Сватба, булките на 2019, тема 7

  • 22 875
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 214
RenettaTo, защо ще чакаш една година да я дадеш на химическо? Аз знам,че една година не е хубаво да се облича, но можеш да я изпереш. А относно химическото, внимавай много, защото имам приятелка, чиято рокля след химическото я върнаха в две торбички - в едната роклята, в другата дантелите. Когато си взимах моята ги попитах дали мога да я дам и ми казаха, че не е желателно такива рокли да се носят на химическо. Аз моята мисля да я пера в банята, но малко по-нататъка,че сега ми е мъчно като я гледам и не искам да си го причинявам. Още е много рано... Grinning
Oтносно украсата на колата и самата кола. Аз също не разбирам изобщо този момент с хубавата кола, на която се слага украса. За мен е малко безсмислено специално различна кола да се взима и т.н, но всеки както си прецени. Ние имахме украса на колата,но ако трябва сега да  правя сватба не бих платила и инвестирала в това особено,ако имате извънградски път. Трябва да я махнете, после пак да я слагате. НИе я махнахме и така и повече не я сложихме така,че спестете си го това.
Някоя по-рано днес беше питала за салфетки. Аз си бях купила такива дебели хартиени с процент текстил. Попринцип има голямо разнообразие в този сайт: http://polisunduni.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/
но аз си ги намерих същите в моя цвят на друго място за по-малко пари http://www.skantek.bg/product/2646/duni-luksozni-salfetki-duni-e … ily-40x40-cm.html
Проблема е,че на второто място няма много разнообразие от цветове, но разгледай, може да харесаш нещо.

# 241
  • Мнения: 584
Рали, моята кума така направи с нейната рокля - не я изпра 1 година, а на мен ми се къса сърцето че така стои кална в гардероба и се притеснявам дали ще се изпере въобще след толкова дълго време. Благодаря ти за съвета да не я давам на химическо... Четейки твоите думи, се сетих за моя приятелка, която работеше в сватбено ателие и ми беше казала никакво химическо, защото дантелите падали Thinking Ами, ще взема да си я изпера сама, но това с обличането не знаех въобще... Добре че не я облякох вчера, че нещо се бях запътила това да правя, но ме домързя Laughing

# 242
  • Мнения: 137
Аз оставих моята рокля на една пералня във Виница, Варна. Човекът ми каза, че булчинските рокли ги пере, не им прави химическо почистване. Ще я видя изпрана роклята след няколко седмици и мога да докладвам.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 214
На мен като цяло ми се къса сърцето за роклята! Дали е мръсна или не няма значение! Супер жалко е, че съм обличала само веднъж най-специалната рокля в живота ми! ❤ Малко съм в следсватбена депресия тия дни... 😂

# 244
  • Мнения: 137
В магазина, от който купих моята ми казаха, че може да се боядиса роклята. Мисля да го направя, че да я нося на други сватби Wink

# 245
  • Мнения: 40
Момичета моят бъдещ съпруг е рожденник на сватбата ни, дайте идея по какъв начин да му поднеса в ресторанта тортата и подаракът който ще е почивка някъде по Созопол 1ден след сватбата . А през самия ден ще получи любимият му парфюм като ще остане с впечатление че само това му е подаракът и няма да очаква нищо друго Simple Smile))

# 246
  • Мнения: 572
Може да помолиш диджея да обяви изненадата и ако не си свенлива да кажеш нещо на микрофона:)

А за роклята аз не бих я държала цяла година неизпрана, но не съм и суеверна де.

При нас напрежението вече расте, в четвъртък летим за София и добре, че съм на работа, че иначе само за сватбат си мисля и вечер доата се въртя докато заспя:).

 
Момичета моят бъдещ съпруг е рожденник на сватбата ни, дайте идея по какъв начин да му поднеса в ресторанта тортата и подаракът който ще е почивка някъде по Созопол 1ден след сватбата . А през самия ден ще получи любимият му парфюм като ще остане с впечатление че само това му е подаракът и няма да очаква нищо друго Simple Smile))

# 247
  • Мнения: 978
Момичета, малко ви изпуснах, че бях на море! Но наваксах! Честито на всички новосемейни!
Рали, мернах роклята ти, уникална е! От описанието имах чувството че и аз съм била на сватбата.
Тините, браво, че си си казала какво иска, , дано роклята стане перфектна!
Видях и трйлърите, много сте красиви всички!
До моята сватба остана точно 1 месец и 1 ден!!! Още нямаме халки.

# 248
  • Мнения: 8 517
         Тези суеверия много ме забавляват.Някой ми каза,че една година след сватбата дъщеря ми не трябва да вижда нищо,което е носила Денят.Тя си направи рисувани кецки,с които да си джитка след това,че и на работа да ходи.Баба й й подари страхотни обеци,които сложи като булка,сега продължава да си носи.Изобщо не смятам да се поддавам на такива неща.Роклята е в калъфа в гардероба и чака да бъде почистена.Костюмът на зет ми стои на закачалката в коридора,трябва и него да занеса на химическо,но сериозно ме помръзва.А една от ризите си от сватбата я носи усилено,защото е лен и се оказа доста удобна.Макар че мрънкаше,като му казахме да предвиди още една.
   Относно цветя,мога да препоръчам АиГ флора,София.Дъщеря ми си взе от  там мини рози,в саксия,цвят пепел от рози.Донесе ги в сряда,сватбата беше в събота.Издържаха свежи,точно в събота разцъфнаха.Част от гостите си взеха по саксийка за спомен,аз засадих три в моята градина,,още имат цвят.
    За украсата за кола,имаше по-напред в темата страхотни предложения за украса,не традиционните с цветя,а изчистени и много стилни ,според мен.
   Чакам си булката този ,уикенд,ще си сменя личната карта в понеделник.Божее,детето ми ще е с още една фамилия.
   

# 249
  • Мнения: 93
Това е борсата за цветя

# 250
  • Мнения: 410
Момичета, напълно ви разбирам за след-сватбената депресия. Аз си гледам трейлъра и въздишам по снимки. Хем ми е много спокойно сега без организацията, хем нещо липсва 😂
Скоро ще започна да организирам медения месец, това сигурно ще помогне!

# 251
  • Мнения: 1 560
Момичета да ви кажа за този пръстен от Джъмбо - не е светещ, ами е пръстен печат - имаше червен и лилав. Пласмасов е, във формата на сърце, като има камъче отгоре - няма кутийка. Позициониран е на касите, да не търсите из целия магазин. Аз си го сложих в една картонена кутийка, която намер из къщи. 1лв струва - идеален е за целта според мен. Снимката е в скрит текст.


Скрит текст:

А за следсватбената депресия и аз имам опасение, че ще ме застигне Grinning

# 252
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Аз даже и снимки нямам до там,че да си ги гледам. И ние ще ходим на почивка и се вълнувам за нея, но не е същото Grinning.
А за суеверията само за роклята съм чувала и мисля да го спазя,иначе обувки,обеци,кецове всико друго си нося.

# 253
  • Мнения: 2 433
Я кажете някоя софийска борса, другата събота съм в София и ще обикалям за цветя, да видя какво ще намеря. За сега практикер и хоум макс са ми вариант, но краен. (имат хубави мини рози в саксийки, но май са много мънички)
Марулета, ти ходи ли до цветната борса до слънчевата? Само там май не съм питала.

# 254
  • Мнения: 584
И аз само за роклята съм чувала, а всичко останало си нося Wink
Момичета, да, има я частта с депресията и даже четох по въпроса след сватбата - оказва се, че в депресия изпадат булките, чиято сватба е срещнала очакванията им за мечтания ден. Логиката е, че едва ли би ви се искало нещо, което не ви е харесало да се повтори, затова се радвайте и си намерете нещо ново, което да подхванете! Аз така успях да се измъкна от депресията, която ме държа близо три седмици след сватбата Blush Само за информация, има булки, които са в следсватбена депресия около 6 месеца и това било напълно нормално Grin

Общи условия

Активация на акаунт