Виновна съм, признавам! А сега?!

  • 9 930
  • 202
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 418
Затова и казах, че не знам как да го напиша, та да се изразя ясно.

За мен е ок, ако твоя телефон се зарежда, да вземеш телефона на гаджето и, примерно, да провериш нещо в интернет. Или ако той няма батерия, да пусне навигация на твоя телефон.
Да се чете личната кореспонденция, още повече с изричната цел ''ровене и претърсване'' не ми е ок. Затова и казах, че подкрепям и вярвам в умереното ''лично пространство'', без да се злоупотребява с това словосъчетание.
(и съм уточнила, че това се е случвало до преди няколко месеца)

Някъде в някоя друга тема някоя беше написала, че за нея ''джаджите и играчките са точно това - джаджи и играчки'' - и всеки може да ''играе'', с която му попадне, без това да е проблем.
Такъв тип отношения според мен биха били идеални - даваш свободата на човека до теб, ако иска, да провери нещо. Но той пък оценява доверието, което му се гласува, и не злоупотребява с него и не проверява.

Да не изместваме повече темата от въпросите на момичето. Друга ми беше целта - просто исках да споделя и да й дам пример с неща, които също не са били правилни, но реакциите са били други, не като на нейния господинчо.

# 76
  • Мнения: X
До Лучия.

Ти се изрази от ясни по ясно. Аз всичко разбрах. Ясно ми е че тоя щом това е правил, едва ли това е върхът на глупостта му, имало още глупости.

Това не е ОК. Това просто не е ОК.

Всияки престъпления, имат един характерен белег. Всичките до едно могад да се свържат по някъкав начин със злоупотреба с власт. Това което тоя мурук е правил е точно това, злоупотребявал е с власт и то безцеремонно. Такъв човек е способен и на други лоши неща.

# 77
  • Мнения: 17 407
Не е ок, защото не си преценила границите, не е ок даже че го смяташ за ок това нещо, надявйки се другият да не ровел.

# 78
  • Мнения: X
Съгласен с Дренката. Слагате си пароли по телефоните, то вече има някакви пръстови отпечатани даже, слагате си пароли на компютрите, ако имате общо компютър, всеки си има отделен акаунт със собствена парола. И който не съгласен да се изнася.

Аз имам един файл със всички пароли, дето жена ми знае къде е, но това е в случай че нещо стане с мен. Тя да речем такъв файл няма щото е оптимист, и аз нейните пароли не ги знам.

# 79
  • София
  • Мнения: 17 779
Нв можеш да си позволиш да става нещо с теб, нали ще купуваш къща за милион. Сори, не сe сдържах Laughing,

Искането на телефона за проверка е акт на смаляване на отсрещния и набутването му под нечия подметка, а не толкова за информация.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 00:51 от The Catcher in the Rye

# 80
  • Мнения: X
Първо това с къщата беше за един приятел. За моето семейство къщата ще струва 2 мил. А пък моята собствена къща ще си я строя сам в моето село, където дядо ми ми каза като бях на 10, че един ден ще дойда и аз ще казвам какво да се сее тази година и колко овце ще гледаме тази година и колко прасета, и колко кокошки и т.н.

Второ съгласен съм втория абзац, но не бих използвал тези думи.

# 81
  • Мнения: 34
Позволявала съм си да ровя, само когато съм имала съмнения, случвало се е два пъти, естествено всичко беше изтрито, видиш ли много примерен. Казах си " океййй, внушаваш си" ... ем да, ама не, Казановата се правил на играч на сестрата на най-добрата ми приятелка и си мисли, че като си изтрил чатовете, няма да разбера.... отричаше до последно, иначе искаше доверие, искаше лично пространство, неговия телефон и лаптоп са си негови, моя телефон и лаптоп общи 😁  . Общо взето се опитваше "хем стомоха да е сит, ама и агнето да е цяло" хахаха... лично за мен твоя приятел крие нещо от теб, дали е минало или настояще не знам, но не му е чиста рабатата. Не смятам, че трябва да е "много" разочарован от теб и чак толкова краен, ако няма какво да крие, кво толкова.. ще ровиш, ще ровиш и ще спреш, ама да ти внушава вина все едно си убила човек, еми извинявай, ама е нагъл и се опитва да извърти нещата към теб само, без да види неговите грешки и защо евентуално се е стигнало до там да му погледнеш лаптопа ( не казвам, че е много правилно да ровиш, но когато имаш основателна причина или си имала такава е нормална реакция за мен лично, защото никой не пипа на другия личното пространство ей така от скука) .

# 82
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Малко и Бате да се изкаже Simple Smile Многооо си го обидила аз не бих прекъснал връзката но със сигурност след следващият път ще е край .
Разплаках се от мъка. Горкият, така несправедливо претарашен и обиден. Cry

# 83
  • Мнения: 180
Аз нещо не разбирам в цялата история. Вярно е, всеки има лично пространство. Обаче... вие сте мислили за толкова сериозни неща, а той толкова категорично е помислил за раздяла след факта, че си гледала в лаптопа му. Като толкова зрял “мъж” не те ли попита каква е причината за това? Не говорите ли за проблемите си, не правите ли компромиси? Сериозно, не разбирам... Да не говорим, че ако нямаш от какво да се притесняваш, колкото и неприятно да ти е, че твоят човек по някаква причина ти няма доверие, защо реагираш така. Ако те обича, ще предпочете да те попита, да те разбере, да те уважи.
Винаги има 1% недоверие или несигурност и той се проявява именно, когато имаш повод да си подозрителна. В онзи момент очевадно е имало причина. Замисляла ли си се, дали той не е обмислял раздяла много преди тази история?
От личен опит, аз съм с моя приятел 5 години. Е, повярвай ми, и на мен се е случвало, макар да знам, че това е най-глупавото нещо, което можеш да направиш. И сама съм си признавала. И той се поинтересува от мен и защо аз съм предприела такова действие, каква е причината. Разговорът е ключа. Обясних, разбра ме. Прегърнахме се - имаме многооо силна връзка имено на база тези разговори. После дори и на него се случи същото, моята реакция към него беше същата. Сега и двамата няма да го направим отново, можем просто да поговорим!

П.С.: Говори и разбери какво точно се случва, дай време. Разговорът е много важно нещо. Решава всичко. Не се занимавай с излишни главоблъсканици!

# 84
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
А бе забелязвам една закономерност в темата. Ако Той рови или по една случайност погледне нейното устройство - има проблем, но ако Тя го направи - няма проблем?!?

# 85
  • София
  • Мнения: 17 779
Ако тя погледне, след като господинът се е уговарял с фусти за еротични масажи и лъже, че приятелка няма, не е проблем. Ако той й иска телефона всяка вечер за проверка като полицай (като в случая на Лучия) е проблем, да. Независимо от пола.

# 86
  • Мнения: 11 363
А бе забелязвам една закономерност в темата. Ако Той рови или по една случайност погледне нейното устройство - има проблем, но ако Тя го направи - няма проблем?!?

И де го видя това?
В тоя форум явно всички нещо крием, защото отстояваме "личното си пространство" /сиреч какво пишем в Интернет/ със зъби и нокти и по презумция правим това за всеки без оглед на пол  Mr. Green. Само за децата приемаме мама и тати да контролират.

Тук обаче е егати драмата и сърцераздирателната история със късане и горене на мостове и катедрали, че някой е изревнувал и поогледал. И никой не отговори на въпроса - що като нищо не крие си следи логовете? М? Кой аджеба прави това - гузния и параноика.

# 87
  • Мнения: 5 425
Само за децата приемаме мама и тати да контролират...
Аз и там не приемам. Ако смятам, че детето ми не е дорасло да пресича улица само - водя го за ръчичка. Ако не смятам, че може да се пази в интернет - не му осигурявам достъп. Но никога не бих засегнал личното му достйнство като му чета дневника или кореспонденцията.

# 88
  • Мнения: 11 363
Ежко, колко голямо дете имаш?


Примера с пресичането е некоректен, защото никой УМИШЛЕНО няма да го дебне, преследва и блъсне.

# 89
  • Мнения: 5 425
Ежко, колко голямо дете имаш?

Единият син вече не е дете. Другият е вече юноша. Какво значение има за дискусията?

Общи условия

Активация на акаунт