9ФЕГ- 3

  • 25 862
  • 745
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 304
Maмчета, и ние не сме стока всички, та какво остава за учителите. Има си някаква рамка в която влизат и толкова. Другото е работа с детето и урок как в бъдеще ще се справя в живота. Няма как да попадат все на свестни и готини хора, все ще попадне я на някой крив шеф, я на някоя кисела колежка/колега. Ревала съм вкъщи заради една учителка, докато и намеря цаката и след това се разбирахме. Просто към всеки учител трябва да има отделен подход. Няма как всички учители да са харизматични и невероятни и да пасват на всички деца в класа.Не казвам, че трябва да спрат да ги мразят, а че трябва да си променят нагласата, за да си улеснят занятията.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 10:00 от Eupraxia dArmature

# 436
  • Мнения: 1 970
Аксиния... Ако е същата ( макар че не зная да има две Асинии, преподавателки по френски във ФЕГ), бяхме в един клас от 77 до 82, класна ни беше Илка Антонова.
Невероятен човек.
Но дали вдъхновява като учител... Всеки с критериите си.

# 437
  • Мнения: X
Аз изпратих до Школо заявка достъп за нов ученик. Кога ви отговориха на вас?
В сряда изпратих /25ти септ./ ,в четвъртък 11 ч. имахме нанесени първите оценки.
Всичко това ме навежда на мисълта, че не се правят нещата за цялото училище наведнъж. Класните ръководители ли приемат децата?

# 438
  • Мнения: 1 812
Аз изпратих до Школо заявка достъп за нов ученик. Кога ви отговориха на вас?
В сряда изпратих /25ти септ./ ,в четвъртък 11 ч. имахме нанесени първите оценки.
Всичко това ме навежда на мисълта, че не се правят нещата за цялото училище наведнъж. Класните ръководители ли приемат децата?
По спомен от това, което ми е казвал миналата година сина ми. Класният ръководител потвърждава заявката. Пак ще пишем червена точка май на нашата класна.

# 439
  • Мнения: X
Е, ти го каза, аз понякога .. .съм суеверна.
Стефан, нашата класна каза, че повечето /или всички/ преподавалите във ФЕГ-а /както го нарича синковеца/ са бивши възпитаници на ФЕГ-а. Сега остава да се сметне набора и може да се уточни дали е същата госпожа.

# 440
  • Мнения: 47 981
Защо да не е, те повечето са бивши възпитаници на училището Simple Smile

# 441
  • Мнения: X
Да де, точно.

# 442
  • Мнения: 11 818
StefanB, благодаря за споделеното. Аз все още не съм я видяла очи в очи, но на първия учебен ден в далечината бях свидетел как доста нейни бивши ученици я поздравяваха, прегръщаха, подаряваха цветя.. Беше доста обнадеждаващо, очевидно децата я обичат! Преобладаващите мнения за нея са, че е прекалено мекa и много добричка.. Това е прекрасно, но за съжаление, не винаги достатъчно. Ще видим. Дано поне всички деца от класа (или повечето) са мотивирани и искащи да учат, за да има нормален учебен процес и среда. Вероятно ще сменят много учители по ФЕ с годините, но първият винаги ще остане първи! Дъщеря ми започна да учи ФЕ с огромно желание, искрено се надявам да продължи да е така и да обиква все повече и повече езика - благодарение и/или въпреки преподавателите. Когато не е разбрала нещо добре, намира начини да го направи, но не е там въпросът.. Все пак продължавам да съм оптимистично и толерантно настроена към г-жа Иванова! Дано опровергае притесненията ни и надмине очакванията ни! Wink

мартеа, бързо да й мине на Т.! Heartpulse
Eupraxia dArmature, в кой клас е детето Ви?
Rady, често напоследък си мисля, дали трябваше все пак да направя опит за избор на паралелка. Но ще си отстояваме късмета! Two Hearts

# 443
  • София
  • Мнения: 304
StefanB, благодаря за споделеното. Аз все още не съм я видяла очи в очи, но на първия учебен ден в далечината бях свидетел как доста нейни бивши ученици я поздравяваха, прегръщаха, подаряваха цветя.. Беше доста обнадеждаващо, очевидно децата я обичат! Преобладаващите мнения за нея са, че е прекалено мекa и много добричка.. Това е прекрасно, но за съжаление, не винаги достатъчно. Ще видим. Дано поне всички деца от класа (или повечето) са мотивирани и искащи да учат, за да има нормален учебен процес и среда. Вероятно ще сменят много учители по ФЕ с годините, но първият винаги ще остане първи! Дъщеря ми започна да учи ФЕ с огромно желание, искрено се надявам да продължи да е така и да обиква все повече и повече езика - благодарение и/или въпреки преподавателите. Когато не е разбрала нещо добре, намира начини да го направи, но не е там въпросът.. Все пак продължавам да съм оптимистично и толерантно настроена към г-жа Иванова! Дано опровергае притесненията ни и надмине очакванията ни! Wink

мартеа, бързо да й мине на Т.! Heartpulse
Eupraxia dArmature, в кой клас е детето Ви?
Rady, често напоследък си мисля, дали трябваше все пак да направя опит за избор на паралелка. Но ще си отстояваме късмета! Two Hearts

Не е във вашия клас Simple Smile Все пак са минали две седмици, а не два месеца. Тук силите и знанията са изравнени, докато в предишните училища имаше всякакви - от двойкаджии до отличници. Не би следвало да не намерят мотивация за учене влизайки в елитно училище. Мотивацията трябва да им бъде собственото им бъдеще, а не амбиции и възможности на преподавател. И не на последно място ролята на родителите.

# 444
  • Мнения: 47 981
Абе колко да са изравнени... изравнени спрямо мерилото НВО. Ама френския език е съвсем друго нещо. Сега всички там са отличници, ама не всички учат с еднакво темпо, желание и успех. Въпрос и на късмет в ученето на езици

# 445
  • София
  • Мнения: 304
Абе колко да са изравнени... изравнени спрямо мерилото НВО. Ама френския език е съвсем друго нещо. Сега всички там са отличници, ама не всички учат с еднакво темпо, желание и успех. Въпрос и на късмет в ученето на езици
400 e най-ниският бал или там някъде, което означава, че все пак са деца с успех не само от НВО не по-нисък от 5 и нещо си. Тези деца би следвало да са ученолюбиви, а ако нямат афинитет към езика или езиците, то тогава чий го дирят в езикова гимназия. Тук вече идва и ролята на родителя - върта суча все и вас ви вкарвам в драмите, защото родителите са много важни. Има болезнено амбициозни родители, които просто прецакват децата си и ги травмират без да са си направили труда да видят какво всъщност искат децата. Това е една от причините да не вкарам моята девойка в училището което аз бях избрала, а да я оставя да си избира сама. Темпото е ясно и то няма да спадне, както ми казаха и бивши възпитаници и не е спадало - ако някой закъса по трасето по някаква причина е добре да прибегне до услугите на частен учител, защото догодина драмата ще е още по-голяма. Няма да изчакват тези, които по-трудно се справят с материала. Знам, че езикът ми е леко солен, но такава е реалността Simple Smile
АКо повярвате повечко на децата и ги натиснете малко повечко, за по-трудно справящите се, то след месец ще видите резултатите.

# 446
  • Мнения: 47 981
О, ама аз съм съгласна Hug Моето дете завършва с много любов фег Simple Smile
А второто дете даже и не помисля за френската и езика Simple Smile просто няма грам афинитет.
Учител може да се наложи по много причини, например ако искат по висок сертификат също. Или просто нужда от индивидуално внимание. Не трябва да се изключва вариант учител.

# 447
  • София
  • Мнения: 304
О, ама аз съм съгласна Hug Моето дете завършва с много любов фег Simple Smile
А второто дете даже и не помисля за френската и езика Simple Smile просто няма грам афинитет.
Учител може да се наложи по много причини, например ако искат по висок сертификат също. Или просто нужда от индивидуално внимание. Не трябва да се изключва вариант учител.
Извинявам се, може би съм разбрала погрешно посоката Simple Smile
Някой просто смятат наемането на допълнителен учител за нещо трагично и драматично, а то всъщност не е така.
Да видим какви резултати ще има от тестовете, а школо си работи на пълна сила при детенце, само чакам моята оторизация, но там класната трябва да го направи.

Прекрасен слънчев ден на всички  Heartbeat

# 448
  • София
  • Мнения: 5 362
Вече сме с горда оценка 3 от писмено изпитване по френски. Според него, това била най-високата оценка, като изключим едно 4.50.
Така като го слушам грешките са минимални, объркана буква в дума, несложено ударение и още нещо не разбрах какво. Явно изискванията на класния са много високи, но все пак като начало да не е 2 съм горе-долу доволна.
Школо още не работи при мен.Училищната карта е заверена, така че няма да има проблем със зареждане на картата за градски транспорт.

# 449
  • София
  • Мнения: 2 686
При мен работи и за ФЕГ от няколко часа, избирам си роля дали съм родител в ОУ-то на сина ми или в гимназията на щерка ми.

Иначе за г-жа Иванова мнението ми се припокрива с това на Сиси. А и по разни новини за ученически успехи на децата на сайта на ФЕГ намирам все нейни поздравления към децата. А да се дава обратна положителна връзка е много важно.
Надявам се, че и детето ще се нагоди в някакъв момент, а допълнителните уроци (ако ги включим) да дават яснота.

Общи условия

Активация на акаунт