Априлки 2020

  • 34 913
  • 794
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 167
Момичета, виждам,че доста от вас се притесняват,че не се чува сърчице, имайте предвид,че това не е повод за паника (винаги има и кофти ситуации),но г.с. се изчисляват на базата последен цикъл, но на практика зачеването може да е с късна овулация. А повечето лекари и калкулатори, освен ако не въведете друго, смятат овулацията на 14 ден. С първото ми дете овулацията беше на 19 ден. Ми по сметки изоставаше уж с 5 дни. Така,че горе главата и успех Simple Smile
Аз днес бях пак на преглед по календар 7+1 г.с и пак не се видя сърце.Пак леко ми процапа и по този повод отидох.Викат ме пак в Четвътък да ме видят пак,на празен стомах и да ми направят някои изследвания.Дано да си права.Моята ову също е късна 19,20 ден.

# 226
  • Мнения: 44
Стискам палци всичко да е наред. Сигурно си търсила второ мнение,но ако си от София отиди в частна клиника с модерна апаратура. Аз съм доста пълна и с коремен ехограф не се хваща нищо,но с вагинален сме хващали ❤️. Аз сега за това изчаквам да стана поне 6+2-3 г.с. за
да не тревожа излишно.

Момичета, виждам,че доста от вас се притесняват,че не се чува сърчице, имайте предвид,че това не е повод за паника (винаги има и кофти ситуации),но г.с. се изчисляват на базата последен цикъл, но на практика зачеването може да е с късна овулация. А повечето лекари и калкулатори, освен ако не въведете друго, смятат овулацията на 14 ден. С първото ми дете овулацията беше на 19 ден. Ми по сметки изоставаше уж с 5 дни. Така,че горе главата и успех Simple Smile
Аз днес бях пак на преглед по календар 7+1 г.с и пак не се видя сърце.Пак леко ми процапа и по този повод отидох.Викат ме пак в Четвътък да ме видят пак,на празен стомах и да ми направят някои изследвания.Дано да си права.Моята ову също е късна 19,20 ден.

# 227
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен, искам да пожелая на всички лека бременност! Също така се включвам  с питане относно женската консултация. Тъй като  аз съм в 7г.с по календара и ми предстои преглед след седмица, искам да ви питам какво мислите за пакетите за проследяване  на бременността,   аз лично съм се ориентирала към болница  Токуда и много се чудя дали е по-добре да ме следят с такъв пакет?

# 228
  • Мнения: X
Аз до колкото виждам всяка болница предлага такъв пакет, честно казано това е нещо ново за мен, предвид факта, че съм от по - малък град и някак си там нещата са по простички.
Като цяло аз съм се насочила къмпсагбал Света София, там също има опция с въпросните пакети. Моят избор е пакет, който е с направление + доплащане, ни това тепърва ще обсъждам с доктора ми, само всичко да е наред Simple Smile

Здравейте и от мен, искам да пожелая на всички лека бременност! Също така се включвам  с питане относно женската консултация. Тъй като  аз съм в 7г.с по календара и ми предстои преглед след седмица, искам да ви питам какво мислите за пакетите за проследяване  на бременността,   аз лично съм се ориентирала към болница  Токуда и много се чудя дали е по-добре да ме следят с такъв пакет?

# 229
  • Свищов
  • Мнения: 44
Добър вечер на всички! Ходих на преглед на 14-ти и гинеколожката каза, че каквото трябва да се вижда - се вижда Simple Smile Терминът според ехографа е 11.04.2020. Втора бременност ми е - каката е на 7. На преглед съм чак на 18ти септември. Малко сме изненадани, тъй като имам ендометриозна киста и ми казаха, че докато не я отстраним няма как да забременея. От сутринта до следобяд ми е зле, после се освестявам. Не мога да пия кафе - любимото ми нещо сега е най-ужасното :/ Работя в детска градина със смесена група, в момента съм в отпуск до  17ти септември, пък после ще видим.

# 230
  • Мнения: 1 845
Добър вечер на всички! Ходих на преглед на 14-ти и гинеколожката каза, че каквото трябва да се вижда - се вижда Simple Smile Терминът според ехографа е 11.04.2020. Втора бременност ми е - каката е на 7. На преглед съм чак на 18ти септември. Малко сме изненадани, тъй като имам ендометриозна киста и ми казаха, че докато не я отстраним няма как да забременея. От сутринта до следобяд ми е зле, после се освестявам. Не мога да пия кафе - любимото ми нещо сега е най-ужасното :/ Работя в детска градина със смесена група, в момента съм в отпуск до  17ти септември, пък после ще видим.
Най-вероятно е видяла само сак за седмицата в която си била на 14.08,но аз лично бих отишла в 7г.с. на преглед,кога би трябвало да се види ембриин и сърце-абсурдно е чак на 18.09 дори и без кистата.
Успех и лека бременност 🤞🍀

# 231
  • Мнения: 12
Добро утро, момичета, имам един друг въпрос, извинявам се ако не е за тук, но още не съм се свързала с личния ми лекар, защото не ми вдига и искам да чуя вашите мнения. От притеснение си купих още един тест да съм сигурна, че е положителен (първа бременност ми е и съм леко на тръни), сутринта (само единия път) като отидох до тоалетна и като се забърсах остана по хартията едва забележимо леееекоо светло розово, трябва ли да се притеснявам или е нормално, защото съм чувала, че при някои първия месец дори и всичко да е наред имат леко процапване? После като ходих пак вече нямаше. Вие на какво мнение сте? Успешен ден от мен Kissing Heart

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 09:40 от Ani_93

# 232
  • Мнения: 44
Нито едно кървене по време на бременност не е нормално, но е факт,че се случва прекалено често. Аз лично бих посетила лекар, или най-малко бих започнала терапия с утрогестан.
Добро утро, момичета, имам един друг въпрос, извинявам се ако не е за тук, но още не съм се свързала с личния ми лекар, защото не ми вдига и искам да чуя вашите мнения. От притеснение си купих още един тест да съм сигурна, че е положителен (първа бременност ми е и съм леко на тръни), сутринта (само единия път) като отидох до тоалетна и като се забърсах остана по хартията едва забележимо леееекоо светло розово, трябва ли да се притеснявам или е нормално, защото съм чувала, че при някои първия месец дори и всичко да е наред имат леко процапване? После като ходих пак вече нямаше. Вие на какво мнение сте? Успешен ден от мен Kissing Heart

# 233
  • Мнения: 715
Запис и от мен, аз хванах последния ден на април, с термин 30, но тъй като първото ми момиченце е секцио, предполагам, че живот и здраве , ще сме си чисти априлчета.
Малко за мен на 28 с едно детенце на година и седем месеца. Много съм си мечтала за две, сега съм малко панирана, но и много щастлива.
Късмет и успех до финал на всички 🥰

# 234
  • София
  • Мнения: 3 016
аз си имах едно кървене от 5 дена, като цикъл, посетих два различни АГ не виждат нищо в матката и пусках ЧХГ за да се види, че де покачва правилно. Пия Дугастон и но-шпа, на 23ти съм на контролен

# 235
  • Мнения: 562
аз си имах едно кървене от 5 дена, като цикъл, посетих два различни АГ не виждат нищо в матката и пусках ЧХГ за да се види, че де покачва правилно. Пия Дугастон и но-шпа, на 23ти съм на контролен
Доколкото следя май 3 сме с преглед в петък и надежда вече да се види нещо Simple Smile

# 236
  • Мнения: 44
Здравейте, както си бях спокойна и изведнъж се панирах, реших да отида по ЗК на лекар (имам си лекарка,която ме следеше предишните бременности по ЗК), и днес успях да се класирам. Док беше супер позитивна, каза,че има сакче,има и ембрионче и си отговаря, уж имало пулс (малко се съмнявам да го е видяла, ама така каза). Сега съм по-спокойно. Във вторник съм в МЦ Фемина,там поне ще видя по-добре на голямия екран и ще мога спокойно да изляза в отпуск.

# 237
  • София
  • Мнения: 3 016
Батмам, ако не беше почивката досега да съм св побъркала вече .....
Относно ЖК ... по спомени по-рано от 12та седмица не записват лекарите. С предната бременност се следих по каза в поликлиниката и правех допълнителните изследвания във Фемина, този път, ако се стигне до там, мисля направо в МД да се следя.

# 238
  • Мнения: 562
Батмам, ако не беше почивката досега да съм св побъркала вече .....
Относно ЖК ... по спомени по-рано от 12та седмица не записват лекарите. С предната бременност се следих по каза в поликлиниката и правех допълнителните изследвания във Фемина, този път, ако се стигне до там, мисля направо в МД да се следя.
Сестра ми я вкараха в болница за повръщане още в 7-8-9 седмица и повече не се е връщала на работа. Ще говоря с моята ггинеколожка, която съм я харесала за следене на бременността . ЛЛ ми обеща ,че втората седмица на септември да ми даде на наблюдение, заради ЩЖ и хипертонията. и тя е на мнение, че трябва да си остана вкъщи поне докъто не мине рисковия период. И вече много се чудя какво да правя. Някак си си се ччувсттвам способна да си работя, но не крия, че ужасно много нерви хвърлям в първите седмици, защото са диви и щастливи, ревящи,, сополливи.... хем ми се работи,, хем си знам ,, че не е ок. Ама все ми се върти в главата, че ще е по-добре ако нещо лошо  се случи( колкото и да е зле , обсъждам и този вариант) да съм си на работа  и някак си ще успея по-лесно да гго приема. ..
Абе човек като се прави, че няма какво да прави само глупости мисли.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 016
аз тази вечер съм зле.... гади ми се от миризми, не мога да ям, боли ме десният крак на сгъвката..... и то от два часа насам

Общи условия

Активация на акаунт