Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 60

  • 34 479
  • 745
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 43
Здравейте! Бременна съм за втори път (предната ми бременност беше неуспешна) и съм в 6г.с. и 5 дни.Бях на преглед вчера,видяхме ембриона и чухме дори пулс.Това,което ме притесни обаче е огромния плоден сак и формата му,беше 30,18 мм и имаше странна форма.Доктора ми каза „не се притеснявай,пушка си”,но аз все пак се притеснявам дали е нормално след предната ми нееуспешна бременност.При някоя от вас случвало ли се е подобно нещо?Мога да прикача и снимка..


Не се притеснявай мила всичко е наред и аз бях като теб с една неуспешна бременност и се притеснявах за всичко и до ден днешен изтръпвам дали го усещам достатъчно често 😀😀😀добре си е сака и бебчето пази се малко повече и спокойно аз вече влязох в 24 г.с до скоро с кървене почти през цялата бременност... всичко е наред

# 256
  • Мнения: 45
Здравейте! В 37 г.с. съм и преди два дни във влагалищния секрет се откри бета-хомолитичен стрептокок. АГ ми предписа Аугментин за 7 дни, но не знам дали ще има време да се излекува и да се направи следваща микробиология. Дали в такъв случай е задължително секциото, някой запознат ли е?

# 257
  • Мнения: 698
Използва ли се смрадлика повреме на бременност? Защото знам, че е отрова. Венците ми са възпалени. Дали мога да се жабуркам с нея. Имам и хемороид дали е подходяща за бани.

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Здравейте!
В 29 г. с. съм, днес бях на преглед и лекарят каза, че пъпната връв е оплетена поне два пъти около врата.
Питах АГ-то дали е опасно сега за бебето, каза, че не е. Опасно било само за раждането, и ако не се разплете - секцио.
Имам ли наистина повод за притеснение, колкото и да ми казва, че не е опасно.... Около врата е все пак тая пъпна връв и....
Здравей! Пъпната връв и на моята госпожица беше около врата още от 20 и някоя седмица, когато ходих на втората ФМ. Казаха, че не е страшно, има много място още в корема и може да се отплете. До края обаче не се отплете и се наложи секцио, но не само пъпната връв беше предпоставка за това (едър плод, диоптер, високо кръвно). За сега няма проблеми, по натам може да се отплете само.

# 259
  • Мнения: 312
Здравейте! В 37 г.с. съм и преди два дни във влагалищния секрет се откри бета-хомолитичен стрептокок. АГ ми предписа Аугментин за 7 дни, но не знам дали ще има време да се излекува и да се направи следваща микробиология. Дали в такъв случай е задължително секциото, някой запознат ли е?

От всичко прочето за бременност до сега знам че при всякакви вагинални инфекции се прави секцио, за да не се зарази бебечето при нормално ражде. Но наистина това е от четене и не съм много компетентна, по скоро питай лекар.

# 260
  • Мнения: 404
При всяка жена ли която носи очила, се налага секцио? Някой ще ми каже ли каква е зависимостта м/у тези 2 неща?

# 261
  • Мнения: 3 763
При всяка жена ли която носи очила, се налага секцио? Някой ще ми каже ли каква е зависимостта м/у тези 2 неща?
Специално носенето на очила не е задължителна предпоставка за секцио.Зависи от самата диагноза.Имам приятелка с 2+ диоптъра и си роди нормално без никакви проблеми.

Aleesa88 при наличието на бактерия се препоръчва секцио,защото бебето може да се зарази и е опасно.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
При всяка жена ли която носи очила, се налага секцио? Някой ще ми каже ли каква е зависимостта м/у тези 2 неща?
Зависи от вътреочното налягане.

# 263
  • Мнения: X
Здравейте, в коя г.с. вече трябва да се види сърдечна дейност на плода?

# 264
  • Мнения: 183
Здравейте, в коя г.с. вече трябва да се види сърдечна дейност на плода?
В 7-а г.с., т.е. 6+

# 265
  • Мнения: 610
Здравей, за зъбите не мога да кажа. За хемороиди я ползвах, но моя херург ми каза да спра, че с нея ще се изгоря. Каза ми да ползвам английска сол (взима се от аптеката), разтваря се с 200 мл вода и се правят компреси, действа чудотворно след няколко дни.
Използва ли се смрадлика повреме на бременност? Защото знам, че е отрова. Венците ми са възпалени. Дали мога да се жабуркам с нея. Имам и хемороид дали е подходяща за бани.

# 266
  • Мнения: 301
https://Здравейте. Някоя от Вас сблъсквала ли се е с проблем с мъдрец в ранна бременност ? И има ли шанс да отмине без да се вади. Болката е през ноща , и лека през деня тъпа е !

# 267
  • Мнения: 1 109
Задължителен ли е тогава прегледа при очен и от личната ли се взима направление? Аз имам половинка на едното и май 0.75 на другото око, но за вътрешноочното налягане не знам...

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 145
https://Здравейте. Някоя от Вас сблъсквала ли се е с проблем с мъдрец в ранна бременност ? И има ли шанс да отмине без да се вади. Болката е през ноща , и лека през деня тъпа е !
Аз имах такъв проблем, АГ ме посъветва да не правя снимка, иначе за упойки има такива и за бременни, но пак е добре след 4-5 месец да се прави. От обезболяващи става само парацетамол. Аз ще се опитам да устискам след раждането да го вадя, защото при мен трябва да се цепи венеца и държат на снимка, че е много кофти разположен.

# 269
  • Мнения: 2 209
https://Здравейте. Някоя от Вас сблъсквала ли се е с проблем с мъдрец в ранна бременност ? И има ли шанс да отмине без да се вади. Болката е през ноща , и лека през деня тъпа е !

Здравей. Упойка можр да се ползва без адреналин, въпроса е колко ще може да обезболи ако се налага вадене....Аз съм в 7 месец и ме заболя много 1 зъб, но се наложи дс го лекуваме, сложихме упойка без адреналин -доста бързо ме отпусна и усещах боцканията. Панадол може да пиете, но лично мен въобще не ми помогна. Отидете да ви види зъболекар, може да сложи някакео лекарство и да промие мъдреца, за да облекчи болката.

Общи условия

Активация на акаунт