Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 4

  • 33 184
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 472
Не е невъзможно. Доста сгради в мазетата имат вече трафопости

# 721
  • Мнения: 1 415
На мястото на всяко отсечено дърво се засаждат 4 нови, които в последствие изсъхват. Защото никой не се грижи за тях, докато се захванат. Гледам тези дръвчета засадени от Явор покрай пътеката под батута на парк Младост са вече взели дали.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Е,точно за там не знам какви очаквания сте има ли ,при положение,че парцела  не е зелена зона а асфалтиран паркинг на бивш магазин Simple Smile

# 723
  • Мнения: 13 809
Е,точно за там не знам какви очаквания сте има ли ,при положение,че парцела  не е зелена зона а асфалтиран паркинг на бивш магазин Simple Smile

Между два големи магазина а на гърба гумаджийница... По -фрапиращи от това са - до затвора срещи Дапа, върху канала и на 5 метра от жици на далекопроводи. Но то вече като гледам как се строи скоро ще започнат и по детските площадки в квартала на строят.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 976
В Младост конкретно тия паркинзи там под Бриколаж са запустяла работа, събират се някакви младежи с коли, въртят гуми..там конкретно не виждам що да не направят нещо, но можеше и нещо инфраструктурно да е де..за деца, младежи... Иначе в Младост 2 аз освен на Явор двата проекта друго ново строителство не знам да има.

# 725
  • Мнения: 25 749
Това е снимка от терасата на апартамент в к-с Фамилия. Ограденият парцел в червено ли ще е мястото на Фемили Гардън?

Да.

# 726
  • Мнения: 13 809
В Младост конкретно тия паркинзи там под Бриколаж са запустяла работа, събират се някакви младежи с коли, въртят гуми..там конкретно не виждам що да не направят нещо, но можеше и нещо инфраструктурно да е де..за деца, младежи... Иначе в Младост 2 аз освен на Явор двата проекта друго ново строителство не знам да има.
Младост е Младост (без да го делим на 1 и 2) и в него се застроява почти постоянно последните десетина години. Тук мога да спомена  сградичката " Явор" на ъгъла на светофара срещу Кауфланд ,  китните блокчета с умопомрачителна ахритектура зад мебелната палата и тук таме на мястото на старите магазини Вулкан. О , но трябва да се уточни, че те са  уж бизнес сгради , но отгоре  има жилищна част -  е сега, голяма работа ). От последните строителства вече са завършени двете внушителни блокчета между Санита и съседната детска градина. В момента Явор строи срещу Марешки, на канала под бензиностанцията ОМВ строят почти едновременно  три фирми но има място за още блокчета както гледам с тези 3-4 метра разстояние помежду им). Строи се на стария Бурлекс, гледам че има ограден парцел и над пазара орехчето, както и още едно ограждане  до блок 118. На мястото с дръвчетата (вече изсъхналите) за които споменаха по -горе , мисля че само като се премести трансформатора от терена  ще стане чудно парцелче.  Явно уплътнението от пломбите , които навремето построиха между  всеки два от блоковете разположени под ъгъл не е достатъчно. За строежа на канала пък просто няма да коментирам. По време на дъжд и по двете улици паралелни на канала е ужас. На клиника Марешки подземните два етажа и в сухо време за във вода и мухъл. Но на кого му пука докато има купувачи, които дори не гледат къде купуват.
Затова ще завърша с ето тази снимка. Няма нищо общо с реалността.

# 727
  • Мнения: 6 529
Ако закупилите апартаменти в тази сграда са знаели какво ще последва, как ще изглежда и колко нови кооперации на близко разстояние ще има, едва ли щяха да си вложат парите

# 728
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Затова панелките са ок - всичко (почти) е изградено около тях като инфраструктура. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 729
  • Мнения: 25 749
Сграда Явор е много красива наистина. Лошото е че е близо до друга сграда, и до дерето.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 1 558
И бам, върху изградената инфраструктура (асфалтиран паркинг в междублоковото пространство например) нов блок. В Кайсиева градина има няколко такива примера.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Да, Кайсиева е изключение, затова написах „почти”.
Горките кайсиевци сигурно са в шок какво им дойде на главата, как изведнъж им намаляха свободни пространства за паркиране.

# 732
  • Мнения: 839
Това уплътняване и строеж върху паркинги и т.н. е такава чутовна тъпотия. Ама така ще я караме явно. Лошото е, че връщане назад няма.

# 733
  • Мнения: 54
Има - нарича се "динамит"!

# 734
  • Мнения: 5 639
Или нов кмет 😀

Общи условия

Активация на акаунт