НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 130

  • 43 806
  • 787
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
И аз смесвам.

# 676
  • София
  • Мнения: 3 152
Някой има ли наблюдения дали този режим влияе по някакъв начин на омазняването на вътрешните органи? Знаете, има и слаби хора, които се оказват със затлъстели органи и по този начин имат здравословни проблеми.

# 677
  • Мнения: 13 076
На мен смесване на протеини ми влияе зле. Особено месо и млечни. Иначе яйца със сирена ям. Яйца с месо пак или задържам или качвам.
Та опитайте, ако не ви влияе зле си смесвайте, ако ви забавя свалянето избягвайте.

Подсладители не ползвам абслоютно никакви.
Ни Стивия ни еритрол и другите. Провокират ме да търся сладко още. Не ги ща ич:)
Само един сладолед на Ънкъл Чарли с 0% В ядох онзи ден та той беше с подсладител уж естествен. Не беше лош, но за рядка употреба.

# 678
  • Мнения: 1 762
Значи, що се отнася да еритритола. Преди да ви попитам си направих една топка с малко еритрол, масло и какао. Изядох си я, и ме засити доста. После бях гладна чак на другия ден. Въобще не ме провокира да търся още сладко. Напротив- наситих му се, а много ми се хапваше нещо подобно и си начешах крастата.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 12:04 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 679
  • Мнения: 18 542
Аз не използвам подсладители и отдавна съм се оттървала от пистрастяването към сладко. Отделно оставят гаден послевкус в устата.
Подсладителите активират същите центрове в мозъка като захарта което активно си поддържа зависимостта. Правете си сметката.  Peace

# 680
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На мен вече всякакво сладко нещо ми оставя гаден следвкус в устата. Онзи ден правих чийзкейк за децата и пробвах едно парченце, хем бях сложила малко захар и пак после имах особен неприятен вкус от сладкото. Иначе ако беше без захар, сигурно щях цяло парче да изям, доста вкусно си беше с това маскарпоне, крема сирене и тонове масло, мммм.

# 681
  • Мнения: 1 762
При мен захарта също оставя лош послевкус и не ми харесва. С еритритола нямах подобен проблем. Стевията не я понасям.

# 682
  • Мнения: X
Ех, чудесно е, че нямате пристрастяване към сладкото.
Аз имам и не ми минава. Стевия и еритритол използвам, спасяват ме от по-големи прегрешения. Гледам да не е ежедневно, но поне веднъж седмично хапвам разни режимни сладкиши. Човещинка.
Тия дни мисля да си правя режимни кокоски: https://bg-bio.com/%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D0 … 0%BA%D0%BE%D1%81/

Протеините рядко ги смесвам. Само като правя миш-маш или омлет. Меса със сосове на основата на млечни или яйца не са ми вкусни хич. Предпочитам да усетя аромата на месото.

# 683
  • Мнения: 80
Бърз въпрос - кокосово брашно и овесени трици как ви звучат.
Мисля да ги замествам вместо бяло брашно на палачинки или друг вид ястие
А банан?

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 41 048
Май само кокосовото е ок...

# 685
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пробвах тая събота палачинки с банан, кокосово брашно и яйца. Нищо подобно стана, разпадат се. Иначе на вкус са хубави.

# 686
  • Мнения: 3 182
У дома имахме хубав повод и реших да се почерпя с любимия ми сладолед. Стана ми толкова сладко, че не успях да изям и половината. Децата ме гледаха с изумление и коментираха:
- Не  можеш да си изядеш сладоледа?! Това не е истина!
- Това не е нашата майка. Сигурно са я сменили извънземните ...
 Joy Joy Joy

# 687
  • Мнения: 18 542
От захарта остава кисело в устата, а от подсладителите един послевкус, който не се маха и с миене на зъби - едно сладко-горчиво.

Палачинките с друго освен с пшенично брашно, по мое мнение не стават. Имам предвид, не са същите. Може и да са вкусни, но се разпадат ужасно и са по-скоро като запължени кексчета, отколкото палачинки.

А за смесването на протеините, аз си ги смесвам винаги. Пържолата ми е с гарнитура от сирена или яйца. Не знам кой го е измислил, че не е добре да се смесват. Не виждам логика.

# 688
  • Мнения: 39 772

А за смесването на протеините, аз си ги смесвам винаги. Пържолата ми е с гарнитура от сирена или яйца. Не знам кой го е измислил, че не е добре да се смесват. Не виждам логика.
Никой не го е излислил. Потребителки споделят на тях самите как им се отразява и чрез проба/грешка решават дали да ги смесват. Логично е.

# 689
  • Мнения: 19 733
Знам, че примерно при разделното хранене се избягва смесването (заради различното време на усвояване) и затова ми беше любопитно дали при този режим има подобен постулат. Съжалявам, ако съм разбунила духовете. но беше съвсем добронамерен въпрос Flowers Hibiscus

С таханите как стоят нещата? Може или не?

Общи условия

Активация на акаунт