Априлки 2020

  • 34 766
  • 794
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 96
Здравейте, записвам се и аз при вас. Термин 2.04, трета бременност, една успешна пак с Априлче Simple Smile и един мисед.
Връщам се от преглед. Имам сакче и ембрион, отговарящи на 6+1, пулсации на точката, но още е рано да го чуем. Така, че след 2 седмици пак на преглед.
Започнах и фраксипарин.



Защо слагаш фраксипарин, с тромбофилия ли си? Пуска ли изследвания преди това? Разпитвам те,  защото и на мен най-вероятно ще ми се наложи терапия. При мен мутацията е РАI 4G/4G

# 61
  • Мнения: 427
Искате ли след време да си направим фейсбук група, която да е тайна? С първата бременност имахме и станахме много близки. Все пак ФБ си е по-личен и затова предпочитам тайна и не искам приятелите ми да виждат къде членувам. Все още не сме казали на никого. Виждам, че има 1 създадена, но първо не е тайна и второ е създадена преди 3 месеца...Не е някоя от нас 😁

la_belle имам точно същата мутация и аз 4g4g, освен това и в тази за усвояването на ФК и В12, както хетерозигот ACE. Ако искаш ми пиши на лични за повече инфо, за да не спамим другите момичета 🤗

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 06:44 от Dragon Girl

# 62
  • Мнения: 1 845
Искате ли след време да си направим фейсбук група, която да е тайна? С първата бременност имахме и станахме много близки. Все пак ФБ си е по-личен и затова предпочитам тайна и не искам приятелите ми да виждат къде членувам. Все още не сме казали на никого. Виждам, че има 1 създадена, но първо не е тайна и второ е създадена преди 3 месеца...Не е някоя от нас 😁

la_belle имам точно същата мутация и аз 4g4g, освен това и в тази за усвояването на ФК и В12, както хетерозигот ACE. Ако искаш ми пиши на лични за повече инфо, за да не спамим другите момичета 🤗


Не мисля,че ще е спам-моля,нека тук се обсъжда. И аз съм със същите мутации и ме интересува,а и ще споделя също опит.

# 63
  • Мнения: 51
Здравейте на всички! И аз ще се похваля с + тест,след два спонтанни аборта съм,без изяснена причина..ходих на преглед на 05.08 има плоден сак,но не мога да се зарадвам,понеже от 07.05 съм с кафяво зацапване което продължава и до днес...на 15.08 се надявам да чуем сърчицето до тогава лежане,лекарства и спокойствие. Ако някоя от вас е със същия проблем нека сподели опит. Благодаря предварително и успех на всички!

# 64
  • Мнения: 1 845
Здравейте на всички! И аз ще се похваля с + тест,след два спонтанни аборта съм,без изяснена причина..ходих на преглед на 05.08 има плоден сак,но не мога да се зарадвам,понеже от 07.05 съм с кафяво зацапване което продължава и до днес...на 15.08 се надявам да чуем сърчицето до тогава лежане,лекарства и спокойствие. Ако някоя от вас е със същия проблем нека сподели опит. Благодаря предварително и успех на всички!
Честитоооо!
Аз съм с кафяво  зацапване от 01.08 до днес.Появи се в края на 4 седмица. Пия утрогестан и дуфастон,но съм на клексан,който не ми спират и зацапването също не намалява. Ходих при доц.Димитров-от Майчин дом и Фемина преди 3 дни-всичко е наред със сакчето,а зацапването кога ще спре-12-13 седмица най-късно,когато се оформи плацентата. Така ми обясни.
Ти в коя седмица си?какво каза д-ра ти?

# 65
  • Мнения: 51
Здравейте на всички! И аз ще се похваля с + тест,след два спонтанни аборта съм,без изяснена причина..ходих на преглед на 05.08 има плоден сак,но не мога да се зарадвам,понеже от 07.05 съм с кафяво зацапване което продължава и до днес...на 15.08 се надявам да чуем сърчицето до тогава лежане,лекарства и спокойствие. Ако някоя от вас е със същия проблем нека сподели опит. Благодаря предварително и успех на всички!
Честитоооо!
Аз съм с кафяво  зацапване от 01.08 до днес.Появи се в края на 4 седмица. Пия утрогестан и дуфастон,но съм на клексан,който не ми спират и зацапването също не намалява. Ходих при доц.Димитров-от Майчин дом и Фемина преди 3 дни-всичко е наред със сакчето,а зацапването кога ще спре-12-13 седмица най-късно,когато се оформи плацентата. Така ми обясни.
Ти в коя седмица си?какво каза д-ра ти?

5 г.с. и 2/3 дни вчера ходих на преглед доки каза че в матката няма нещо което може да предизвика кръвоизлив. Първо бях на утрогестан и папаверин,сега ми ги смени с дуфастон и но-шпа,днес ме наболява и ниско в дясно. Дано всичко е наред,другата седмица на 15ти ще видим какво ще каже.

# 66
  • Мнения: 1 845
Здравейте на всички! И аз ще се похваля с + тест,след два спонтанни аборта съм,без изяснена причина..ходих на преглед на 05.08 има плоден сак,но не мога да се зарадвам,понеже от 07.05 съм с кафяво зацапване което продължава и до днес...на 15.08 се надявам да чуем сърчицето до тогава лежане,лекарства и спокойствие. Ако някоя от вас е със същия проблем нека сподели опит. Благодаря предварително и успех на всички!
Честитоооо!
Аз съм с кафяво  зацапване от 01.08 до днес.Появи се в края на 4 седмица. Пия утрогестан и дуфастон,но съм на клексан,който не ми спират и зацапването също не намалява. Ходих при доц.Димитров-от Майчин дом и Фемина преди 3 дни-всичко е наред със сакчето,а зацапването кога ще спре-12-13 седмица най-късно,когато се оформи плацентата. Така ми обясни.
Ти в коя седмица си?какво каза д-ра ти?

5 г.с. и 2/3 дни вчера ходих на преглед доки каза че в матката няма нещо което може да предизвика кръвоизлив. Първо бях на утрогестан и папаверин,сега ми ги смени с дуфастон и но-шпа,днес ме наболява и ниско в дясно. Дано всичко е наред,другата седмица на 15ти ще видим какво ще каже.
И аз пия 3х2 ношпа за болките,които са нормални в момента! Важно е зацапването да не премине в алена кръв. Всичко ще е наред 🤞🍀

# 67
  • Мнения: X
Момичета, има ли някоя от вас без симптоми... До прегледа има още 10 дни, а аз ще се побъркам направо, освен, че нямам М нямам никакви симптоми, силно притеснена съм... Ако не бях видяла 3 положителни теста, няма да знам, че съм бременназз Дай Боже всичко да е наред Heart

# 68
  • Мнения: 639
Момичета, има ли някоя от вас без симптоми... До прегледа има още 10 дни, а аз ще се побъркам направо, освен, че нямам М нямам никакви симптоми, силно притеснена съм... Ако не бях видяла 3 положителни теста, няма да знам, че съм бременназз Дай Боже всичко да е наред Heart

При всеки е различно, не сравнявай с другите. В общия случай първите няколко седмици няма кой знае какво да усетиш. Освен да се сещаш от време на време, че не ти е дошло и че имаш положителен тест и като се присетиш да си казваш “абе, аз вече съм бременна бе, пак забравих”. И след една, две седмици, стой и гледай! Идват каквито можеш да се сетиш.

# 69
  • Мнения: 1 023
Добър вечер момичета. Предполагам вече еуфорията около положителния тест е поотшумяла и на нейно място се е появила еуфория от първата среща Simple Smile Аз все още не съм отишла( нито съм си записала час), защото до днес бях в дилема и чуденка при кой доктор и къде да се запиша час, по здравна каса или платено да се следя, не че по каса няма да си направя и частно всички изследвания, които съм сметнала за важни. Съответно лекарят, който ще ме следи към коя болница е и изражда ли. Изчетох много и днес ми хрумна да попитам една близка акушерка, която ми препоръча лекар за проследяване на бременността, та утре ще си запиша час.
Вие как и накъде се насочихте?

# 70
  • Мнения: 417
Здравей, Мила. Аз ще ходя петък на частно при този, който ми помогна да забременея. Ще говоря тогава с него какво и как да правим по нататък. Знам, че не изражда, пък и още ми е мноого далече този момент. Simple Smile

# 71
  • Мнения: X
Момичета,
за град София ви препоръчвам д-р Дачева тя е в Света Анна, следи - изражда - и е страхотен човек! Ако си бях в България не бих се зачудила въобще, особено ако искате да ви следи и изражда един лекар... Трябваше да раждам при нея, но за съжаление, точно тогава се разболя много тежко и не беше в състояние, въпреки всичко събра екип, организира всичко и през цялото време следеше нещата от разстояние! За радост всичко мина прекрасно, доволна бях и от самата болница. Иначе бременността ли следи д-р Тихомирова (тя не изражда) също съм много доволна, жената гледаше обстойно, обесняваше и не ми е взела 1лв дори за болнични... Успех!!

# 72
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен, записвам се при вас с термин април. Това ми е първа бременност след инвитро.Днес видях дългоочакваната среща със сакчето  отговаря на 5 седмица и 4 дни и всичко е наред, на 19 пак преглед и дано вече се чуе сърцето.
Пресъединих се към групата във фейсбук.
Откъм симптоми, май ги няма или поне от време на време се появяват, не ме болят гърдите, от вчера усещам ,че късно следобед ми става лошо и зацапването най вече ,което ме побърква, затова и днес ходих на преглед. И още нещо много хълцам Grinning
Пожелавам на всички лека бременност.

# 73
  • Мнения: 919
Момичета от 2 дена имам адските киселини ( от сутринта до обяд) не е ли рано за такива симптоми?

# 74
  • Мнения: 639
Момичета от 2 дена имам адските киселини ( от сутринта до обяд) не е ли рано за такива симптоми?
От два дена съм с гадене от сутрин до вечер. Отврат!

Общи условия

Активация на акаунт