Отговори
# 60
  • Мнения: 135
Здравейте, подготвих всичко да подам за детски и се сетих за iban- мога да си го извадя от онлайн банкирането само или трябва да занеса с всички документи и бележка с него от банката издадена? Винаги има по 100 човека в тези банки и за 2 мин работа се чака по 1 час та затова се чудех... изобщо да ходя ли.. благодаряя предварително Blush
Аз подавах миналия месец за първи път и не го искаха , казаха да си го нанеса аз в декларацията, въпреки че носих и казах че ще им го оставя.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 14:58 от raya9

# 61
  • Мнения: X
Кики_кики, ако подавате за първи път документи и досега ни сте имали "вземане-даване" с АСП, най-добре е да занесете удостоверение с номера на банковата сметка, заверено от банката. Ако ви е за пореден път, напълно достатъчно е собственоръчно да изпишете номера в заявлението.

# 62
  • Мнения: 118
Здравейте! Четох, четох и пак не разбрах Grinning Казаха ми че мога да взимам детски още от първите месеци на бебето, това истина ли е или с детските се започва чак когато влезе в детската градина/училище?

# 63
  • Мнения: X
Може да подадеш в месеца, следващ този, в който е родено детето, стига да отговаряш на критериите за доход. Едновременно може да подадеш за детски и за еднократната помощ за живородено дете.

# 64
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Вчера една позната, която работи в Социално подпомагане казала, че буквално от 2 дни имало нова бланка за Молба-декларация за детските. Не я намирам на сайта им. А ми е почти наложително да я изтегля онлайн за да я попълня, че нямам много време до подаването. Някой да знае, ако попълня старата проблем ли е?

# 65
  • София
  • Мнения: 1 304
Кики_кики, ако подавате за първи път документи и досега ни сте имали "вземане-даване" с АСП, най-добре е да занесете удостоверение с номера на банковата сметка, заверено от банката. Ако ви е за пореден път, напълно достатъчно е собственоръчно да изпишете номера в заявлението.
Аз за първи път подавах документи, бях си извадил банковата сметка, но жената каза че съм я написала четливо в декларацията и няма нужда.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Здравейте, искам да попитам когато искам да сменя банковата сметка за превод на детски трябва да отида в социалното с бележка за сметка от новата банка и да  я представя. Попълва ли се на ново някакяа декларация или те си я въвеждата автоматично. Благодаря

# 67
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Трябва да ги уведомиш по някакъв начин за промяната, особено ако декларираната е закрита. Но честно казано е по-добре тази смяна да се прави в следващата декларация, освен ако не е наложително.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Благодаря, картата по която се превеждат изтича, а там получавам само детски надбавки. На друга банка ми превеждат  работната заплата и няма смисъл да я подновявам за още 2г. Иначе март месец подавам за детски. Ще им звънна да ги попитам. Хубав ден

# 69
  • Мнения: 11
https:// Аз преди два дни подадох за първи път и пиша , за да съм полезна на тези които им предстои . Последните 12 месеца съм била на 3 работни места и на бюрото по труда. Във форума ме посъветваха да си взема бележка от НАП за доходите и така и направих. Обаче служителката в Социалното като я видя така ми се накара, каза сигурно някой ми е казал че може , но трябва от всеки работодател да се вземе и на въпроса как майка с бебе ще обикаля работодателите , като един от тях е в други населено място , тя каза че това не е неин проблем и такива са изискванията. В крайна сметка ми взе бележката от НАП , но каза че може да ми звъннат , ако тези които обработват документите не я приемат и да ми изискат от всеки работодател...Иначе искаха и за имунизациите и оригинала на акта за раждане за справка само.
Е това вече е върха! По-голяма глупост от тази няма и едва ли е имало някога в историята на човечеството! Как може да искат бележка от всеки работодател, а не обобщената информация от НАП? Та  нали НАП получава ежемесечно въпросните доходи от същата фирма - работодател?Социалните от къде мислят, че дошла информацията в справката издадена от НАП....може би служителите гледат тавана  и правят справки за доходите на гражданите?!

# 70
  • Мнения: 126
Цялото ми уважение към държавните служители, но те са коне с капаци, заучили са нещо и не приемат друг начин. Че и тон повишила....никога няма да стигнем Европейците, нито в административно отношение, нито в никое, никога.
Извинявам се за офтопика, но просто не се сдържах.

# 71
  • Мнения: 625
Първо да благодаря за всички съвети от тук, които ми дадохте, отидох подготвена с всичко и подадох заявлението.. разбрах, че за отказ се обаждат по телефона, а ако си одобрен, как се разбира? В какъв срок се разбира всъщност? Че забравих да попитам.. Confused

# 72
  • Мнения: 11 566
Обикновено дават талонче с номерче, звъниш, или на място отиваш и питаш. Но ако не ти се обадят за отказ- значи си одобрена.
Ох, аз както винаги оставих за последния момент, август подавам, а личната е отпуск, аз ще пътувам. Ако занеса останалите документи, а бележката за ваксините началото на септември, дали ще стане?

# 73
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ще стане. Попълваше се нещо, че в 14-дневен срок ще ги занесеш и така.

# 74
  • Мнения: 157
Здравейте, на 29.07.подадох едновременно документи и за детски за близнаци, и за еднократната помощ. Детските ми ги преведоха на 14.08.,но от еднократната няма и следа все още. Нормално ли е да се бави или пак трябва да ходя до социалните?

Общи условия

Активация на акаунт