Отговори
# 150
  • Мнения: 218
Здравейте, как мога да подам документи за детски надбавки?
Започни първо, като прочетеш първия пост на тази тема, ако и тогава нещо не ти е ясно, задай конкретен въпрос.



Извинявам се online исках да попитам.

# 151
  • Мнения: X
Все още не може. Даже и с КЕП или лицензиран пощенски оператор, въпреки промените в нормативната уредба.

# 152
  • Мнения: 952
С електронен подпис, няма проблем да подадете.  Прилагате към заявлението, като прикачен файл всички документи.

# 153
  • Мнения: X
С електронен подпис, няма проблем да подадете.  Прилагате към заявлението, като прикачен файл всички документи.
Би ли споделила линк към входа на системата, в която може да се направи това?

# 154
  • Мнения: 952
С електронен подпис, няма проблем да подадете.  Прилагате към заявлението, като прикачен файл всички документи.
Би ли споделила линк към входа на системата, в която може да се направи това?
всяка дирекция социално подпомагане си има свой  ел.адрес.

# 155
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
ogan1
Имаш предвид, че документите могат да се подпишат с електронен подпис и да се пратят на мейл, или че има портал където се влиза с ел. подпис, попълват он лайн и накрая се изпращат?

# 156
  • Мнения: 952
ogan1
Имаш предвид, че документите могат да се подпишат с електронен подпис и да се пратят на мейл, или че има портал където се влиза с ел. подпис, попълват он лайн и накрая се изпращат?
От 01.08. е в сила :
Заявлението декларация се подава от посочените в Закона за семейни помощи за деца лица в дирекция "Социално подпомагане" по настоящия им адрес:

1. лично, като към заявлението декларация се прилага лична карта (за справка);

2. чрез лицензиран пощенски оператор, като заявлението декларация следва да е в оригинал;

3. по електронен път с квалифициран електронен подпис.
Няма портал, праща се по пощата или по електронен път на съответния адрес на Дирекцията към която сте.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Този месец трябва да подам за детските надбавки като от септ. 2019 съм на борсата, т.е. взимам обезщетение за безработица. Въпросът ми е за м. 09.2019 дали трябва някакъв документ от бюрото по труда?

# 158
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не трябва. Само си нанасяте получените суми за съответния месец.

# 159
  • Мнения: 86
Здравейте! В страхотна каша съм.. Обмислям, да кандидатствам за Детски надбавки, та.. Взех си бележка от бившия работодател, но последните 5 месеца съм в Бюрото по труда, съответно взех бележка и от там, в НОИ не съм записване за обезщетение и мисля, че нищо не търся от тях, но имам друг проблем. Записах да уча дистанционно. От университета, трябва ли ми нещо? Погледнато реално, нямам никакви привилегии в тази форма на обучение. Какво ще кажете?

# 160
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Не виждам какъв ви е проблема, честно казано...не ви трябва нищо от университета. Освен, ако не получавате доходи от там.

# 161
  • Мнения: X
За дистанционна форма на обучение не ви се полага стипения, събрали сте необходимото за доходите - подавайте. Не забравяйте само от ЛЛ служебната бележка за профилактичните прегледи на детето/децата.

# 162
  • Мнения: 86
За дистанционна форма на обучение не ви се полага стипения, събрали сте необходимото за доходите - подавайте. Не забравяйте само от ЛЛ служебната бележка за профилактичните прегледи на детето/децата.
Взела съм и нея, само забравих да я отбележа. Благодаря!

# 163
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Електронно заявление може да се подаде с КЕП на този сай https://edelivery.egov.bg/Account/Login
Трябва да се скандират всички документи.
Края на м. Август подадох, получих заповед за отпускане на 16 Септември, но реално пари все още не са ми изплатили.

# 164
  • Мнения: X
Drunda, много благодаря за споделената информация.
Може да се влезе в системата не само с КЕП, но и с ПИК на НОИ /лично изпитано вече/. Ще пиша на модератор и ще помоля за редакция на първия пост в темата.
Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт