Априлки 2020

  • 35 847
  • 794
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4
Здравейте! Включвам се и аз най- накрая в групата. В момента съм в 10та седмица, термина ми е в края на Април -27-28. След два миссед-а съм в 6 и 8г.с., от преди 3 и2 години. Този път чухме сърчице и видяхме бебче, най- накрая. Редувам фраксипарин и аспирин през ден, утрогестан 2х2, и фолиева 2бр. Терапията ми е назанчена от доц. Конова. Запазила съм си час при професор Марков, за фетална на 17 октомври. Някой ходил ли е на фетална при него?. Имам проблем с ходенето до тоалетна, от време на време. Та да ви питам някой има ли такива драми и как ги бори?

# 616
  • Мнения: 3
Здравейте. Май всички от нас се вълнуваме от какъв пол ще е бебчето. Аз другата седмица съм на ФМ и се чакам с нетърпение надявайки се дали ще се види пола Heart Eyes . Моя приятелка ми показа този календар и каза, че е 100% верен според нея. 

За да направите своето изчисление за пола,засечете квадратчето с вашите години (по време на зачеване)и месеца на зачеване.

# 617
  • Мнения: 639
Приятелката Ви, че няма повече на къде да се изложи от това, ОК. Ама за съжаление и Вие покрай нея. Прочетете от какво зависи полът на бебето и си отговорете на въпроса какво общо имат човечетата на Вашия мъж с тези глупости (това календарче измислено имам предвид).

Здравейте. Май всички от нас се вълнуваме от какъв пол ще е бебчето. Аз другата седмица съм на ФМ и се чакам с нетърпение надявайки се дали ще се види пола Heart Eyes . Моя приятелка ми показа този календар и каза, че е 100% верен според нея.  

За да направите своето изчисление за пола,засечете квадратчето с вашите години (по време на зачеване)и месеца на зачеване.

# 618
  • Мнения: 22
Здравей polity_bs, аз съм в 11-та седмица и бях на ФМ при Димитър Марков. Изключително добър и внимателен, всичко ти обяснява и показва. Апаратурата е на високо ниво, показва ти 3д или 4д (вече се обърках) снимки на бебо - уникални са, естествено, толкова рано заснето е доста смешно Simple Smile важното е да са живи и здрави. Иначе, аз ще направя БХС - така и така е безплатен.

Здравейте! Включвам се и аз най- накрая в групата. В момента съм в 10та седмица, термина ми е в края на Април -27-28. След два миссед-а съм в 6 и 8г.с., от преди 3 и2 години. Този път чухме сърчице и видяхме бебче, най- накрая. Редувам фраксипарин и аспирин през ден, утрогестан 2х2, и фолиева 2бр. Терапията ми е назанчена от доц. Конова. Запазила съм си час при професор Марков, за фетална на 17 октомври. Някой ходил ли е на фетална при него?. Имам проблем с ходенето до тоалетна, от време на време. Та да ви питам някой има ли такива драми и как ги бори?

# 619
  • Мнения: 4
Здравей polity_bs, аз съм в 11-та седмица и бях на ФМ при Димитър Марков. Изключително добър и внимателен, всичко ти обяснява и показва. Апаратурата е на високо ниво, показва ти 3д или 4д (вече се обърках) снимки на бебо - уникални са, естествено, толкова рано заснето е доста смешно Simple Smile важното е да са живи и здрави. Иначе, аз ще направя БХС - така и така е безплатен.


Здравейте! Включвам се и аз най- накрая в групата. В момента съм в 10та седмица, термина ми е в края на Април -27-28. След два миссед-а съм в 6 и 8г.с., от преди 3 и2 години. Този път чухме сърчице и видяхме бебче, най- накрая. Редувам фраксипарин и аспирин през ден, утрогестан 2х2, и фолиева 2бр. Терапията ми е назанчена от доц. Конова. Запазила съм си час при професор Марков, за фетална на 17 октомври. Някой ходил ли е на фетална при него?. Имам проблем с ходенето до тоалетна, от време на време. Та да ви питам някой има ли такива драми и как ги бори?
[/quote]
[/quote]

Много благодаря за бързия отговор. Много се извинявам за невежеството ама какво е БХС, че от тия миссети живея преглед за преглед... и не смея да правя планове много много. Макар, че сега всичко върви по план. Вижда ли се пола, не че имам претенции, каквото пусне радито, че тука гледам разни таблици и много се забавлявам Grinning. Какви работи не измислят хормоните...
Леко бременеене.

# 620
  • Мнения: 562
Много благодаря за бързия отговор. Много се извинявам за невежеството ама какво е БХС, че от тия миссети живея преглед за преглед... и не смея да правя планове много много. Макар, че сега всичко върви по план. Вижда ли се пола, не че имам претенции, каквото пусне радито, че тука гледам разни таблици и много се забавлявам Grinning. Какви работи не измислят хормоните...
Леко бременеене.
Ако може да си изкажа мнението по повод БХС - биохимичен скрининг. Реално вземат ти кръв и след това ти дават едно листче с едни статистически данни.
Пример с риск синдром на даун ти изчислява 1:1000, което означава , че на 1000 жени с твоите данни една ражда дете със синдрома. Но дали детето, което носиш е със синдром или не, не казва. Това не е диагностика , а статистика. При повишен риск от синдром следват едни други скъпи изследвания ,които се правят отделно.
Говорила съм  с лекари по повод на това изследване и са ми казвали, че е абсолютно излишно. Дори жени с оценка без риск раждат деца със синдом. Много по-важно е морфологичното изследване. Там трябва да си намериш наистина добър оператор на ултразвук. Самите синдроми имат много отчетливи промени, които могат да се уловят с ултразвука. Хубаво е да се направи два пъти- ранна морфология  се прави между 11 г.с. и 14 гестационна седмица. На този етап се прави оценка на основните системи и органи на бебето. Разглеждат се размерите на главата, предната коремна стена, дали има стомах, дали се е оформил пикочен мехур как са се оформили зачатъците на крайниците. Също така се прави преценка на състоянието на плацентата, на пъпната връв и на съдовете, които снабдяват плода с кръв. По време на изследването ранна фетална морфология могат да се открият някои сериозни структурни нарушения при бебето. Именно това ранно установяване на такива значими аномалии, които са несъвместими с живота, позволяват прекъсване на тази проблемна бременност и предотвратява много бъдещи проблеми с плода и дори с живота на майката. На този етап може да се установят и сериозни заболявания като Синдром на Даун чрез измерване на носната фетална кост. Ако се установи някакъв проблем обаче, се налага оценка на следващата фетална морфология – 18 г.с. – 23 гестационна седмица, защото през първата, плодът е прекалено малък и може да възникнат някои съмнения.
Цената на това изследване варира на различните места. Хубаво е да се позаинтересуваш от доктори и цена, но е от порядка на от 60 лева до 100+, зависи къде.

# 621
  • Мнения: 715
По този календар, първата ми дъщеря трябва да р момче. 😂не вярвам на нищо докато не го видя на ехограф или кръвен.
Тук само аз май съм с най-задна дата. Сега съм 9 седмица и 4 дни. И явно съм хванала последния влак за април. Но тъй като ще си бъда секцио сигурно твърдо оставам тук 😄

При мен гаденето се върна със страшна сила. И пак съм в схемата гладна, а нищо не ми се яде.
На мен определено взе да ми личи долу подуване/ втвърдяване по-скоро на корема. Минах на анцузи от дънките ми е некомфортно.
Денем много тичам след детето та вечер си ме понаболява корема и кръста. Не ми стига и сънят будя се като болна, ама това е след 10 Тина години ще се наспя 😂

Тук всички са болни, деца, възрастни, пия биозин мама, плодове ама .... дано ни пропусне Sad

# 622
  • Мнения: 87
Аз лично съм бременна за пръв път и се поразрових за този БХС иии бях запазила час,но го отмених.Само това ми трябва сега да ме филмират излишно с информация която не е гранция за нищо.

# 623
  • Мнения: 170
Скрит текст:
По този календар, първата ми дъщеря трябва да р момче. 😂не вярвам на нищо докато не го видя на ехограф или кръвен.
Тук само аз май съм с най-задна дата. Сега съм 9 седмица и 4 дни. И явно съм хванала последния влак за април. Но тъй като ще си бъда секцио сигурно твърдо оставам тук 😄

При мен гаденето се върна със страшна сила. И пак съм в схемата гладна, а нищо не ми се яде.
На мен определено взе да ми личи долу подуване/ втвърдяване по-скоро на корема. Минах на анцузи от дънките ми е некомфортно.
Денем много тичам след детето та вечер си ме понаболява корема и кръста. Не ми стига и сънят будя се като болна, ама това е след 10 Тина години ще се наспя 😂

Тук всички са болни, деца, възрастни, пия биозин мама, плодове ама .... дано ни пропусне Sad
Аз съм 9 седмица и 6 дни и терминът ми е 29 април. Твоят май трябва да е 1 май?
На ранен скрининг съм чак на 14 октомври. Simple Smile

Това с таблицата ме развесели много. Оказва се много просто да забременееш с пола, който искаш. Просто следиш таблицата хаахх

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 05:56 от AnMary

# 624
  • Мнения: 4
Скрит текст:
Много благодаря за бързия отговор. Много се извинявам за невежеството ама какво е БХС, че от тия миссети живея преглед за преглед... и не смея да правя планове много много. Макар, че сега всичко върви по план. Вижда ли се пола, не че имам претенции, каквото пусне радито, че тука гледам разни таблици и много се забавлявам Grinning. Какви работи не измислят хормоните...
Леко бременеене.
Ако може да си изкажа мнението по повод БХС - биохимичен скрининг. Реално вземат ти кръв и след това ти дават едно листче с едни статистически данни.
Пример с риск синдром на даун ти изчислява 1:1000, което означава , че на 1000 жени с твоите данни една ражда дете със синдрома. Но дали детето, което носиш е със синдром или не, не казва. Това не е диагностика , а статистика. При повишен риск от синдром следват едни други скъпи изследвания ,които се правят отделно.
Говорила съм  с лекари по повод на това изследване и са ми казвали, че е абсолютно излишно. Дори жени с оценка без риск раждат деца със синдом. Много по-важно е морфологичното изследване. Там трябва да си намериш наистина добър оператор на ултразвук. Самите синдроми имат много отчетливи промени, които могат да се уловят с ултразвука. Хубаво е да се направи два пъти- ранна морфология  се прави между 11 г.с. и 14 гестационна седмица. На този етап се прави оценка на основните системи и органи на бебето. Разглеждат се размерите на главата, предната коремна стена, дали има стомах, дали се е оформил пикочен мехур как са се оформили зачатъците на крайниците. Също така се прави преценка на състоянието на плацентата, на пъпната връв и на съдовете, които снабдяват плода с кръв. По време на изследването ранна фетална морфология могат да се открият някои сериозни структурни нарушения при бебето. Именно това ранно установяване на такива значими аномалии, които са несъвместими с живота, позволяват прекъсване на тази проблемна бременност и предотвратява много бъдещи проблеми с плода и дори с живота на майката. На този етап може да се установят и сериозни заболявания като Синдром на Даун чрез измерване на носната фетална кост. Ако се установи някакъв проблем обаче, се налага оценка на следващата фетална морфология – 18 г.с. – 23 гестационна седмица, защото през първата, плодът е прекалено малък и може да възникнат някои съмнения.
Цената на това изследване варира на различните места. Хубаво е да се позаинтересуваш от доктори и цена, но е от порядка на от 60 лева до 100+, зависи къде.
Имам запезен час за фетална на 17ти октомври при професор Марков, уж бил един от най- добрите в България, тогава живот и здраве ще съм в 12та г. с.. Много благодаря за разяснението, доктора ми е много против излишни изследвания за много пари, та  явно за това е пропуснал да ме информира за БХС.

Скрит текст:
По този календар, първата ми дъщеря трябва да р момче. 😂не вярвам на нищо докато не го видя на ехограф или кръвен.
Тук само аз май съм с най-задна дата. Сега съм 9 седмица и 4 дни. И явно съм хванала последния влак за април. Но тъй като ще си бъда секцио сигурно твърдо оставам тук 😄

При мен гаденето се върна със страшна сила. И пак съм в схемата гладна, а нищо не ми се яде.
На мен определено взе да ми личи долу подуване/ втвърдяване по-скоро на корема. Минах на анцузи от дънките ми е некомфортно.
Денем много тичам след детето та вечер си ме понаболява корема и кръста. Не ми стига и сънят будя се като болна, ама това е след 10 Тина години ще се наспя 😂

Тук всички са болни, деца, възрастни, пия биозин мама, плодове ама .... дано ни пропусне Sad
Аз съм 9 седмица и 6 дни и терминът ми е 29 април. Твоят май трябва да е 1 май?
На ранен скрининг съм чак на 14 октомври. Simple Smile
Аз съм в началото на 10та, моя е за 27- 28 април Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 05:57 от AnMary

# 625
  • Мнения: 832
Скрит текст:
Здравейте. Май всички от нас се вълнуваме от какъв пол ще е бебчето. Аз другата седмица съм на ФМ и се чакам с нетърпение надявайки се дали ще се види пола Heart Eyes . Моя приятелка ми показа този календар и каза, че е 100% верен според нея.  

За да направите своето изчисление за пола,засечете квадратчето с вашите години (по време на зачеване)и месеца на зачеване.
Момичета, това са пълни глупости. според тази таблица, съм родила две момчета, ( имам две момиченца), и съм бременна отново с момче, а реално са близнаци Simple Smile
Полът се определя така най-точно - ако сте правили и улучили О., по-вероятно момче, защото У хромозомите  са по-бързи, но умират по-бързо. Ако е било преди О. тогава осатват Х хромозомите и вероятността е по-голяма да е момиче.. няма нищо общо с възрастта или месеца.
за близнаците - там е споед това дали са еднояйчни или двуяйчни - дали ополождането е от 1 полов акт и от няколко поредни Simple Smile там е малко 50:50 спред няколко фаткора - за естествено заченатите близнаци - няма логични обяснения кога как и защо.
успех и дано всички имат това, което искат, макар че каквото и да е- щом е желано, ще го обичате повече от всичко друго и други на този свят.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 05:58 от AnMary

# 626
  • София
  • Мнения: 1 213
Здравейте!
Голям ужас с тази ЖК! Не мога да открия къде да се запиша и да ми обърнат внимание, защото съм рискова. Днес бях  в 25-то ДКЦ и "лекаря" ми говореше само за пари! Изобщо не обърна внимание на това, че имам нужда да се запиша сега и да взема болничен (вдигам кръвно, имам няколко ендокринологични проблема и и в момента съм на фракси+аспирин) , а директно каза да отида в 13-та седмица след БХС, че ако било дефектно така и така сме щели да го махнем и после ще е сложно административно! Думи нямам!
В момента съм в 11гс (10 седмици и 2 дни ,термин 28.04)
Избрала съм да се следя в Токуда, но там е платено и лекарката не работи с НЗОК. Болнични се издават след пролежаване в АГ отделение.
Някой записа ли се при свестен лекар в ЖК в София?

# 627
  • Мнения: 44
При кой ходихте в 25 ДКЦ? Аз в петък ще се запиша на ЖК при д-р Цанка Илиева, предишните 2 бременности ми следи тя по ЗК. Пуска всички изследвания. Малко е остра,но си следи хората
Здравейте!
Голям ужас с тази ЖК! Не мога да открия къде да се запиша и да ми обърнат внимание, защото съм рискова. Днес бях  в 25-то ДКЦ и "лекаря" ми говореше само за пари! Изобщо не обърна внимание на това, че имам нужда да се запиша сега и да взема болничен (вдигам кръвно, имам няколко ендокринологични проблема и и в момента съм на фракси+аспирин) , а директно каза да отида в 13-та седмица след БХС, че ако било дефектно така и така сме щели да го махнем и после ще е сложно административно! Думи нямам!
В момента съм в 11гс (10 седмици и 2 дни ,термин 28.04)
Избрала съм да се следя в Токуда, но там е платено и лекарката не работи с НЗОК. Болнични се издават след пролежаване в АГ отделение.
Някой записа ли се при свестен лекар в ЖК в София?

# 628
  • София
  • Мнения: 1 213
При кой ходихте в 25 ДКЦ? Аз в петък ще се запиша на ЖК при д-р Цанка Илиева, предишните 2 бременности ми следи тя по ЗК. Пуска всички изследвания. Малко е остра,но си следи хората

"д-р" Атанас Чернев беше, 215 кабинет.

# 629
  • Мнения: 1 040
При кой ходихте в 25 ДКЦ? Аз в петък ще се запиша на ЖК при д-р Цанка Илиева, предишните 2 бременности ми следи тя по ЗК. Пуска всички изследвания. Малко е остра,но си следи хората

"д-р" Атанас Чернев беше, 215 кабинет.
Здравейте.
Д-р Цанка Илиева ме е следила през първата бременност и въобще не бях доволна. Не видя бременност в 6г.с. , а ми каза че е просто цикъл. Бях получила кръвоизлив. Добре , че отидох в Шейново, където видяха, че имам отлепване и чуха дори пулс.може би техниката и е доста стара.
Надявам се нещата да са се променили.

Аз пиша по често във фейсбук групата, но да се очета и тук- минахме първата фетална морфология и всичко е наред и в норма. Няма риск от прееклампсия. Излязоха ми резултатите от БХС, които за мен са добри, но все пак чакам и д-ра да ми потвърди.
 Ще си имаме момиченце, аз така го чувствах и явно чувството не ме е подвело.

Общи условия

Активация на акаунт