Отговори
# 585
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Преводите се правят около и след 15 число, може утре да са при вас, може другата седмица.

# 586
  • Мнения: 428
Преводите се правят около и след 15 число, може утре да са при вас, може другата седмица.
Благодаря. Ще изчакам да видя и утре. Аз съм останала с впечатление, че са на 14-то, най-късно 15-то число Simple Smile

# 587
  • Мнения: 63
Здравейте. Септември подадох документи за детски за втори път. Днес нямам превод, имам нисък доход и не би трябвало молбата ми е да отхвърлена. Уведомяват ли по някакъв начин при отказ? Или трябва аз да отида на място в социалните да проверя какво се случва?

Здравейте! Вчера получих обаждане по телефона от социалните, Велико Търново , че ми отказват детски, защото дохода ми надвишава лимита. Точно седмица след като подадох документи.

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 13 461
Бях пропуснала, че по време на пандемията направихме временен адрес, където живеем за да може да пътуваме свободно...та сега документите ги подавам по постоянен или настоящ адрес /различни общини/. И след като нямам брак ще трябват ли доходите на бащата?

# 589
  • Мнения: 63
Бях пропуснала, че по време на пандемията направихме временен адрес, където живеем за да може да пътуваме свободно...та сега документите ги подавам по постоянен или настоящ адрес /различни общини/. И след като нямам брак ще трябват ли доходите на бащата?
И ние с партньора ми живеем без брак, но   сме на един адрес и представяме справка и за неговите доходи.

# 590
  • Мнения: 12 100
Бях пропуснала, че по време на пандемията направихме временен адрес, където живеем за да може да пътуваме свободно...та сега документите ги подавам по постоянен или настоящ адрес /различни общини/. И след като нямам брак ще трябват ли доходите на бащата?
Само по настоящ адрес могат да ви приемат документите. Преди да входират заявлението, правят проверка в ГРАО. А за другото... вече са ви отговорили. Зависи от съвпадението на адресите най-вече.

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 13 461
Като сметнах брутните доходи на двамата и ги разделих на три май е безсмислено да подавам документи, че става 587лв. на човек.

# 592
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Имам следния казус: Отиваме да подадем за детски надбавки  и служителката ни каза, че излиза някакъв непрекратен договор на мъжа ми от 2004 г. във фирма, която не сме чували. Той не е работил никога в нея. Преди 3 години ни се случи да искат печат в трудовата му книжка от стара месторабота , бензиностанция ОМВ, но тогава успяхме да намерим шефа му и ни я подпечатаха. Сега обаче нито я знаем тази фирма, нито знам как да оправим нещата и къде да ходим. Имат ли право да ни отказват детски надбавки на база на непрекратен д-р от 2004 г.? Няма ли някаква давност? На въпросът ми как предните години сме получавали, а сега не може..нямали достъп до системата на НАП, НОИ и т.н., а сега имат.

# 593
  • Мнения: X
Здравейте. Имам следния казус: Отиваме да подадем за детски надбавки  и служителката ни каза, че излиза някакъв непрекратен договор на мъжа ми от 2004 г. във фирма, която не сме чували. Той не е работил никога в нея. Преди 3 години ни се случи да искат печат в трудовата му книжка от стара месторабота , бензиностанция ОМВ, но тогава успяхме да намерим шефа му и ни я подпечатаха. Сега обаче нито я знаем тази фирма, нито знам как да оправим нещата и къде да ходим. Имат ли право да ни отказват детски надбавки на база на непрекратен д-р от 2004 г.? Няма ли някаква давност? На въпросът ми как предните години сме получавали, а сега не може..нямали достъп до системата на НАП, НОИ и т.н., а сега имат.

Може да отиде в НАП и да направи справка дали има валиден трудов договор във въпросната фирма. Ако има, то може да му дадат телефонните й номера.

# 594
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. Имам следния казус: Отиваме да подадем за детски надбавки  и служителката ни каза, че излиза някакъв непрекратен договор на мъжа ми от 2004 г. във фирма, която не сме чували. Той не е работил никога в нея. Преди 3 години ни се случи да искат печат в трудовата му книжка от стара месторабота , бензиностанция ОМВ, но тогава успяхме да намерим шефа му и ни я подпечатаха. Сега обаче нито я знаем тази фирма, нито знам как да оправим нещата и къде да ходим. Имат ли право да ни отказват детски надбавки на база на непрекратен д-р от 2004 г.? Няма ли някаква давност? На въпросът ми как предните години сме получавали, а сега не може..нямали достъп до системата на НАП, НОИ и т.н., а сега имат.

Може да отиде в НАП и да направи справка дали има валиден трудов договор във въпросната фирма. Ако има, то може да му дадат телефонните й номера.
Харати, много ти благодаря за отговора! Ще пробваме.

# 595
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, от понеделник съм без работа. Ще имам ли право на някакви помощи, ако децата минат в дистанционна форма на обучение? Доколкото си спомням гласуваха подобна помощ.

# 596
  • Мнения: 351
Здравейте,

Разбрах, че от 2021 отпада доходът като критерий и за всички деца ще се получават детски. До сега нашият доход беше малко по-висок и не сме подавали искане за помощи, а сега ще може. Кога започва това подаване на документи, има ли някакви срокове?

Мерси.

# 597
  • Мнения: 12 100
Изчакайте първо да се приеме държавния бюджет за 2021 година.

# 598
  • Мнения: 351
Благодаря

# 599
  • пловдив
  • Мнения: 1 090
Здравейте,на 9.10. подадох документи за детски.През ноември ли да ги очаквам?

Общи условия

Активация на акаунт