Виновна съм, признавам! А сега?!

  • 9 900
  • 202
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 407
Малко и Бате да се изкаже Simple Smile Многооо си го обидила аз не бих прекъснал връзката но със сигурност след следващият път ще е край . Мили дами погледнете и другата страна а не само егоистичната женска  . Ако крия нещо няма да го намериш / говоря и за двата случая / мислите ли че ако имам забежки ще ми хванете с телефон или лаптоп НЕЕЕЕЕЕ бъдете сигурни

Същото важи и за нея, в случая, така че, опитай се да се въздигнеш до човешката страна на проблема. Обиден бил, ай, ай!

# 61
  • Мнения: 3 186
Натали, за мен това не са "само някакви чатове". Тия номера на приятеля на авторката съм ги правила преди 10-15 години и никой мъж не е бил ОК с това, че си чатя с бивши или по сайтове. Сега не виждам смисъл да си тровя връзката, като посявам съмнения у другия заради подобни глупости.
А прошката е много дълга и сложна тема. Не всички могат да прощават.

# 62
  • Мнения: 29 276
Чатовете не са изневяра. Затова имаме разум, за да не прекрачваме линията на изневярата. Ако човекът само си е чатил /не съм прочела цялата предишна тема, признавам/, това не е изневяра и съмненията, ровенето и душенето са от ревност.

Не го оправдавам, де. За мен това поведение е инфантилно и не е ок, не бих го търпяла, но не бих и ровила. Поставям въпроса на масата, ако не постигнем съгласие - довиждане!

Както съм казвала неведнъж - Животът е твърде кратък за драми.

# 63
  • Мнения: 5 425
Ако партньорът не става, това е видимо с просто око. Не е необходимо да се прави човек на полицейско куче.
Но че полицейското куче не става за семейна половинка е повече от ясно.
Не се бърка в дамска чанта, не се четат чужди дневници и кореспонденция, нито пък книга или вестник през чуждо рамо.
По същата причина, по която не се ползват чуждо бельо, самобръсначка или четка за зъби - не е хигиенично, а и е леко гнусно.

# 64
  • Мнения: 11 312
Ezhko, голям идеализъм те гони Simple Smile
Често прекалено доверчивите съвпадат с жестоко излъганите. С доверието и даденото и полученото не бива да се прекалява.
Доверието не се дава даром, защото другия ти е дал дума/обет или защото настоява да не му пипаш лаптопа. То се спечелва и част от печеленето е да се мине проверката.

Тук толкова ревностно се пази това лично пространство, че чак става странно. Голама работа ако някой ти е пипал лаптопа - ами погледнал е нещо в нета. Когато обаче нещо криеш то следиш кога са последните логове и ти е много важно да не ти пипат така личния, с рожденно право лаптоп.

На всичкото отгоре приемаш себе си и своите възгледи като единица мярка за всички мъже. Ами не! Това са си твоя усещания и предпочитания.

# 65
  • Мнения: 29 276
Ама, разбира се, обаче тези правила дали важат двустранно? Щото съм убедена, че 80% от защитаващите ровенето по телефоните, ще изпищат на умряло, ако мъжете им ги следят и ровят личните им вещи. Ясно е, че не става въпрос за ползване на телефона/лаптопа като такъв, а за търсене на "нещо". В повечето случаи дори не знаят какво търсят...
И като го следят, какво? Ако не са доверчиви, какво ще спечелят? Ще го спрат, ако е женкар? Сигурно последна ще разбере, ако благоверният ѝ изневерява.

# 66
  • Мнения: 2 881
Голяма смешка с тоя лаптоп , още малко ще се разсърди , че си му яла от чинията , ако го наравиш . Личното му пространство . Какво е това дете . Като имате семейство , ще се разделите заради няква глуюост ли ?

# 67
  • Мнения: 3 250
Има сайтове, в които баш се търси изневяра. Муньовците докат се усетят, че "дамите" там са повече платени, отколкото дами...

# 68
  • Мнения: 2 881
Ако няма какво да крие , няма д му пука , че някой му рови в нещата .

# 69
  • София
  • Мнения: 17 773
Ама защо изобщо това се нищи. Тоя е излъгал в прав текст, че няма приятелка. Пък много важно дали си го е сложил с някаква.

# 70
  • Мнения: 4 397
Като до скоро потърпевша, макар и в по-различен контекст:
До преди няколко месеца този, с който ходех ми ровеше в телефона. Пред мен. Но проверяваше в-с-и-ч-к-о! От-до! Лични разговори с приятелки, съобщения, чатове, сайтове, които съм гледала! Ужасно досадно и обидно ми беше. Всяка вечер - ''добър вечер, дай телефона за проверка''.
Първо, малоумен да си, ако има нещо нередно, като знаеш, че те проверяват, ще го изтриеш.
Второ, ако пък всичко е ок и нищо нередно няма, то това проверяване ще те обижда.

Обаче, как да да се изразя.. Аз искам да може с приятеля ми всеки да ползва устройството на другия при нужда, но не и целенасочено да рови и проверява. И вярвам в умереното лично пространство. Това, че сте заедно, не означава, че не трябва да имате свои приятели и своя кореспонденция с тях. В крайна сметка, тези хора познават вас и може точно само на вас да искат да кажат нещо, примерно тайна. Не е нужно половинката ви да я чете и да знае за техните лични неща. Но и не ми било повод за прекъсване на връзката.

Така и обаче не разбрах - как от момента, в който е давал да му чете телефона и сам го е предлагал, изведнъж лаптопа стана много личен и неприкосновен? И е готов да я зареже, само задето го е отворила..

На мен ми напомня на ситуацията, в която аз бях. Той не иска да я зарязва. Дори може и да няма друга. Но иска да е сигурен, че тя е готова да му лази в краката. Тези заплахи ''тогава късаме'' той няма намерение да ги реализира. Може лесно да го пробва - да каже ''добре'' , да си тръгне и 2-3 дни да не звъни. Почти съм убедена, че той ще я потърси.
А ако мноого случайно не го направи - още по-добре. Човек, който е готов да те зареже заради такава дреболия.. не ти трябва за съвместен живот.

# 71
  • Мнения: 10 761
Мен са ми пресмятали колко минути с кой съм говорила, всеки ден, ама бях на 16...  И ако 30 секунди някъде не се връзват.. Ей, на, говорила съм с любовника, че и за секс сме се разбрали... Да ми дойде сега тоя моя бивш, направо тупаници ще яде, ама като човек е млад и/или наивен и без опит, се поддава на такива малоумщини..

# 72
  • Мнения: 29 276
Обяснила си го доста подробно, Лучия. Това имах предвид - че е гадно и обидно да ти ровят в телефона за проверка.
Ако на тук списващите не им пречи, нямам против, де. Всеки си знае и се събира с подходящ за него.
Тази приказка с ревности, обяснения и съмнения съм я играла отдавна /като ученичка/. Не, мерси, казвам аз на такваз лИбов...Плювам си в пазвата и се прекръствам три пъти.....

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 20:08 от Natali_

# 73
  • Мнения: 17 407
Като до скоро потърпевша, макар и в по-различен контекст:
До преди няколко месеца този, с който ходех ми ровеше в телефона. Пред мен. Но проверяваше в-с-и-ч-к-о! От-до! Лични разговори с приятелки, съобщения, чатове, сайтове, които съм гледала! Ужасно досадно и обидно ми беше. Всяка вечер - ''добър вечер, дай телефона за проверка''.
Първо, малоумен да си, ако има нещо нередно, като знаеш, че те проверяват, ще го изтриеш.
Второ, ако пък всичко е ок и нищо нередно няма, то това проверяване ще те обижда.

Обаче, как да да се изразя.. Аз искам да може с приятеля ми всеки да ползва устройството на другия при нужда, но не и целенасочено да рови и проверява. И вярвам в умереното лично пространство. Това, че сте заедно, не означава, че не трябва да имате свои приятели и своя кореспонденция с тях. В крайна сметка, тези хора познават вас и може точно само на вас да искат да кажат нещо, примерно тайна. Не е нужно половинката ви да я чете и да знае за техните лични неща. Но и не ми било повод за прекъсване на връзката.

Така и обаче не разбрах - как от момента, в който е давал да му чете телефона и сам го е предлагал, изведнъж лаптопа стана много личен и неприкосновен? И е готов да я зареже, само задето го е отворила..

На мен ми напомня на ситуацията, в която аз бях. Той не иска да я зарязва. Дори може и да няма друга. Но иска да е сигурен, че тя е готова да му лази в краката. Тези заплахи ''тогава късаме'' той няма намерение да ги реализира. Може лесно да го пробва - да каже ''добре'' , да си тръгне и 2-3 дни да не звъни. Почти съм убедена, че той ще я потърси.
А ако мноого случайно не го направи - още по-добре. Човек, който е готов да те зареже заради такава дреболия.. не ти трябва за съвместен живот.

Ама ти много искаш. Както искаш всеки да може да ползва чуждото устройство, така си позволила и да смачкат твоето лично пространство и право да споделяш с другия. Давайки телефона за проверка, си си дала свободата на избор. Не разбирам подобна борба за открити отношения, и не мога да съпреживея и съчувствам на подобен “тормоз”.

# 74
  • Мнения: X
До Лучия

Глеадай момиче, това с “дай телефона за проверка”. Е чисто и просто, престъпление  срещу личността ти. Това със сигурност се нарича семенен тормоз.
Аз тази утрепка, ако го видя, не ме интересува, колко килограма е, ще си има проблеми.

Такъв хваща дългата на мига, като ти го каже, ако ще да си общата на селото, никой няма право да ти проверява телефона. Личната кореспонденция е свещена.

П.П. Това много трудно се понася, да знаеш, че подобно нещо се случвало. Как ще заспа незнам. Такова неприлично държание, акъла не ми го побира. Да иска телефона на жената с която е за проверка, такива лигльовци, хвърчат на момента. Няма да се оставяте на мухльорци. Доста болно ми стана и чувствам срам.

Някак мога да разбера ако е тайно, пак е тъпо, но поне е някак глуповато. Сякаш като хванеш някого, само със самото хващане  нещо можеш да промениш. Хората са казали, нека да не се дебнем, щот ще се хванем. Малко да разведря обстановката и аз.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 00:10 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт