2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 60 044
  • 773
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 948
Някой има ли идея какви са тези кодове ---Think (International) level 3a, 3b
-Grammar and beyond essentials
От Клет нищо не разбраха какво искам. Питаха дали са електронен вариант на учебника или тестове.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 21:54 от galia_m

# 391
  • Мнения: 259
Някой има ли идея какви са тези кодове ---Think (International) level 3a, 3b
-Grammar and beyond essentials
От Клет нищо не разбраха какво искам. Питаха дали са електронен вариант на учебника или тестове.
Аз също не можах да ги намеря по книжарниците и затова ги поръчах от училище

# 392
  • Мнения: 1 948
Скоро ли ги поръчахте и през домакинката ли?
Аз намерих това:
https://www.amazon.com/Think-Students-Online-Workbook-Practice/dp/1107562627

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 09:28 от galia_m

# 393
  • Мнения: 259
Скоро ли ги поръчахте и през домакинката ли?
Аз намерих това:
https://www.amazon.com/Think-Students-Online-Workbook-Practice/dp/1107562627
Поръчах ги при домакинката около 20 август. До тогава беше срокът. Незнам дали сега ще може през училището🤔

# 394
  • Мнения: 259
Може ли някоя от осмокласните майки, да сподели - на РС казаха ли нещо за тези 20% дистанционно обучение( т. е. Един ден в седмицата да са от вкъщи)? В някои у-ща примерно понеделник са ДО.

# 395
  • Мнения: 48 197
На нашата нищо такова не казаха.

# 396
  • Мнения: 16
На нашата също - зам. директорката (Катя Тофик) говореше в посока присъствено обучение. Оказа се, че тя ще им преподава по Математика.

# 397
  • Мнения: 115
И при нас (д клас) нищо не се спомена за дистанционно обучение.
Единственото нещо, което казаха във връзка със специални мерки, свързани с обстановката беше, че децата трябва да имат няколко маски, защото в общите части ще трябва да ги носят. Създадено е еднопосочно движение по коридорите (или поне обособени потоци). Остават на кабинетна система. В класните стаи децата ще бъдат без маски. Споменаха който иска да си носи и дезинфектанти. Предполагам, че в самото училище ще има осигурени такива. Съдя единствено по това, че имаше поставен пред залата, в която се провеждаше родителската среща - от тези със сензор: приближаваш ръка и то впръсква доза дезинфектант.

Учителите бяха с маски. Целодневното носене най-вероятно ще им създаде доста неудобства. Едно от тях е, че гласовете им се приглушават и част от казаното не се разбира. Карахме ги да повтарят, да говорят по-високо и пак имаше коментари от родители, седнали по-назад, че не са чули всичко. Имаше предложение да ползват микрофони Laughing , което може би е добро решение, за да не се напрягат нито учителите, нито децата.
Казаха, че след около месец - месец и половина ще има нова родителска среща. Тогава би следвало да има по-голяма яснота относно организацията. Засега изглежда, че се готвят за нормална учебна година. Имаше някои изказвания, които включваха „ако ни затворят“, но с увереността, че явно имат добра практика в дистанционното обучение. Особено похвалиха паралелката, която миналата година е била с Хромбук. Може би защото нашата е една от трите, които ще учат по същия начин тази година.

# 398
  • София
  • Мнения: 12 397
На нашата също - зам. директорката (Катя Тофик) говореше в посока присъствено обучение. Оказа се, че тя ще им преподава по Математика.
Това, бих казала, е голям късмет. За мен тя е най-добрият преподавател по математика в училището, но за съжаление преподава само в 8-ми клас на някои от класовете /освен ако няма някаква промяна/.

# 399
  • Мнения: 16
Това, бих казала, е голям късмет. За мен тя е най-добрият преподавател по математика в училището, но за съжаление преподава само в 8-ми клас на някои от класовете /освен ако няма някаква промяна/.
Добро начало😉 По БЕЛ ще е Вера Димитрова, АЕ - Анна Костадинова. Класната е Мариана Бошнакова.

# 400
  • София
  • Мнения: 2 239
А нашите в часовете по АЕ ще са с шлемове - децата са уведомени по имейл от госпожата.

# 401
  • Мнения: 48 197
Във фейсбук има групи на родителите на б и ж клас Simple Smile ,ако искате да се присъедините

# 402
  • Мнения: 46
Във фейсбук има групи на родителите на б и ж клас Simple Smile ,ако искате да се присъедините
Как се казва групата на б-клас?

# 403
  • Мнения: 259
И на нашия клас искат шлемове , а не маски по английски, за да се вижда устата и произношението. Сега се чудя от къде да намеря тези , който покриват само устата и са отдолу, а не тези като шлем пред цялото лице! Идеи ?

# 404
  • Мнения: 4
Тези са добри за случая.
https://shlemove.com/bg-product-details-47.html

8г с преподаватели Стоилова и Тофик по математика, Вера Димитрова БЕЛ и класна, Христо Данев английски език. На мен г-н Данев много ми допадна на родителската. Мисля че за навлизащите в пубертета деца този тип учители е голямо предимство-млад, гъвкав, забавен и изискващ(поне такова впечатление остава)
Моля , ако някой има впечатления за другите и за Данев да сподели Simple Smile

ПП: татко съм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт