Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 646
  • 748
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 222
LalaLu , цените на лекарствата в Къркларели са същите, като в Истанбул!Има ги в повечето аптеки.Разликата е че в някои аптеки с които работят клиниките може и да ти направят отстъпка.
Зависи от лекарствата. Гонала беше на двойна цена, например

# 151
  • Мнения: 684
Ето сайта, в който да си проверявате цените на лекарствата https://www.ilacabak.com/.

Направете си предварителна поръчка в някоя аптека в Одрин, за да ползвате добри цени и да са подготвени с наличност.

# 152
  • Мнения: 43
Здравейте, момичета!

В Бахчеджи на някоя правили ли са стимулация по дълъг протокол или има само къс?

# 153
  • UK
  • Мнения: 19
Здравейте, имам въпрос относно цикълът след стимулация. Имате ли аномалии, промяна в продължителността или забавяне? През юни месец бях на стимулация и след това първият цикъл си беше точно на деня, но тъй като ембрионите не бяха качествени и нямаше трансфер, сега чакам втория цикъл за да започна нова стимулация, но вече 5 дни закъснение и нищо не се случва. Моля, да споделите как е било при вас, всичко бях изчислила, а сега вече не знам.

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 17:05 от reniii

# 154
  • Мнения: 22
Здравейте, имам въпрос относно цикълът след стимулация. Имате ли аномалии, промяна в продължителността или забавяне? През юни месец бях на стимулация и след това първият цикъл си беше точно на деня, но тъй като ембрионите не бяха качествени и нямаше трансфер, сега чакам втория цикъл за да започна нова стимулация, но вече 5 дни закъснение и нищо не се случва. Моля, да споделите как е било при вас, всичко бях изчислила, а сега вече не знам.

Здравейте ,
и при мен нещата се случват не така като ги бях планирала . След стимулацията април месец настъпи страшна промяна .  Първоначално се забави и до доста . А сега когато бях готова да тръгна  въобще и не ми дойде . Наложи се да пия лекарства, за да предизвикам цикъл . Тотален крах .  Напрегната , подута ,положението никак не е ок. Ще попия противозачатъчни два месеца , за да се регурилат нещата  и тогава мисля да ходя в клиниката .

# 155
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Момичета здравейте, остана ми Клексан и Prolutex 25, съхранявани са в хладилник, ако някой има нужда да ми пише на лично!
Успех на всички Heart

# 156
  • София
  • Мнения: 200
Здравейте момичета,

За съжаление новините при нас не са добри. Точно преди една седмица изкървих жестоко и изгубихме едното сакче. Няколко дни по късно се оказа, че второто сакче си е на мястото и продължава да се развива.
За съжаление днес бях на преглед за установяване на сърдечна дейност, и ми казаха, да се подготвям за аборт.
Сакчето е там както и жълтото тяло, но нямаме нищо друго. Гинеколожката ми каза, че в 7ма седмица ( 6 седмица + 5 дни) трябва да се вижда "бебче", а в нашия случай е прекалено малко и неясно, и съответно няма и сърдечна дейност.

След няколко дни ще отида пак да се потвърди на 100%, но тя беше доста категорична.

Чакам Хафизе да ми звънне, но явно имат много работа и още нямам обаждане.
Та... Искам да попитам момичета мина ли през това, какво се прави? Спират се лекарствата и след това...?
Чувала съм за медикаментозен аборт и абразио, но не са ми ясни. Кое е "по-доброто" и знаете ли колко време трабва да чакаме за следващия ЗЕТ?

# 157
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте момичета,

За съжаление новините при нас не са добри. Точно преди една седмица изкървих жестоко и изгубихме едното сакче. Няколко дни по късно се оказа, че второто сакче си е на мястото и продължава да се развива.
За съжаление днес бях на преглед за установяване на сърдечна дейност, и ми казаха, да се подготвям за аборт.
Сакчето е там както и жълтото тяло, но нямаме нищо друго. Гинеколожката ми каза, че в 7ма седмица ( 6 седмица + 5 дни) трябва да се вижда "бебче", а в нашия случай е прекалено малко и неясно, и съответно няма и сърдечна дейност.

След няколко дни ще отида пак да се потвърди на 100%, но тя беше доста категорична.

Чакам Хафизе да ми звънне, но явно имат много работа и още нямам обаждане.
Та... Искам да попитам момичета мина ли през това, какво се прави? Спират се лекарствата и след това...?
Чувала съм за медикаментозен аборт и абразио, но не са ми ясни. Кое е "по-доброто" и знаете ли колко време трабва да чакаме за следващия ЗЕТ?



MoCherie здравей миличка, прегръщам те силно Hug много съжалявам за ситуацията, но е хубаво ако имаш възможност да потърсиш мнение и от друг лекар! Силно стискам палци всичко да се нареди Heart

# 158
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,

За съжаление новините при нас не са добри. Точно преди една седмица изкървих жестоко и изгубихме едното сакче. Няколко дни по късно се оказа, че второто сакче си е на мястото и продължава да се развива.
За съжаление днес бях на преглед за установяване на сърдечна дейност, и ми казаха, да се подготвям за аборт.
Сакчето е там както и жълтото тяло, но нямаме нищо друго. Гинеколожката ми каза, че в 7ма седмица ( 6 седмица + 5 дни) трябва да се вижда "бебче", а в нашия случай е прекалено малко и неясно, и съответно няма и сърдечна дейност.

След няколко дни ще отида пак да се потвърди на 100%, но тя беше доста категорична.

Чакам Хафизе да ми звънне, но явно имат много работа и още нямам обаждане.
Та... Искам да попитам момичета мина ли през това, какво се прави? Спират се лекарствата и след това...?
Чувала съм за медикаментозен аборт и абразио, но не са ми ясни. Кое е "по-доброто" и знаете ли колко време трабва да чакаме за следващия ЗЕТ?



Много съжалявам, че така се развиват нещата при теб. Аз имам един кюртаж, заради мисед аборт в 9-10г.с. Но когато е по-ранна бременност, като твоята знам, че може да не се прави кюртаж, а да изчакаш сама да изхвърлиш ембриона или с лекарства, които не са много евтини и съответно са си химия. Моя позната беше с подобен случай, като твоя и лекар я посъветва да изчака сама да изхвърли плода. Около 2-3 седмици по-късно започнаха болки, като контракции и кръвотечение със съсиреци. Естествено най-добре е лекар да прецени в твоя случай кое е най-добре. Недостатъка на кюртажа е, че след това трябва 6 месеца да не забременяваш. Докато при другите варианти може почти веднага на следващия или по-следващия цикъл.
И все пак се надявам да не ти се наложи да мислиш за такива варианти, а на следващия преглед да чуете сърдечна дейност. Има всякакви случаи, така че не губи надежда!

# 159
  • Мнения: 234
[quote author=MoCherie link=topic=1131788.msg39169651#msg39169651

Чувала съм за медикаментозен аборт и , но не са ми ясни. Кое е "по-доброто" и знаете ли колко време трабва да чакаме за следващия ЗЕТ?

Здравей! Много, много съжалявам да го чуя, лично съм го преживяла и съм се молела да чуя сърчице, но уви. Все пак има още надежда, в Германия специално чакат ( ако не направиш спонтанен аборт) до последно, за да се уверят, че няма да се яви сърдечна дейност. 6Г.с + 5 е много рано още, не губи надежда.
Що се отнася до кюртажа- при мен беше комби от вагинално цитотек+ кюртаж. Този цитотек принципно не е разрешен навсякъде, но тук го практикуват. Риска да те оставят само на медикаменти е, че може да не се изчистиш напълно и разбира се от обилен кръвоизлив. Всичко мина много леко, следващия ми цикъл беше на 28 ден след кюртажа и не ми беше препиръчано да се пазим няколко цикъла.
Надявам се и ти пожелавам да не се налага да стигнеш дотам, а след седмица да ни зарадваш с добри новини!
Стискам палци. 🌹

# 160
  • Мнения: 210
[quote author=MoCherie link=topic=1131788.msg39169651#msg39169651

Здравей,съжалявам и аз за случилото се,но и според мен е много рано за такава категоричност. Пиши направо на доктора или му се обади,аз имам координати на Е. Тургут,ако правилно помня ,че си при него,мога да ти ги пусна. Изчакай да са напълно сигурни ,за да спреш лекарствата и иди на още един лекар,аз така бих направила. Късмет!❤💜

# 161
  • Мнения: 52
Mocherie не бързай мила! И на мен ме бяха уплашили така че няма сърдечна дейност и че плодният сак е деформиран и по-малък и няма сърдечна дейност. Това, че има жълтъчно мехурче е много хубав знак!! И също така се увери, че си смяташ правилно в коя седмица си - при мен се падаше така, че има 5 дни разлика и все едно съм имала т.нар. късна овулация и съответно те си мислеха, че съм 5 дни напред и ми говореха, че изостава ембриона. Сметни си от датата на трансфера минус дните на които са ембрионите и така ще получиш предполагаемата ти овулация и въведи нея като дата на овулация в приложенията които ти казват в коя седмица си. Но задължително изчакай доктор Емре - сигурна съм, че трябва да изчакаш още малко. Само не спирай лекарствата. Стискам ти палци!!!

# 162
  • Мнения: 273
MoCherie,

Присъединявам се към момичетата, които казват да изчакаш.
Аз бях в подобна ситуация в Англия.
Чакаха пулс до 9та седмица преди да обявят ситуацията за финална.

След това ми препоръчаха абразио като най-бързо и сигурно. С другото чакаш и нямаш гаранция, че ще се изчистиш напълно.
Казаха ми, че можем да започваме да прибваме още първия месец след абразиото.

Успех и дано това да се окаже абсолютно прибързано заключение 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Здравейте момичета,

За съжаление новините при нас не са добри. Точно преди една седмица изкървих жестоко и изгубихме едното сакче. Няколко дни по късно се оказа, че второто сакче си е на мястото и продължава да се развива.
За съжаление днес бях на преглед за установяване на сърдечна дейност, и ми казаха, да се подготвям за аборт.
Сакчето е там както и жълтото тяло, но нямаме нищо друго. Гинеколожката ми каза, че в 7ма седмица ( 6 седмица + 5 дни) трябва да се вижда "бебче", а в нашия случай е прекалено малко и неясно, и съответно няма и сърдечна дейност.

След няколко дни ще отида пак да се потвърди на 100%, но тя беше доста категорична.

Чакам Хафизе да ми звънне, но явно имат много работа и още нямам обаждане.
Та... Искам да попитам момичета мина ли през това, какво се прави? Спират се лекарствата и след това...?
Чувала съм за медикаментозен аборт и абразио, но не са ми ясни. Кое е "по-доброто" и знаете ли колко време трабва да чакаме за следващия ЗЕТ?


# 163
  • София
  • Мнения: 200
Благодаря ви момичета,

Ще чакам просто нямам друг вариант. В 6с+5дни съм със сигурност и от клиниката в Турция така казаха. За сега чакам включване от доктора, но той какво да каже човека като не съм при тях да ме следят. Освен да чакаме друго не ни остава.

Според гинеколожката бялата точка която се вижда до жълтото тяло, която трябва да стане бебе е много малка. И сякаш не видя голямо развитие от последния ми преглед преди 5 дни. Измери го 2.2 мм. Каза ми в прав текст прекалено е малко! Да изчакаме още няколко дни да видим природата какво щяла да реши, но на мое място тя не би се надяваля. Нещо от сорта ми каза. 😔
Но всичкото отгоре излиза он днес 2 седмици в отпуска и сега иди и търси нов лекар. Тук е толкова трудно със записването на час, особенно като си нов пациент, чака се със седмици 🤦‍♀️
Дори не мога да потърся второ мнение толкова бързо.

Най-вероятно ще ходя до Турция, но чакам др. Емре да каже кога ще е най-добре да отида.



# 164
  • Мнения: 556
Аз ходих на преглед за пулс в 8г.с +4 дни.
Наистина е много рано.

Общи условия

Активация на акаунт