Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 385

  • 31 987
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 383
   Добър вечер !

  Радвам се на новината, че Енгин отново ще снима - това, което обича и умее най- добре и е удоволствие за зрителите 🙌 Е, не за всички, разни хора, разни предпочитания 😏 Както бях споделила Неслихан ми беше предпочитанието за партньорка ,така че съм доволна по тази точка 😃
 Обаче сценарият и историята още не са ясни май и предположенията на Варна_2 (с цялото ми уважение и благодарност за преводите 💓🌹) леко ме притесняват

Смисълът е, героичната гибел те прави безсмъртен, превръща те в легенда, в мит. Животът е проза, нещо банално, преходно, измамно.

Това ме кара да мисля, че действието може да се развива по военно време.


  От всички сюжети военните най- са ми безинтересни и натоварващи .
  Имам въпрос - заглавието това ли е окончателно - "Дъщерята на посланника "? Значи трябва да има посланник, който е логично да е чужденец ,от коя държава ,дъщерята от смесен брак ли е ,посланниците не си ли стоят в Истанбул и Анкара , а не в провинцията ? Много питам , нали?😂  
  Така или иначе ,скоро ще се изясни 👍 Аз искам да пожелая успех на проекта, както е модерно да се казва 😀, успех и късмет на Енгин и Неслихан, дано им се получи химията 🙏, след като любовната история е основна ,(аз съм от сериозните "химици" ,това ми е важно 🙈😜 и го смятам за 90% гаранция за успех ).

  

 

# 121
  • Мнения: 23 377


Енгин - височина: 1,87 m
Неслихан - височина: 1,68 m

Перфектна визуална двойка...
newsm10




# 122
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 631
Добра вечер,дружки мои!Имаме нов проект и вече знаем името на актрисата,която ще придружи Енгин в това приключение!Да приветстваме Неслихан Атагюл с добре дошла до нашето момче!От сърце пожелавам на сериала много успех,прекрасен сценарий и висок рейтинг!А на всички нас-незабравими моменти и преживявания с Наре и Санджар и поне два сезона на екран!!!Толкова ми беше домъчняло за Енгин!!!

Не си мислете,че съм изчезнала.Тук съм,но ви чета по нощите и набързо.Енгин се е загнездил в сърцето ми ине пропускам нищо,свързано с него.Просто годината ми е много натоварена,но е изпълнена с хубави събития,така,че.......

Охххх,още не сме видели Санджар,а пеперудите отново запърхаха....... Hug Hug Hug  

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 34 252


https://twitter.com/hlyvural/status/1156492809794461702

Ето какво написа преди малко за нашия проект Хюля Вурал - от 2008 до 2012 г. е била пом. ген. директор по драма в Стар тв:

Като напълно неутрална бих казала, сценарий бомба!!!


Допълвам още нещо - източник: https://twitter.com/Turcas_Es/status/1156622784006692865

Повече подробности за Sefirin Kızı:

- Местоположение: провинция Мугла;
- Брой глави/епизоди: приблизително 21(в зависимост от рейтинга);
- Някои от имената, които звучат за ролята на посланика, са: Barış Falay, Çetin Tekindor, Musa Uzunlar, Haluk Bilginer

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:16 от mariana51

# 124
  • Мнения: 23 416
Сценарият се пише от жени, малко вероятно е да забият във военен сюжет. Там се искат специфични познания, а те нямат такъв опит.

Аз изхождам от прозвището на Санджар. То е Ефе. Вече писах кои мъже са наричани така и по кое време са се подвизавали. Но Ефе означава смел, дързък, храбър, безразсъден.
Може да използват името само в този смисъл.

Другият ми мотив беше заглавието на първи епизод.
"Дестан" е епос, легенда, нещо величествено, героично.
Героична смърт може да бъде саможертвата за някаква висока кауза.
Едва ли, ако паднеш от някоя скала и умреш, ще се пишат епоси и легенди за теб.
В заглавието смъртта е издигната на пиедестал, поставена е над живота. А за мен животът е над смъртта. Начинът, по който те са представили смъртта ми звучи оправдано в контекста на подвизите и саможертвата на националните герои, за които се носят легенди и се пеят песни.

Но сценаристките може просто да обичат да пишат патетично, с приповдигнат тон и заглавието да няма нищо общо със смъртта в името на някаква патриотична идея.

Фенове на предишния им сериал са написали в акаунта им , че и в него е имало реплики за легенди, епопеи, епоси и т.н. А той не е военен сериал.

Според мен, сериалът ще е любовна драма.
С всички характеристики на традиционното турско дизи.
Мисля, че ще е по-близо до последния им сериал "Ти разкажи, Черно море", отколкото до предишните им проекти, които са съвременни комедии.

Не мога да кажа дали в 2019 ще се развива действието.
Начинът, по който си говорят Наре и Санджар не ми звучи съвременно. Но ако живеят в някое селце около Мугла, защо не.



Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:28 от varna_2

# 125
  • Мнения: 23 377
Повече подробности за Sefirin Kızı:
- Някои от имената, които звучат за ролята на посланика, са: Barış Falay, Çetin Tekindor, Musa Uzunlar, Haluk Bilginer

Barış Falay - 47 години. Твърде млад. Неслихан е на 26 год., но може героинята ѝ да около 20 годишна.
Çetin Tekindor -74 години. Малко надхвърля възрастта да е баща на младо момиче, ама защо пък не. Той обаче за последните години снима доста.
Musa Uzunlar - 60 години. Най-подхожда /според мен/.
Haluk Bilginer -65 години. Също подхожда.

# 126
  • Мнения: 23 416
Този посланик в Мугла ми е много съмнителен.
Сигурни ли сте, че сериалът ще се снима там?
Излезе ли потвърждение?

Защото излиза, че  Неслихан и съпругът й ще живеят разделени.
Не е невъзможно, но все пак си е изпитание.

# 127
  • Мнения: 9 383
Думата легенда като препратка към събития в съвремието ми харесва . Не ми се иска особено действието да е 2019 година ,то ще са едни дрехи, едни прически, шапки,мустаци 🙈😂

  Харесват ми имената - Санджар ,ще го съкратя на Сани и Наре 😃

  

  Варна ,ами то в Истанбул не остана къща и квартал да не е снимано, и то по няколко пъти 😏  По- добре някъде в провинцията ,за по- интересно . Смятам ,че са професионалисти- актьори, така че трябва да имат готовност за командировка .

# 128
  • Мнения: 20 905


"Магията на живота е да пръскаш щедро светлина, топлина, нежност и радости. Иначе напразно тъпчеш земята."
Рая Видинска, бг авторка

Шарж на Жустина Честеро от Пуерто Рико

# 129
  • Мнения: 23 416

Цитат
Смятам , че са професионалисти- актьори, така че трябва да имат готовност за командировка .


Професионалисти, професионалисти, но това си е почти една година разделени, с непрекъснати пътувания в почивните дни. Ще дойде зима.
А Неслихан и съпругът й ми изглеждат много привързани един към друг.
Дано са го обмислили добре.

Иначе, да, хубаво е да се снима някъде извън Истанбул.

# 130
  • Мнения: 9 383
  Е, то се предполага, че всички двойки са привързани ,затова са и женени или гаджета 😏 . Предполагам, че заедно решават какво да снимат, кога и къде ,претегляйки плюсове и минуси.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 34 252
Този посланик в Мугла ми е много съмнителен.
Сигурни ли сте, че сериалът ще се снима там?
Излезе ли потвърждение?

Защото излиза, че  Неслихан и съпругът й ще живеят разделени.
Не е невъзможно, но все пак си е изпитание.



Варна, вече в нищо не сме сигурни.
Ето откъде тръгна новината за Мугла - може пък да не се снима там. До сега си рових в профила за да я открия. Но всички с копи/пейст я сложиха и се разнесе, като развален телефон.

harmonia_dd, докато рових намерих и това - преди време беше питала русият Енгин по кой тв канал ще бъде с проекта си през новия сезон - намерих инфото:

НОВИЯТ СЕЗОН - МЪЖЕТЕ АКТЬОРИ!

- Енгин Акюрек - Sefirin Kızı по Стар тв;
- Енгин Алтан Дюзелтан - Kurşun по Фокс тв;
- Толгахан Сайъшман - Şampiyon по TRT1;
- Бурак Йозчивит - Diriliş Osman по АТВ.

# 132
  • Мнения: 2 293
Здравейте.

Развихрихме се около предстоящия сериал на Енгин.
А може ли, бащата на главната героиня изобщо да не е посланик(нали така се казва книгата, а след това и филма, по който сега ще се прави сериала с Енгин). Сценаристките просто може да са взели идеята и да нагласят сериала според техните си тамошни традиции и обичаи.
И сериала да носи друго заглавие ( някъде в предните постове се споменаваше и друг превод на заглавието).
А Санджер да го наричат Ефе, защото ще е смел и храбър.
И развивайки действието в Мугла, може пък прозвището Ефе да е характерно за този регион, и да го използват когато искат да подчертаят смелостта на някой.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 34 252


Всичко е възможно на този етап.
Когато излезе нещо официално, ще ни се изясни ситуацията.
До тогава обаче, четем това, което излиза в пространството.
Не си го измисляме ние. Така минава и времето. Нищо не ни пречи и да си изкажем желанията.

# 134

Общи условия

Активация на акаунт