Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 926
  • 781
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 343
1 ден АБ и честито. Сега 10 г. гъбички.

По време на АБ не се пият противогъбични лекарства нали?

Как да не се пият? Даже е задължително, но просто много лекари са толкова невежи и грам не им пука, че после трябва и гъби да лекуваш... На мен като ми изписаха АБ за цистит, никой не се сети да ми изпише и антимикотик, и аз не казах нищо, защото не съм имала преди това гъбички и не знаех. Ама да, повечето неща се случват от некомпетентността на лекарите и после даваш една торба с пари да ги лекуваш, а даже не знаеш дали ще има и ефект. Аз сега съм така - на месец по 70 лв за глобули и хапчета.

# 91
  • Мнения: 840
те даже пробиотик не казват.

мразя АБ.

пиех едно хапче дето се пие 3 х 1 и не беше от скъпите. забравих му името сега Sad

# 92
  • Мнения: 39 572
пият се.

# 93
  • Мнения: 595
Здравейте, бях писала за кандида крусей, че не поддава на лечение. Но последният път правих микробиология с антибиограма и пих нистатин. Новата ми микробиология пише: липсва микробен растеж, но в забележки:
Микроскопски данни за преминаване от нормална флора към бактериална вагиноза, clue cells,  лактобацили, полиморфни бактерии,  единични сегментоядрени левкоцити.
Как да го тълкувам?

# 94
  • Мнения: 840
точно нистатин беше. мерси Laughing

значи пие се по време на прием на АБ?
1-2 часа след АБ ли?
колко време или няма подобни изисквания?

# 95
  • Мнения: X
Опаковката е от 20 таблетки и стига за една седмица. Не знам защо, но мен само Нистатин ме оправя, новите лекарства въобще не ми действат.

# 96
  • Мнения: 840
и аз съм с подобни наблюдения. или по-скоро нищо не ме оправя.

за по-дълъг период май е непрепоръчително да се пият лекарства против гъбички?

# 97
  • Мнения: 625
1 ден АБ и честито. Сега 10 г. гъбички.

По време на АБ не се пият противогъбични лекарства нали?

С Аб пия освен пробиотик и Б-комплекс. Не знам защо не ги изписват, наистина не разбирам защо лекарите не смятат за нужно да допишат в рецептата. Затова аз си ги изписвам. А от противогъбичните не съм видяла да има полза.

# 98
  • Мнения: 2 593
В момента съм на втори антибиотик заради бронхит. Изрично казах на докторката, че гъбясвам и ми изписа сериозна доза Дофлукан по схема + пробиотик. Много се надявам да се размина, защото ще пия АБ общо 2 седмици, което си е доста.
Успоредно слагам Гинофилус, за да не ми се разбърка съвсем флората. Тази година това ми е 5 АБ и всеки път взимам Дифлукан, пробиотик и слагам Гинофилус.
И аз не мога да разбера защо лекарите не изписват винаги нещо противогъбично с АБ, винаги трябва да им казвам, че имам този страничен ефект, а в повечето случаи направо си взимам директно без да питам, че съм се напатила... едно оправям, 5 други неща се развалят...

# 99
  • Мнения: 840
мразя аб.

гъбичките може ли да означават алергия към въпросния аб?

# 100
  • Мнения: 9 112
Здравейте, бях писала за кандида крусей, че не поддава на лечение. Но последният път правих микробиология с антибиограма и пих нистатин. Новата ми микробиология пише: липсва микробен растеж, но в забележки:
Микроскопски данни за преминаване от нормална флора към бактериална вагиноза, clue cells,  лактобацили, полиморфни бактерии,  единични сегментоядрени левкоцити.
Как да го тълкувам?
Трябва ти сега лечение, насочено към изчистване на тези клу селс (типичен белег на бактериалната вагиноза), и възстановяване на нормалната влагалищна среда.

# 101
  • Мнения: 4 872
мразя аб.

гъбичките може ли да означават алергия към въпросния аб?

Не.

# 102
  • Мнения: 35
Здравейте дами моля за съвет от два дни съм с гъбички по интимната област много сърби пари и боли за първи път имам гъбички в интимната област бих посетила гениколог но съм в холандия и не знам езика има ли как да се лекувам вкъщи за сега мажа с бебешки крем успокоява сърбежа

# 103
  • Мнения: 5 405
Английски не знаеш ли? Дори да знаеш минимално думи, отиди на лекар, не можеш да ги лекуваш ей така.
Ако толкова не можеш и не искаш, поне научи 2-3 думи и питай в аптеката какво могат да ти препоръчват.

# 104
  • Мнения: 2 472
Купи си canesten, мисля си, че може да го продават свободно в аптеките, от този който е едно хапче през устата и крем за мазане сутрин и вечер преди лягане в интимната област. Двете неща се продават в една опаковка. Крема го продължаваш няколко дена.

Общи условия

Активация на акаунт