Към имащите кучета

  • 1 610
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
1. Къде ги разхождате?
Всекидневната разходка му е по един маршрут около един стадион, близо до блока.

2. Разхождате ли ги заедно с децата в паркове и градинки?
Аз и децата не разхождам по паркове и градинки. Ако случайно ги разходя, то е без кучето.

3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?
Не, не спазвам. Ако говоря за всекидневната разходка около блока. Тогава си е пуснат, няма каишка, не слагам намордник. Хващам го само, когато се разминавам с някой, който не го познава и видя, че се страхува или приближи дете. Ако го разхождам другаде, тогава винаги е на каишка. /Аз по принцип "на разходка" не излизам с кучето в града/. Той е коли, намордник няма да му сложа. Имах и доберман навремето, виж, на него бих сложила.

4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?
Не, около нас има пясъчници, на които моите деца никога не играят, но кучето не ходи там. Никога не съм го пускала и той знае.

5. Събирате ли изпражненията на вашите любимци?
Не, не събирам. Той се вре зад едни бараки, в едни храсти и аз там няма да влизам,  ако ще и пари да ми дават. На вилата и на морето събирам.

От 20 години имам куче. Никога не съм държала куче на терасата или в двора.

# 16
  • Мнения: 6 472
Аз живея тук от 30 години и веднъж видях Mr. Green

Тук може би е разковничето. Не ми достига една година, за да видя и аз как някой събира изпражнения на кучето си Joy Нищо де, до година като чукна трийсетака, може и това да ми е подаръка за рождения ден Mr. Green

1. Къде ги разхождате?
Преди я разхождах в детската градина зад блока (ако това ще ви успокои по-скоро я обикалях, не съм ходила там където си играят децата)..... Сега или тичаме в двора на едно училище .....
Хм, може би заради подобна логика моята щерка ми носеше "находки" Tired Някак си така и не успях да и обясня, че края оградата на детската и градина е място за разхождане на кученца, а не за игра. Сигурно интелектуалния капацитет не и е достигнал да го схване, или пък може аз да не съм го обясниля като хората, или пък това просто не е място за разхождане на кучета newsm78

3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?
....Та тя умира да се радва на всички и намордникът би спрял единствено целувките, които обожава да раздава....
Сигурно сега ще шокирам всички притежатели на кучета, но аз изпитвам страхотно отвръщение от въпросните целувки. Понеже изпитвам лек ужас от кучета (след няколко неприятни инцидента) съвсем инстинктивно почвам да ритам, което пък ми създава доста проблеми и ненужни скандали със стопаните Rolling Eyes

 
4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?
...Всъщност пишка почти всеки път от радост ако някой спре да й се порадва.
Мммм да, едно такова радостно куче ми препика щерката. И аз бях много радостна Tired

5. Събирате ли изпражненията на вашите любимци?
От вчера си имам и специална лопатка за целта, така че да, събирам ги. А като се изпишка трябва ли да си нося салфетки, за да подсуша?
Ако наистина го правиш - моите поздравления  bouquet  bouquet  bouquet

herelina, стана ми жал за животинчето.  В такива случаи ме хваща яд на хората, че са толкова жестоки и на държавата, че няма кой да се намеси. То няма кой децата ни да защити, а за животните какво остава Sad

# 17
  • Мнения: 6 911
1. Къде ги разхождате?
Преди я разхождах в детската градина зад блока (ако това ще ви успокои по-скоро я обикалях, не съм ходила там където си играят децата)..... Сега или тичаме в двора на едно училище .....
Хм, може би заради подобна логика моята щерка ми носеше "находки" Tired Някак си така и не успях да и обясня, че края оградата на детската и градина е място за разхождане на кученца, а не за игра. Сигурно интелектуалния капацитет не и е достигнал да го схване, или пък може аз да не съм го обясниля като хората, или пък това просто не е място за разхождане на кучета newsm78
Ако имаше къде другаде да я разхождам определено не бих избрала детската градина. Просто ми беше най-близо и най-удобно. Сега за да я разходя трябва да пресека булевард с 4 платна и без пешеходна пътека. Ужасно е. Но както вече казах аз изпражненията й ги събирам, така че не вярвам да прави проблем на някого.

3. Спазвате ли всички изисквания и наредби - на каишка, с намордник, само в "кучешките градинки"?
....Та тя умира да се радва на всички и намордникът би спрял единствено целувките, които обожава да раздава....
Сигурно сега ще шокирам всички притежатели на кучета, но аз изпитвам страхотно отвръщение от въпросните целувки. Понеже изпитвам лек ужас от кучета (след няколко неприятни инцидента) съвсем инстинктивно почвам да ритам, което пък ми създава доста проблеми и ненужни скандали със стопаните Rolling Eyes
Не ме шокираш, и аз не ги обичам по принцип, особено ако ще са от чужди кучета. Но моето е на височината на обувките ти и няма никакъв шанс да те оближе където и да е освен ако сама не го вдигнеш. А аз по принцип я дърпам от всички хора, оставям я единствено ако някой спре да й се порадва.

4. Оставяте ли ги да опикават и осират градинките, в които си играят децата ви или ходите скришом и по тъмно в "чуждите" градинки?
...Всъщност пишка почти всеки път от радост ако някой спре да й се порадва.
Мммм да, едно такова радостно куче ми препика щерката. И аз бях много радостна Tired
Никога не бих оставила кучето ми да препикае някого. Обикновено дори да я пусна, за да й се радват, я опъвам с каишката, за да не скача по хората и да не ги напикае. Понякога и предупреждавам, че пишка.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Ми, аз пък няма да отговоря.
Не разбрах каква точно е темата и кое те интересува- отговорите на въпросите, искаш обяснение за поведението на другите собственици на кучета, не разбрах кои са видовете кучкари, и изобщо според мен само се разпалват излишно страсти.

Тези с кучетата се мъчат да се защитят, тези против кучетата апострофират...никой никого няма да убеди или промени.

Пък аз и в предишните теми съм казвала, че майките с децата са унищожители на градинките и парковете...не само цапат. А помиярите акат навсякъде, хапят, разнасят болести, кърлежи и бълхи. Така, че домашните любимци за мен остават на последно място, като "вредители".

ПП. Както стана ясно, имам куче, да, кучкарка съм.

# 19
  • Мнения: 1 210
Ми, аз пък няма да отговоря.
Не разбрах каква точно е темата и кое те интересува- отговорите на въпросите, искаш обяснение за поведението на другите собственици на кучета, не разбрах кои са видовете кучкари, и изобщо според мен само се разпалват излишно страсти.

Тези с кучетата се мъчат да се защитят, тези против кучетата апострофират...никой никого няма да убеди или промени.

Пък аз и в предишните теми съм казвала, че майките с децата са унищожители на градинките и парковете...не само цапат. А помиярите акат навсякъде, хапят, разнасят болести, кърлежи и бълхи. Така, че домашните любимци за мен остават на последно място, като "вредители".

ПП. Както стана ясно, имам куче, да, кучкарка съм.


Ами интересно ми е вие как мислите. Категорично съм против, че децата са унищожителите на градинките и парковете. А нашите помияри доедин са с благородна жилка от домашни любимци. Има дори и напъдени домашни такива. Обаче един път не съм видяла помияр да препикае пейка или люлка, правят го домашните.

Искам да видя и накъде сме тръгнали. Нали сте млади хора, някой пример от вас ще вземе след време. Ама като гледам ще си я караме така - децата по асфалта ще ритат, пък кучетата по тревата ще цапат.

Не искам да разпалвам страсти. Интересно ми е просто. Теб пък никой не те кара да отговаряш - ако искаш пиши.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Някак си така се изказа за мен, все едно съм дала отговори в темата и знаеш как си гледам кучето. Ми, да за пример съм и ще се радвам, ако и детето ми е като мен. В такъв случай няма да я караме така.

Спокойно, не се нахвърляй. Не хапи Wink

Общи условия

Активация на акаунт