Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 16

  • 34 720
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 825
Аз бих махнала фотьойла и дивана. И оставила само леглото. Но ще сложа малък климатик и един котлон. Ако няма пералня, и пералня ще сложа.

# 16
  • Мнения: 230
Здравейте, някой би ли коментирал цена за таванска стая на 5  мин от Плиска обзаведена със салонски  бюфет,две легла, масичка от 80-те, и хладилниче, самостоятелна wc с душ от 1квадрат Simple Smile



Дай връзка (телефон), защото ще ми трябва нещо подобно след седмица.

# 17
  • Мнения: 5 234
На това проблемът му е липса на дори минимална кухня.

# 18
  • Мнения: 28 862
Трябва си поне малък хладилник и печка от рода на Раховец.

# 19
  • Мнения: 2
Около 300 лв, ако банята е сравнително нова.

изобщо не е нова на мозайка а стените на някакъв гаден балатум и мирише на спарено  Twisted Evil angry

Ако е прилично, етажа и да стигнеш до таванчето, да не е Студио X, да, може около 300 лева. Дограмите как са? Климатици има ли? То на таван това му е проблема, жега лятото ( сега там не се живее) и студ зимата ( при кофти дограми) .... пък и като е една стая няма бягство...
Да нормално се стига климатик няма, дограмата е сменена,парно няма и явно от това е проблема зимата има ненормален конденз не да са мокри стените а направо тече локва на пода и стените позеленяват от мухъл,гардероб няма но има едни салонски бюфет дрехите ако стоят там са пред разпадане от мухъл

Аз бих махнала фотьойла и дивана. И оставила само леглото. Но ще сложа малък климатик и един котлон. Ако няма пералня, и пералня ще сложа.
Няма климатик и котлон,пералня просто няма къде да се сложи банята е 1 квадрат

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 17:19 от AnMary

# 20
  • Мнения: 6 268
То пак, че има баня.... Едно момче познато на 22 г се разболя от туберколоза. Живя 10 мес в едно такова таванско над чейнджа на НДК. Бяха превърнали таванските в такива стаички с обща баня на етажа. Беше ужас, ама той нямаше тогава избор. 3-4 месеца се лекува, намери тогава добра работа и се изнесе. Наемът беше около 200-250 лв по спомен.

# 21
  • Мнения: 230
Туберкулозата се причинява от бактерия. Смята се, че до 60 % от възрастното население на света я носи и тя само си чака да ви спадне имунитета, което най-често се случва на преклонна възраст. Тест "Манту" изяснява всичко.
Предполагам "ivens" държи повече да обсъди в сайта обзавеждането на стаята, отколкото да намери наемател. Ако не е така, може да ми остави телефон.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 09:16 от Mysteri

# 22
  • Мнения: 6 268
То товя ми е известно, но тя сама пише за мухъл,  влага, конденз. Нещо не ми звучи като собственик обаче! Кой собственик ще си описва така имота и няма да вземе мерки?


Вижте няколко поста по-долу:
"парно няма и явно от това е проблема зимата има ненормален конденз не да са мокри стените а направо тече локва на пода и стените позеленяват от мухъл,гардероб няма но има едни салонски бюфет дрехите ако стоят там са пред разпадане от мухъл"

# 23
  • Мнения: 9 684
Ами за конденза потребителката да се прехвърли в темата за мухъла.
При сменена дограма, предполага се, че е ПВЦ, като не се проветрява зимата (всеки ден, поне за 5-10 мин., поне 2 пъти дневно), се образува конденз.
А за това малко помещение, което е и тухла, дори ТЕЦ не му е нужен. С малко електрическо радиаторче спокойно ще се отопли.
И не разбрах как има балатум по стените ?!?!? Честно, за пръв път чувам. Виждала съм единствено парче балатум зад мивка, защото няма плочки и да не се мокри. Но в стая, не съм виждала. Което не значи, че на някой гений не му е хрумнала тази блестяща идея.
Потребителката явно се чуди как да свали наема. Според мен, ако не успее да се договори с хазяина, да си търси друго жилище. Дано намери самостоятелно за 200 лв., но по-хубаво.

Мистери, изпревари ме за туберколозата. Но пък с астма, примерно, на влага не е добре.  

# 24
  • Мнения: 6 268
Така.... аз не вярвам условията да не са допринесли доста за развитието на болестта!

Освен това, потребителката никъде не казва, че е собственик. На мен ми звучи като човек посещавал мястото или бивш наемател. Прочетете мнение 6, с което влиза и следващите коментари.

# 25
  • Мнения: 28 862
За 200 лв. самостоятелно помещение в София, освен ако не е в Ботунец или Кремиковци, ми граничи с невъзможното.

На мен лично този таван не ми допада. За 350-400 лв. може да се наеме прилична гарсониера в Надежда, Обеля, Люлин, Красна Поляна и др. с кухня и баня и поне ще е по-голяма.

# 26
  • Мнения: 9 684
Така.... аз не вярвам условията да не са допринесли доста за развитието на болестта!

Освен това, потребителката никъде не казва, че е собственик. На мен ми звучи като човек посещавал мястото или бивш наемател. ....

На мен ми звучи като настоящ наемател, но няма значение по принцип.


За 350-400 лв. може да се наеме прилична гарсониера в Надежда, Обеля, Люлин, Красна Поляна и др. с кухня и баня и поне ще е по-голяма.

И наемът, и консумативите - ток/парно за отопление, ще са по-големи в гарсониерата. И тоталът се утроява.

Иначе е факт - по-добре и по-удобно е гарсониера, дори боксониера (студио им викат сега май), отколкото таванче. Но и цената за удобството е по-висока. Всеки си преценява сам какво иска и какво може да си позволи.

# 27
  • Мнения: 28 862
Надали режийните ще са много повече. Ако плащаш за вода 30 лв. на тавана, подобно ще е и в гарсониерата. Токът може да е повече, понеже ще се готви, но пък ще се пести от готова храна за вкъщи.

Разбира се, че всеки си преценява и прави сметка какво може да се позволи. Тук просто даваме съвети, пък може на някой да му послужат.

# 28
  • Мнения: 9 684
Токът/парното за отопление на гарсониера - стая 17-18 квадрата и кухня - 10-12 квадрата, ще са значително повече от таванче 10-12 квадрата. И на това таванче се пести от ток за готвене - то и няма къде.
И водата сигурно ще е повече  в гарсониера, в нормална баня вероятно ще се къпеш по-дълго, за готвене и миене на чинии също се харчи вода, но сравнено с отоплението ще е почти нищо.

30 лв. за вода са към 10 кубика, такова количество на таван, където не се готви, е нереалистично.
За двама души в апартамент с една баня/тоалетна и кухня - къпане, миене на чинии, пералня, готвене, харча към 7-8 кубика на месец, и не съм от пестеливите.

# 29
  • Мнения: 9 825
да, обаче щом няма пералня, аз не знам кой нормален работещ ще го наеме за живеене.
Може да е някой пътуващ до София по 2-3-4 пъти в месеца.
Нещо като хотелска стая, но твоя за постоянно. Тогава не ти трябва нито котлон, нито пералня.
Но пък ако е мухливо, не си струва и 200-те лева.
По-добре на споделен наем, мо на хигиенично място.

Общи условия

Активация на акаунт