Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, искам да ви попитам заявлението за еднократна помощ за 1-ви клас може ли да се подаде онлайн?

# 571
  • Мнения: 12 125
Не. Ще трябва да отидеш на място. Освен ако не пуснеш всички документи през портала за сигурно електронно връчване. Линкът е в първия пост. И да подпишеш електронно.

# 572
  • Варна
  • Мнения: 94
Здравейте, ще подавам декларация за детски .
За периода юли- август имам 30 дни болничен . В сл.бележка от работодател не пише какво ми е обезщетението от НОИ за тези дни. Трябва ли към декларацията да прилагам някаква бележка от НОИ или от работодателя за получените болнични?

# 573
  • Мнения: 12 125
Проверете сумата, която Ви е преведена от НОИ за болничния и впишете нея. Не е необходимо да представяте документ за нея, от АСП правят служебна справка и я виждат. Може от банкирането, може да направите справка с ПИК. Ако помолите, могат да ви я кажат и при подаване на самите документи, ако са отзивчиви.

# 574
  • Варна
  • Мнения: 94
Благодаря !

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 13 480
С таткото нямаме брак, постоянните адреси са ни различни, настоящият никъде официално /на документ/ не фигурира, как ще разберат ако си дам постоянния?
Таткото трябва ли ми при подаване на документи, трябва ли да имам и от него бележка за дохода назад 12 месеца и ако тези 12 месеца фигурират 3 фирми и от трите ли трябва да вземе такава?
След като съм родила сега до края на октомври трябва да подам, а бележката трябва да е от август 2019 до август 2020?

# 576
  • Мнения: 12 125
От октомври 2019 до септември 2020, от всички работодатели, включително изплатени обезщетения за периода, граждански договори... Останалото се е коментирало многократно. Подават се документи по настоящ адрес, съвпадащ с данните в ГРАО, а не вие какъв адрес ще впишете в заявлението.

# 577
  • Мнения: 458
Здравейте, на детето ми му престой изслушване за телк с връщане на дата от раждането.
Въпросът ми е след като взимам детски надбавки от раждането ще ги удържат ли след телковото решение ако се върне назад? Благодаря предварително.

# 578
  • Мнения: 952
Здравейте, на детето ми му престой изслушване за телк с връщане на дата от раждането.
Въпросът ми е след като взимам детски надбавки от раждането ще ги удържат ли след телковото решение ако се върне назад? Благодаря предварително.
ако ще ви връщат със задна дата пари/ от датата на инвалидизация/ значи , че ще се приспадне сумата, която сте получавали досега.

# 579
  • Sofia
  • Мнения: 632
Здравейте,изчетох ви назад и само да потвърдя (че от социалните не ми вдигат от вчера):
1. Еднократна помощ за първокласник-заявление по образец;удостоверение от училище, че е записано детето;сл бележки за доходи на 2мата родители; ваксините от личния и акт за раждане за справка (за всеки случай)
2. За детски надбавки (за две деца)-заявление по образец;с. бележки за доходи от 2мата родители;2бр документ за имунизации; удостоверение от училище,че детето е записано и посещава,актовете за справка

Пропускам ли нещо?
Благодаря ви предварително

# 580
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
За помощите за деца не се изисква вече удостоверение от училището, че посещава. За помощта за първокласник се изисква удостоверение, че е записан в първи клас.
Искат лична карта и на др. родител за справка.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 05:18 от Ала-Бала

# 581
  • Мнения: 4 250
А дали чухте при надбавките,които ГЕРБ е гласувало за 2021 дали ще има надбавки за деца близнаци или се водят две деца ?

# 582
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Като го обнародват ще се разбере. И не ги гласува ГЕРБ, а е с цел да гласуват за тях;) Щото до вчера нямаше пари, днес има за всичко.

# 583
  • Мнения: 4 250
Аха, то е само за бюджет 2021 това.

# 584
  • Мнения: 429
Здравейте. Септември подадох документи за детски за втори път. Днес нямам превод, имам нисък доход и не би трябвало молбата ми е да отхвърлена. Уведомяват ли по някакъв начин при отказ? Или трябва аз да отида на място в социалните да проверя какво се случва?

Общи условия

Активация на акаунт