Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 60

  • 34 393
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 468
Задължителен ли е тогава прегледа при очен и от личната ли се взима направление? Аз имам половинка на едното и май 0.75 на другото око, но за вътрешноочното налягане не знам...

Трябва да отидеш на офталмолог и да ти направят оглед с Голдман- специализирано изследване с един апарат. Не знам дали може с направление. Този преглед е добре да се направи в 8ми месец. Тогава ще дадат заключение дали може да родиш нормално или има риск. Самият диоптър не е предпоставка за секцио, както погрешно се разпространява, дори понякога от лекари. Аз съм си правила въпросното изследване, тъй като съм с късогледство над 3 диоптъра, и заключението беше, че мога да родя нормално. Имам две нормални раждания.

Здравейте! В 37 г.с. съм и преди два дни във влагалищния секрет се откри бета-хомолитичен стрептокок. АГ ми предписа Аугментин за 7 дни, но не знам дали ще има време да се излекува и да се направи следваща микробиология. Дали в такъв случай е задължително секциото, някой запознат ли е?

Не може да раждаш нормално с бактериална инфекция, но има шанс да се изчистиш преди раждането. Попитай колко най-рано след приключване на лечението може да се вземе нова микробиология(защото обикновено се изчаква преди контролата). Статистически раждането започва само' най-често от 5 дни преди термина до 5 дни след термина, така че имаш време. А ако бебето тръгне преди да е взета нова микробиология , вероятно ще пристъпят към секцио. Успех!

# 271
  • Мнения: 35
Здравейте, мами,

преди време се включих в темата, сега отново имам питане.
При първия ми преглед при гинеколог за установяване на бременността лекарката установи, че плода изостава с около 2 седмици, при което каза, че най-вероятно става въпрос за късна овулация и от почти 8 г.с. ме върна в 6 г.с.
Вчера отново бях на гинеколог и при прегледа каза, че сега пък всичко си е нормално, плода се развива добре, даже съм в 10 г.с.(както би трябвало да е, считано от първия ден на последна менструация), няма късна овулация и т.н. Та притесних се, защото искам да си направя фетална морфология.
Та въпросът ми е относно феталната морфология - имам брат със синдром на Даун и искам задължително да си направя изследването. Лекарката ми каза, че имам максимум 7 дни, в които да си го направя. Почна да ми говори и за биохимичен скрининг(това не го бях чувала). Доколкото съм чела, феталната морфология нали се прави м/у 11 и 13 седмица? Трябва ли да се притеснявам и да бързам?
Извинявам се, че питам направо тук, но нямам никакво време да прочета оттук - оттам, затова търся бърз отговор.
Ще се опитам да си запиша час за д-р Любомира Икономова в МЦ "Фемина". Някакви мнения и за нея ?

# 272
  • Мнения: 5 444
Във Фемина съм ходила при д-р Цолова и д-р Димитрова. По принцип казват, че всички там са добри.
Но според мен имаш време, щом си в 10та г.с. Аз моята я правих 11 + 6 дни, а бебето отговаряше на 13 + 3 г.с.

# 273
  • Мнения: 442
Точно между 11 и 13 г.с. се се прави биохимичния скрининг. Взема се кръв за изследване за няколко генетични заболявания и се прави първата фетална морфология.

# 274
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,извинявам се предварително,ако темата по въпроса ми не е за тук,но не можах да се ориентирам в сайта да открия темата,която ме вълнува.Та така въпроса ми е следния от Варна съм след два месеца ми предстои да раждам,но все още не съм се насочила съм лекар,ва когото е да прочета все лоши мнения.По начало искам да родя в майчин дом,бихте ли могли да ме дадете мнения за лекарите там е да ме насочите.Благодаря предварително.😊

# 275
  • Мнения: X
Здравейте, бях на преглед в 6+6 г.с. докторката каза, че всичко върви нормално, но не успя да се засече сърдечна пулсация на плода и съм силно притеснена. Каза, че бил още много мъничък, но пък отговарял на 6+3-4 Вика ме след 10 дни. Според вас има ли за какво да се притеснявам? Възможно ли е, още да е рано??

# 276
  • Мнения: 3 753
Здравейте, бях на преглед в 6+6 г.с. докторката каза, че всичко върви нормално, но не успя да се засече сърдечна пулсация на плода и съм силно притеснена. Каза, че бил още много мъничък, но пък отговарял на 6+3-4 Вика ме след 10 дни. Според вас има ли за какво да се притеснявам? Възможно ли е, още да е рано??
Рано е да се чуе пулс.Поне 8 г.с трябва да си.

# 277
  • Мнения: 610
Здравей, аз съм в 32 г.с. преди около седмица започна отново да ми расте мъдрец, предполагам,че беше заради жегите, винаги през лятото ми се случва. Изчаках няколко дни и вече болката отмина. Доколкото знам няма какво да се направи в момента, ще изчакам да мине раждането и тогава ще видим какво ще го правим.
https://Здравейте. Някоя от Вас сблъсквала ли се е с проблем с мъдрец в ранна бременност ? И има ли шанс да отмине без да се вади. Болката е през ноща , и лека през деня тъпа е !

# 278
  • Мнения: 7 690
Здравейте момичета,извинявам се предварително,ако темата по въпроса ми не е за тук,но не можах да се ориентирам в сайта да открия темата,която ме вълнува.Та така въпроса ми е следния от Варна съм след два месеца ми предстои да раждам,но все още не съм се насочила съм лекар,ва когото е да прочета все лоши мнения.По начало искам да родя в майчин дом,бихте ли могли да ме дадете мнения за лекарите там е да ме насочите.Благодаря предварително.😊


За Варна - д-р Станислава Кузманова. Преглежда в Аджибадем Сити Клиник. Имам само положителни впечатления от нея, както и отлични отзиви от няколко близки приятелки. Ако искаш ще ти дам телефонния й номер на лични.

# 279
  • Мнения: 2 469
Здравейте!
Вчера бях на преглед за установяване на бременност на 13-ти ден от закъснението. По всички календари, с които смятам отговарям на 6г.с, а докторката ми каза, че съм едва 4г.с. Притесявам се, че нещо може да не е наред. Видя се плоден сак, но вътре нямаше нищо. При първата ми бременност отидох на 8-ия ден от закъснението и бях в 6г.с, всичко си беше наред, а сега отивам с по-голямо закъснение и ми казва, че съм в 4г.с. Много съм объркана и притеснена. Имам час за 29 август да видим дали се развива, но ми е много притеснено. Първият ден от последната ми менструация беше 7 юли. Знам, че винаги може да има някакво разминаване, но две седмици ми се вижда много. Според вас на какво може да се дължи и има ли за какво да се притеснявам?

# 280
  • Мнения: 437
Аз бях с 12 дена (5сед.+3дни)закъснение и се видя само сак. 7 дни по късно видяхме ембрион и чухме сърце. Казаха ми късна овулация. Сега пък на последния преглед ми изместиха термина, че бебето било с 4 дни по голямо... Първия преглед една АГ ми беше казала, че има варянт за кухо яйце. Веднага отидох на второ мнение и ми казаха, че е напълно нормално с толко малко дни само сак да се види(нямаше и жълто мехурче). Смисъл-не се претеснявай, напълно нормално е. И аз първата бременност на първия преглед видяхме ембрион и се бях шашнала, но всяка бременност си е различна.

Здравейте!
Вчера бях на преглед за установяване на бременност на 13-ти ден от закъснението. По всички календари, с които смятам отговарям на 6г.с, а докторката ми каза, че съм едва 4г.с. Притесявам се, че нещо може да не е наред. Видя се плоден сак, но вътре нямаше нищо. При първата ми бременност отидох на 8-ия ден от закъснението и бях в 6г.с, всичко си беше наред, а сега отивам с по-голямо закъснение и ми казва, че съм в 4г.с. Много съм объркана и притеснена. Имам час за 29 август да видим дали се развива, но ми е много притеснено. Първият ден от последната ми менструация беше 7 юли. Знам, че винаги може да има някакво разминаване, но две седмици ми се вижда много. Според вас на какво може да се дължи и има ли за какво да се притеснявам?

# 281
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,извинявам се предварително,ако темата по въпроса ми не е за тук,но не можах да се ориентирам в сайта да открия темата,която ме вълнува.Та така въпроса ми е следния от Варна съм след два месеца ми предстои да раждам,но все още не съм се насочила съм лекар,ва когото е да прочета все лоши мнения.По начало искам да родя в майчин дом,бихте ли могли да ме дадете мнения за лекарите там е да ме насочите.Благодаря предварително.😊
 





За Варна - д-р Станислава Кузманова. Преглежда в Аджибадем Сити Клиник. Имам само положителни впечатления от нея, както и отлични отзиви от няколко близки приятелки. Ако искаш ще ти дам телефонния й номер на лични.
Извинявайте случайно да знаете дали изражда докторката или само следи бременността?!

# 282
  • Мнения: 7 690
И двете 😊

# 283
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте!
Вчера бях на преглед за установяване на бременност на 13-ти ден от закъснението. По всички календари, с които смятам отговарям на 6г.с, а докторката ми каза, че съм едва 4г.с. Притесявам се, че нещо може да не е наред. Видя се плоден сак, но вътре нямаше нищо. При първата ми бременност отидох на 8-ия ден от закъснението и бях в 6г.с, всичко си беше наред, а сега отивам с по-голямо закъснение и ми казва, че съм в 4г.с. Много съм объркана и притеснена. Имам час за 29 август да видим дали се развива, но ми е много притеснено. Първият ден от последната ми менструация беше 7 юли. Знам, че винаги може да има някакво разминаване, но две седмици ми се вижда много.
Според вас на какво може да се дължи и има ли за какво да се притеснявам?

Нормално е на този етап да се вижда само сак. А изоставането може да се дължи евентуално на късна овулация. Колко е продължителността на МЦ при теб?

# 284
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,извинявам се предварително,ако темата по въпроса ми не е за тук,но не можах да се ориентирам в сайта да открия темата,която ме вълнува.Та така въпроса ми е следния от Варна съм след два месеца ми предстои да раждам,но все още не съм се насочила съм лекар,ва когото е да прочета все лоши мнения.По начало искам да родя в майчин дом,бихте ли могли да ме дадете мнения за лекарите там е да ме насочите.Благодаря предварително.😊


За Варна - д-р Станислава Кузманова. Преглежда в Аджибадем Сити Клиник. Имам само положителни впечатления от нея, както и отлични отзиви от няколко близки приятелки. Ако искаш ще ти дам телефонния й номер на лични.
Да ще съм Ви благодарна,ако ми дадете координатите на лекарката.Също така ми интересува дали работи със здравна каса.😊

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 16:38 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт