Аз ли нещо не съм в час?

  • 8 989
  • 211
  •   1
Отговори
# 150
  • here and now
  • Мнения: 4 239
Като му е отрицателна финансовата култура и милиони да вади... келепир...

# 151
  • Мнения: 10 829
Да, то още по-зле. След 12 години стаж, взима пари от баща си, прави си оглушки за сметките. Или няма спестен 1 лев, или ги крие. Все не е ок положението.

# 152
  • Мнения: 574
Той се прибрал, понеже му е мъчно за детето и жената. Значи не  е съкратен. Тогава каква борса и какви 5 лева чака?
Абсолютно. Само в нечия глава май ще получава пари от борса.
Да не говорим, че по принцип 3 месеца ти е изпитателният срок, ако не и повече.
Не знам за борсата много спорихме ,когато реши да се връща,обесняваше ми как еди кой си работил еди колко си време и взел еди колко си пари.Знам ,че във фирмата където е работил така им оправяли документите ,да могат за взимат обещетение.Никога не е ползвал борса до сега и като цяло има около 12 години трудов стаж.
Не твърдя със сигурност, в ОК не съм живяла и работила. Но в Германия например получаваш 60% от заплатата за 6 месеца ако си работил година, година ако си работил 2 (и това е при положение, че не напускаш сам). Стажът в Бълагрия не важИ. А, да, и трябва да живееш там.
В ОК не вярвам да са толкова загубени да раздават пари наляво и надясно.

# 153
  • here and now
  • Мнения: 4 239
Maus, подават документи тук и от тук вземат нашия таван.

# 154
  • Мнения: 574
Възможно е Peace Колкото и абсурдно да ми изглежда.
С борса или не, човекът не струва според мен.
Рядко бих надъхвала някоя непозната да си разкара мъжа, но в този случай аз лично се надявам много авторката да не размисли.

# 155
  • Мнения: 188
Аз съм решила определено,че повече няма да давам шансове.По принцип ако проблемите ни бяха само това,може би нямаше да стигна до раздяла,но има и други неща,с които аз разбрах,че не бих правила компромис.Аз скоро гопопитах-Какво губя аз ако се разделя с него?Едно нещо да беше казал,да се хвана за него и да си кажа,че има смисъл,а то няма.

# 156
  • София
  • Мнения: 7 992
Губиш допълнителните разходи за него и детето му.

# 157
  • София
  • Мнения: 16 042
Maus, подават документи тук и от тук вземат нашия таван.

Да, подават тук. Но вземат нашия таван за 3 месеца.
Ако живеят там и се подписват на определена дата получават пари за повече месеци. Познат прави подобен фокус - дебне за евтини самолетни билети и отива да се подпише. После тук си тегли парите от картата и си живее. Но и работи нелеглно за да печели допълнително. Разбрал се е, че като му свърши тмошната борса ще го назначат официално.

# 158
  • София
  • Мнения: 13 188
На 31 ли беше? С 12 години стаж. Не е лежач този, работи си човекът. Сега ще започва вече и нова работа. Та, за какво е темата? Скарали сте се, голяма работа

Ти прочете ли темата? Не е проблемът в скарването. Проблемът е, че и сега, и преди, дори той да работи и да има пари, те са си негови, а тя си го отглежда. И детето му през половината седмица. За нея през времето на връзката им са в + 2 двудневни почивки, печка и телевизор на изплащане и парфюм за 10 лв. Тя с пари от майка си и бившия плаща наем, ток, вода, храна, всичко по домакинството, телевизия, интернет, сигурно и тоалетната хартия даже на принца, че и дори се чувства неудобно да не се подготви за посещенията на детето му. Пък той щял да вземе едни пари и да купи колело на детето, ама на неговото си.
Направо ми звучи фантастично, че има такива жени.
Ако нямаме пари за хляб, а той ми подари парфюм, независимо от стойността му, ще се наложи да закуси с парфюма.
Така и не разбрах колко време продължават тези отношения.

# 159
  • Мнения: 188
Понеже много хора питаха,отговарям че имаме връзка от 3 години,а живеем заедно от 2.Пак казвам имало е моменти,в които е пазарувал храна ,когато на мен не ми се е готвело,но сега като се замисля е било предимно в пътите,когато детето му е щяло да е при нас ...

# 160
  • here and now
  • Мнения: 4 239
Maus, подават документи тук и от тук вземат нашия таван.

Да, подават тук. Но вземат нашия таван за 3 месеца.
Ако живеят там и се подписват на определена дата получават пари за повече месеци. Познат прави подобен фокус - дебне за евтини самолетни билети и отива да се подпише. После тук си тегли парите от картата и си живее. Но и работи нелеглно за да печели допълнително. Разбрал се е, че като му свърши тмошната борса ще го назначат официално.

Вземат го според общия си стаж тук. На момъка му се полагат 10 месеца и всички са на нашия таван.

# 161
  • София
  • Мнения: 13 188
Ралито, а как действате със седмичния или месечния пазар? Не си ли правите сметка от какво имате нужда, поне като съквартиранти? Не обсъждате ли кога ви трябват месо, картофи, прах за пране, олио, боб, ориз и т.н.?
Имам усещане, че и на двамата ви липсва финансова култура.
Как планирате готвенето у дома? Ти решаваш какво ще готвиш, пазаруваш, плащаш, приготвяш и той послушно папка? Ако евентуално те домързи (колко често), той поръчва пица и купува чипс? Или?

# 162
  • София
  • Мнения: 16 042
Рали, замисли се и за други неща, за купуване, подаряване, клинчене.
Помисли си и се запитай дали твоето дете заслужава да го лишаваш от елементарни неща.
Помисли дали майка ти заслужава да ти  праща отгладувани пари за да покриваш сметките и на използвача.
Дали бившия като дава за общото ви дете иска да хрантутиш и чуждо + мързеливия му баща.
Е, че златен и неуморен  да му е атрибута пак не бих го изтърпяла в дома си.
Да се изнесе, да си живее отделно и да си поема разходите. А вие ще се виждате, ще излизате заедно.
Ако не е съгласен - мъже много. А и може временно без мъж, просто почивка докато срещнеш достоен.

# 163
  • Мнения: 15 356
Понеже много хора питаха,отговарям че имаме връзка от 3 години,а живеем заедно от 2.Пак казвам имало е моменти,в които е пазарувал храна ,когато на мен не ми се е готвело,но сега като се замисля е било предимно в пътите,когато детето му е щяло да е при нас ...

Имало моменти,в които е купувал храна..
Ами то това,не е подвиг,че има дни съм изморена,нямам сили и желание да готвя,ще купи много ясно.Жените не сме слугини и готвачки.Той още повече ,не работи,може да помага с домакинската работа.
Прекалено добре се отнасяш с него,ти не си социален патронаж,той е мъж ,би трябвало да ти е опора,а не обратното.
Едва ли,някоя слънчева сутрин ще се събуди отговорен човек,равноправен в съжителството ви.

# 164
  • Мнения: 188
Ралито, а как действате със седмичния или месечния пазар? Не си ли правите сметка от какво имате нужда, поне като съквартиранти? Не обсъждате ли кога ви трябват месо, картофи, прах за пране, олио, боб, ориз и т.н.?
Имам усещане, че и на двамата ви липсва финансова култура.
Как планирате готвенето у дома? Ти решаваш какво ще готвиш, пазаруваш, плащаш, приготвяш и той послушно папка? Ако евентуално те домързи (колко често), той поръчва пица и купува чипс? Или?

Никога не сме пазарувале седмично,ама никога.Решавам какво ще готвя,питам го съгласен ли е и аз си взимам каквото ми е неабходимо.Е за всички кансумативи е така,видя ли че нещо свършва отивам и си го купувам.Относно мързенето да готвя се случва веднъж седмично най-много да нямаме готвена вкъщи храна.

Общи условия

Активация на акаунт