Аз ли нещо не съм в час?

  • 9 002
  • 211
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 13 289
Е сега вече съвсем ми е непонятно как смогвате с парите. И как си готова всеки ден да готвиш с твои пари на някакъв, че и да питаш за одобрение. Клоня към липсата на финансова култура и у двамата, съчетана с помагащи финансово балъци.

# 166
  • Мнения: 15 356
Ралито,не ти е лесно.
Той не може ли да готви?Въобще помага ли в домакинската работа,или само дава съгласие какво да яде?
Ти направо си го осиновила,не си член а роб на това съжителство.Не го казвам за да се заяждам.

# 167
  • София
  • Мнения: 13 289
Рали, пробвала ли си да му предложиш, в замяна на осигуряваната от теб издръжка на домакинството, той да поема всичко физически - пране, чистене, пазаруване (с твои пари), готвене? Той как би реагирал?

# 168
  • Мнения: 188
Ралито,не ти е лесно.
Той не може ли да готви?Въобще помага ли в домакинската работа,или само дава съгласие какво да яде?
Ти направо си го осиновила,не си член а роб на това съжителство.Не го казвам за да се заяждам.
По-напред в темата казах,че ми помага.Пуска пералня,сгъва пране,често мие той чиниите.
Лично за мен,просто той не е свикнал да носи отгаварност и в това е проблема.Той дори когата е живеел в семейната си къща с бившата му жена,пак сметките са ги плащали родителите му и това го знам,защото той ми го е казвал.Просто е свикнал той да си разполага с неговите финанси и щом той има,друго не е важно.

# 169
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Оставете парите, аз като цяло, нямам усещането, че той я обича, че да стоим тук и да го нищим. Ако наистина е така, няма какво да разсъждаме, ясно е какво трябва да направи и не знам какво го бави още...

# 170
  • Мнения: 188
Оставете парите, аз като цяло, нямам усещането, че той я обича, че да стоим тук и да го нищим. Ако наистина е така, няма какво да разсъждаме, ясно е какво трябва да направи и не знам какво го бави още...
Чакам да се прибере от път другата седмица,той знае че искам да си тръгне.

# 171
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 778
След като вече има работа, защо не му дадеш втори шанс? Имам чувството, че искаш да ти кажем дали си взела правилното решение да го напуснеш.

# 172
  • София
  • Мнения: 13 289
Човекът явно не си струва.
Ако се обичате, не пречи да поддържате връзка, но всеки да си живее сам.
Подобно отношение и обгрижване дължиш само на детето си.
Ще се повторя, но си преосмисли отношенията към връзките и партньорството, защото не е редно да "осиновяваш" мъжете и да намираш за постижение, че ти "памага" с пералнята и чиниите. Партньорството означава адекватност на първо място. Успех!

Натаел, ти вярваш ли, че след като преди пак е работил и е чакал наготово, сега изведнъж след 2 г.с магическа пръчка ще се промени, защото има нова работа? Човек не се сеща след 2 г.съжителство да почне да плаща сметки и да купува хляб, след като от самото начало дори не му е хрумвало.

# 173
  • Мнения: 15 356
Явно неговите пари са джобни,нейните общи.Жалко за момичето.
Той чувства ли се мъж,има ли самочувствие,в периодите когато го издържаш?
Изобщо,що за човек няма да му приседне хапката в такава ситуация?

# 174
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Не че е невъзможно, но е малко вероятно. Преди бил ли е притискан от мисълта, че ще го напускаш? Може да стане чудо и да промени нещо, ако усети, че работата е станала дебела.

# 175
  • Мнения: X
О Боже, двукракото, наречено "човек" е достатъчно нагло да живурка при мама и тате, докато те му плащат сметките. Има ли какво да му се коментира на тоя?

# 176
  • София
  • Мнения: 17 803
Изобщо става ли му, като го отглеждаш наравно с децата? А ти как си лягал с него? Имаш 3 деца, от които задълженията ти са само към 1 и някакво частично морално към другото. Но 3-тото е напълно непотребно. Делиш усилия и ресурси на 3, вместо на 1.
Наистина ли изказването му "хваща" логика при теб? Ако го няма, няма да имаш половината от нефиксираните разходи като храна и вода.
Да не говорим за алтернативните раЗходи и загубените ползи.

# 177
  • Мнения: 2 220
Тук парите не са основния проблем, а това, че този мъж е завършен егоист, свикнал някой да го дундурка и да му плаща сметките. Това няма да се промени.

# 178
  • Мнения: 7 338
Тъжно ми стана за авторката. Тя си знае, че трябва да изгони това подобие на мъж. Явно няма кой да я подкрепи в решението й. Дано намери сили, защото това е един некачествен човек.

# 179
  • Мнения: 1 550
Тя си знае, че трябва да го изгони, но няма да го направи. Пак ще и замаже очите нещо и ще я накара да се чувства виновна. Уж го чака да се върне, за да се разделят, но прави планове как няма да плати нета и телевизията, та да се сети той...Демек чака промяна от негова страна и само плаши гаргите.

Общи условия

Активация на акаунт