вече е дошло време за сън, да й дадеш любима играчка или предмет, които знаеш, че я успокояват............
Успех!  bouquet

# 21
  • Мнения: 698
Най-вероятно се преуморява. Не правете възбуждащи психиката неща преди лягане - игри, шум, гъделичкане и подобни...

# 22
  • Мнения: 2 327
Сипи му една бира на детето и ще се успокои  Wink

Това на майтап разбира се... Бебетата плачат за какво ли не. Те могат да плачат включително когато са щастливи. Нервната им система е такава. Ако само преди лягане плаче най-вероятно няма нищо обезпокоително и причината е съвсем естествена - зъбки, превъзбуждане, нещо такова.
Май всички деца минаваат през периода в който им се спи, но не могат да заспят и плачат.

# 23
  • Мнения: 1 097
и моето е така от онзи ден. Мислех си, че са няколко неща, но една майка от отчетната ни предположи - пълнолуние   Rolling Eyes
Може и от това да е, поне аз моето ще си го наблюдавам. Peace

# 24
  • Мнения: 942
И при нас имаше такъв период,но се оправихме.Така и неразбрахме какво стана newsm78

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И моята е така от вчера. Реве и се къса преди всяко заспиване. А е на 8 месеца. Не са зъби със сигурност, поне при нас. Ще следя и аз темата, дано някой от съветите помогне.

# 26
  • Мнения: 649
...но една майка от отчетната ни предположи - пълнолуние   Rolling Eyes

ами не знам дали от това може да плачат, но моят определено спи по-неспокойно по време на пълнолуние, аз вече съм го наблюдавала  Thinking

# 27
  • Мнения: 3 663
често пъти причината е превъзбуда и преумора
аз бих опитала да слагам детето да спи половин час по-рано например

# 28
....ох като чета все едно за нас си написала и ние сме в такъв период,беба е на 9 м и едва се приспиваме вечер, тъкмо заспи и след 5 мин пак е будна и реве, аз го отдавам на превъзбуда и някакъв странен период от развитието в съчетание, дано отмине скоро и на вас го желая от все сърце  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт