Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 219 241
  • 781
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 661
Споделям горното мнение, особено ако досега не си имала гъбички, не можеш да си сигурна, че е точно това. Бактериалните инфекции също дават такава симптоматика. По-добре е да те види лекар.
Иначе ако са наистина гъбички, виждала съм в чужбина (Англия например), че продават Канестен крем без рецепта в аптеките, може да ти облекчи сърбежа, но само ако наистина са гъбички. Но само от него няма да мине, тъй че виж някакъв вариант за лекар.

# 106
  • Мнения: 9 147
Подмиване с вода и ябълков оцет, успокоява външно.

# 107
  • Мнения: 35
Подмиване с вода и ябълков оцет, успокоява външно.
водата топла ли трабва да е

# 108
  • Мнения: 9 147
Да, разбира се Simple Smile
Все едно си правиш разтвор за подмиване, съотношението, което аз правя, е на половин литър вода, 3 с.л. оцет. Ползвам един био оцет, естествено ферментирал...тук в България мисля че това е еквивалента на чужбинския ябълков оцет, на който изрично е упоменато на етикета, че е "with the mother". Това вероятно е същото като естествено ферментиралия...просто свойствата му са други, не като на масовия.

# 109
  • Мнения: 35
Да, разбира се Simple Smile
Все едно си правиш разтвор за подмиване, съотношението, което аз правя, е на половин литър вода, 3 с.л. оцет. Ползвам един био оцет, естествено ферментирал...тук в България мисля че това е еквивалента на чужбинския ябълков оцет, на който изрично е упоменато на етикета, че е "with the mother". Това вероятно е същото като естествено ферментиралия...просто свойствата му са други, не като на масовия.
бчагодаря ти много още щом отвори магазина тичам да взема оцет че не издържам

# 110
  • Мнения: 1 951
Здравейте момичета, тъй като ми предстои прием на антибиотик и със сигурност ще хвана гъби от него, та въпроса ми е каква схема на прием на Фунголон да си направя според вас ?

# 111
  • Мнения: 5 405
И той ли е на принципа на Микомакса, примерно? 1, 3, и 7ми ден бих пила аз. Отделно - много силна доза пробиотик! Да има поне 2-3 часа прозорец от пробиотика до антибиотика и го приемай (пробиотик) 2-3 пъти дневно по 2-3бр, примерно, ако е даден 2 пъти дневно по 1тб. Най-много да те хване разстройство. Ако е така, намали дозата, но го пий поне по 2 пъти на ден. Отделно си вземи и вагинален пробиотик, който да приемаш през устата, заедно с този за чревната флора.
И момичета! Никога не започвайте антибиотик с идеята, че ОТНОВО ще хванете гъби. Ами вие вече сте ги хванали на 90% само от тази мисъл. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 1 951
Благодаря. Активната му съставка е същата. Искам превенция, ако не я започна качествено, то ще ме хванат гъбите, а не че се настройвам, хаха. Знам си от предни пъти. 10 дена ще пия антибиотик.

# 113
  • Мнения: 3
Здравейте! Обръщам се към вас с молба за помощ и съвет.
След прием на антибиотик Монурал за остър цистит, получих за пореден път гъбична инфекция.. С ужасен сърбеж, течение..
Отделно имам и поликистозни яйчници.
Често след полов акт с мъжа ми дълго време след това имам тъпа болка в корема, която не отшумява с дни..
Та въпроса ми е такъв откъде може да идва болката от гъбичната инфекция, от кистите или да получавам цистит винаги след полов акт. (Защото така го получих предния път).

# 114
  • Мнения: 2 661
Щом ще пиеш 10 дни антибиотик - 1, 4, 7 и 11 ден по 1 Микомакс/Дифлукан от 150 мг. Отделно пробиотик - за себе си открих Лактакеър плюс, пие се по 1 на ден, както и вагинален пробиотик - Гинофилус например.
Би трябвало това да е достатъчно да държи гъбите далеч.
Минах скоро 5 дни Зинат и 10 Таваник и бях горе-долу на тази схема, даже като почнах втория АБ докторката ми увеличи Дифлукана на 1 на ден първите 3 дни, после през 3 дни, но аз пиех висока доза и затова.
Бързо оздравяване.

# 115
  • Мнения: 375
Може да е комбинация от трите. Ако след контакт получаваш цистит е добре половинката ти да си пусне микробиология на семенна течност. Така или иначе сега ако си получила гъбки след антибиотика и той е добре да се провери. Преди години имахме подобен проблем. Накрая се докарах до хроничен цистит и още си патя. Иначе за гъбите - след всеки антибиотик имам, независимо  дали взимам мерки. Свикнала съм да си пускам контролни изследвания и ако излезе нещо ММ пуска и той.аз в 80% от случаите нямам симптоми.
За цистит - винаги след секс се измивай добре и ако можеш пишкй, за да се изчисти уретрата. Ползвай хубав интимен лосион и неароматизирана тоалетна хартия. Много вода и често пишкане, дори и да не усещаш нужда. През няколко месеца пия профилактично нещо билково. Крачета и кръста да са винаги на толичко!
Съветвам те да не подценяваш проблема!

# 116
  • Varna
  • Мнения: 503
Здравейте! Обръщам се към вас с молба за помощ и съвет.
След прием на антибиотик Монурал за остър цистит, получих за пореден път гъбична инфекция.. С ужасен сърбеж, течение..
Отделно имам и поликистозни яйчници.
Често след полов акт с мъжа ми дълго време след това имам тъпа болка в корема, която не отшумява с дни..
Та въпроса ми е такъв откъде може да идва болката от гъбичната инфекция, от кистите или да получавам цистит винаги след полов акт. (Защото така го получих предния път).
Пусни си изследвания за хламидия, микоплазма и уреаплазма. Те понякога дават симптоми,като на цистит.

# 117
  • Мнения: 2 774
Изчетох доста от постовете в темата.
Излезнаха ми резултати от посявка и за мое съжаление има изолирани гъбички.
Ще опитам да облекча състоянието на сърбеж, като правя промивки с тетра.
При вас тетрата помага ли?
Не ми се иска никак да приемам антибиотици, но разбирам, че няма друг начин на лечение на тези гадини...

# 118
  • Мнения: 4 874
Няма да пиеш антибиотици, а антиМИКОтици.
Тетрата може да успокои симптомите на сърбеж и дискомфорт, но не да излекува и премахне гъбите. Консултирай се с лекар, ако за първи път се сблъскваш с проблема.

# 119
  • Мнения: 2 774
Благодаря за корекцията.
Да, ясно ми е, че тетрата няма да излекува инфекцията, затова написах да облекчи, защото нямам възможност веднага да посетя лекарят.
По-скоро имах в предвид дали дамите, използвали въпросната билка, са  имали това облекчение на дискомфорта от парене, сърбеж и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт