Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 453
  • 748
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 737
MoCherie, такава е системата в Германия и на много места в Европа, изглежда като нехайство, разчита се на естествен подбор, не се прави разлика между спонтанна бременност и такава след инвитро. Но пък има много придобивки в Германия за децата, които в България ги няма, като безплатни лекарства, например, въобще бездънната яма - социална система.
Навсякъде си има предимства и недостатъци. Хич не е гадно да си немец,  иначе защо всички искат там да ходят.
Пожелавам ти следващия трансфер да е успешен до финал.

Мнението съм си го казала по дискусията. Вече съм на коледна вълна:)

Добри или лоши, решенията в крайна сметка ги вземаме самите ние, независимо какво ни е повлияло.
Падаме, изтупваме "кожухчето", ставаме...

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 17:57 от Щефи

# 646
  • Мнения: 217
Аз ще ви кажа, познавам успели, познавам и такива, които не са... Помнете, че във всички има и доза късмет. Аз съм доволна от пункцията и от това, че извадиха материал от мъжа ми, и то без да го режат. В България ми набутваха донори. Още не мога да се похваля с положителен резултат, но това само по себе си е успех за нас Simple Smile Късмет ви желая. Иначе не съм доволна от координаторките, ама това е друга тема, те не са ми толкова важни Simple Smile

# 647
  • Мнения: 35 961
Дами, моля, пишете по темата.

# 648
  • Мнения: 616
Да се споделя лично мнение било то позитивно или негативно е чудесно, то това е и целта на форума. На мен много ми се иска обаче разочарованите момичета да пишат защо точно са разочаровани- конкретни ситуации. Понякога човек се разочарова просто, защото не са се случили нещата, но това не означава, че лекарите са виновни, не всичко зависи от тях, дори и при перфектно свършена работа. Друг път се допускат грешки, пропуски и затова мисля, че е хубаво да се конкретизира.
А заплахи по Бг мама са меко казано смехотворни, незнам кой изобщо би се вързал и би се притеснил.
Дамата е написала пределно ясно защо не е доволна. Подходът към нея не е бил индивидуален и вероятно е била качена на конвейра, от който всички бягаме тук. И аз бях на поточната линия там. Кел файда от любезните координатори и сестри, ти плащаш за резултат и отиваш с надеждата, че специалистите там са на по високо ниво от българските.Получаваш същото като в България, но  оскъпено с хотели и билети. Ама аз не съм отишла да ми се усмихват, те са длъжни да го правят, защото им плащам заплатите, отишла съм за сериозен и индивидуален подход.Очевидно е, че има разлика между подходите на различните лекари там. Ама тук дума не можеше да се издума срещу клиниката, допреди няколко месеца. Едно розови облаци се носеха, и сакън някой да посмее да свали темата в действителноста.
Обаче слуховете се носят, както казах, много са източниците на информация.А лошия опит се разпространява мълниеносно, от уста на уста.🙃

# 649
  • Мнения: 1 694
Да се споделя лично мнение било то позитивно или негативно е чудесно, то това е и целта на форума. На мен много ми се иска обаче разочарованите момичета да пишат защо точно са разочаровани- конкретни ситуации. Понякога човек се разочарова просто, защото не са се случили нещата, но това не означава, че лекарите са виновни, не всичко зависи от тях, дори и при перфектно свършена работа. Друг път се допускат грешки, пропуски и затова мисля, че е хубаво да се конкретизира.
А заплахи по Бг мама са меко казано смехотворни, незнам кой изобщо би се вързал и би се притеснил.
Дамата е написала пределно ясно защо не е доволна. Подходът към нея не е бил индивидуален и вероятно е била качена на конвейра, от който всички бягаме тук. И аз бях на поточната линия там. Кел файда от любезните координатори и сестри, ти плащаш за резултат и отиваш с надеждата, че специалистите там са на по високо ниво от българските.Получаваш същото като в България, но  оскъпено с хотели и билети. Ама аз не съм отишла да ми се усмихват, те са длъжни да го правят, защото им плащам заплатите, отишла съм за сериозен и индивидуален подход.Очевидно е, че има разлика между подходите на различните лекари там. Ама тук дума не можеше да се издума срещу клиниката, допреди няколко месеца. Едно розови облаци се носеха, и сакън някой да посмее да свали темата в действителноста.
Обаче слуховете се носят, както казах, много са източниците на информация.А лошия опит се разпространява мълниеносно, от уста на уста.🙃

Това при сой лекар се случи? Имам пред вид липсата на индивидуален подход.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 19:48 от bubanka

# 650
  • Мнения: 623
Да се споделя лично мнение било то позитивно или негативно е чудесно, то това е и целта на форума. На мен много ми се иска обаче разочарованите момичета да пишат защо точно са разочаровани- конкретни ситуации. Понякога човек се разочарова просто, защото не са се случили нещата, но това не означава, че лекарите са виновни, не всичко зависи от тях, дори и при перфектно свършена работа. Друг път се допускат грешки, пропуски и затова мисля, че е хубаво да се конкретизира.
А заплахи по Бг мама са меко казано смехотворни, незнам кой изобщо би се вързал и би се притеснил.
Дамата е написала пределно ясно защо не е доволна. Подходът към нея не е бил индивидуален и вероятно е била качена на конвейра, от който всички бягаме тук. И аз бях на поточната линия там. Кел файда от любезните координатори и сестри, ти плащаш за резултат и отиваш с надеждата, че специалистите там са на по високо ниво от българските.Получаваш същото като в България, но  оскъпено с хотели и билети. Ама аз не съм отишла да ми се усмихват, те са длъжни да го правят, защото им плащам заплатите, отишла съм за сериозен и индивидуален подход.Очевидно е, че има разлика между подходите на различните лекари там. Ама тук дума не можеше да се издума срещу клиниката, допреди няколко месеца. Едно розови облаци се носеха, и сакън някой да посмее да свали темата в действителноста.
Обаче слуховете се носят, както казах, много са източниците на информация.А лошия опит се разпространява мълниеносно, от уста на уста.🙃

Явно представите ни за конкретна информация с вас коренно се разминават.

# 651
  • Мнения: 217
Добре, по същата причина аз бих казала, че Надежда е такава клиника. Ама много жени, които са успели там ще скочат и ще започнат да я защитават. Това място за мен вече е печатница за пари... Винаги ще има доволни и недоволни. Много бих искала повече жени да се включат и да изразят честно мнение. За жалост групата във фейсбук не е много яктивна. Там поне може се види, кой пише ☺😂

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Аз смених Бахчеджи с Аджъбадем Маслак, не защото не съм доволна от тях , а защото видях по-переспективна клиника за мойте 46г. Но пък ако  се замислите в БГ как и шанс не дават на тази възраст?  И като се сетя как в няколко клиники само като чуеха ЕГН 73...и ме гледаха като извънземно...въпреки че изглеждам на не повече от 38г. На никой не му пукаше...нараняваше и се подиграваше. Готини хора сме в "". В Турция  ме погледнаха  с уважение Wink

# 653
  • Мнения: 217
Аз смених Бахчеджи с Аджъбадем Маслак, не защото не съм доволна от тях , а защото видях по-переспективна клиника за мойте 46г. Но пък ако  се замислите в БГ как и шанс не дават на тази възраст?  И като се сетя как в няколко клиники само като чуеха ЕГН 73...и ме гледаха като извънземно...въпреки че изглеждам на не повече от 38г. На никой не му пукаше...нараняваше и се подиграваше. Готини хора сме в "". В Турция  ме погледнаха  с уважение Wink
Колко опита имате в Бахчеджи? И как се насочихте към тази клиника?

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Нито един .
Отидохме на преглед само . При Д-р Карликая миналата година. Каза 15 % шансове. Тогава се случиха кофти неща в живота ни и трябваше да дадем парите си за здраве! Остатъка ни стигна само за проба в БГ, която стигна до 2 празни фоликула. След 1 година пак погледнах към Турция...четях темата Ви, в която зачестиха оплакванията от отношението...конвейра...неуспеха. Знаех ,че искам Истанбул, но бях объркана от мненията на момичетата тук. Почнах да търся. Едно момиче ми спомена за Аджъбадем в квартал Маслак. Така се захванахме. Дано ни стигнат средствата само...защото процедурата ПРП не е ефтина. Поне има доста голям шанс...като за последно. Надявам се да имаме късмет...защото се убедих , че това е разковничето.Wink

# 655
  • Мнения: 217
Нито един .
Отидохме на преглед само . При Д-р Карликая миналата година. Каза 15 % шансове. Тогава се случиха кофти неща в живота ни и трябваше да дадем парите си за здраве! Остатъка ни стигна само за проба в БГ, която стигна до 2 празни фоликула. След 1 година пак погледнах към Турция...четях темата Ви, в която зачестиха оплакванията от отношението...конвейра...неуспеха. Знаех ,че искам Истанбул, но бях объркана от мненията на момичетата тук. Почнах да търся. Едно момиче ми спомена за Аджъбадем в квартал Маслак. Така се захванахме. Дано ни стигнат средствата само...защото процедурата ПРП не е ефтина. Поне има доста голям шанс...като за последно. Надявам се да имаме късмет...защото се убедих , че това е разковничето.Wink
Късмет, дано скоро се похвалите с положителен резултат Simple Smile

# 656
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,

Отдавна не съм писала, включвам се за малко вдъхване на оптимизъм и вяра. С мъжа ми сме пациенти на клиниката от април месец тази година при др. Тургут сега чакаме детенцете си да се появи на бял свят живот и здраве догодина. Продължавам да ви чета, тъй като дълго време се борихме и ако мога да помогна на някой с мнение или опит с радост бих го направила. Нашата рецепта за успех беше най- важно да се отърсим от отчаянието в което бяхме изпадлани психически, да си подредим мислите и документите и да си намерим място където да се чустваме добре. Не подкрепям тезата "плащам си и някой ми е длъжен" понеже като във всичко човешкият фактор е от огромно значение. Подготвяйте си листче с въпроси, които ви интересуват защото по време на прегледа поне на мен всичко ми изветряваше, така поне ние си получихте много силно лично отношение, поне др. Тургут си ни обясняваше всичко, което сме го питали.
Имам чуството че организмът си се настройва за това да приеме нов живот и това може да стане най-естествено когато сте позитивно настроени, вярвате в пътя които сте поели и че има нещо по-голямо от нас което ни помага отгоре.. Успех момичета, бъдете силни пътят е труден, но наградата е безценна..

# 657
  • Мнения: 89
Мили дами нашия път към сбъдване на мечтите е труден. Пиша ви го след 10г горчив опит по този трънлив път. Докато не си направите лапароскопия хистероскопия генетичен тест на ембрионите и ред други генетични и имунологични изследвания за себе си никога няма да разберете на какво се дължи провала. Аз никога не разчитам на лекар преди да съм направила проучване. Търсете и се интересувайте активно. За др Карлъкая мога да кажа само хубави неща но ще спестя рекламата.

# 658
  • Мнения: 505
И за мен е много важен човека-доктор отсреща и точно по тази причина се отказахме от др.Карликая и отидохме при др.Тургут.Писала съм в предната тема.

И Хайди извинявай ,но никой не ти е длъжен ,след като плащаш. Това е доста ,,Hard".

Не те нападам,но всяка от нас е различна ,аз например очаквам от док.да е спокоен,отзивчив и да отговаря на въпросите ми,така се чуствам и аз спокойна , и не ми се свива стомаха преди преглед.

Момичета на мен в Турция за първи път не ми споменаха нищо за възрастта ,чак се изненадах 😁

# 659
  • Мнения: 220
Мили дами нашия път към сбъдване на мечтите е труден. Пиша ви го след 10г горчив опит по този трънлив път. Докато не си направите лапароскопия хистероскопия генетичен тест на ембрионите и ред други генетични и имунологични изследвания за себе си никога няма да разберете на какво се дължи провала. Аз никога не разчитам на лекар преди да съм направила проучване. Търсете и се интересувайте активно. За др Карлъкая мога да кажа само хубави неща но ще спестя рекламата.
Точно този много прехвален лекар интересувайки се активно  аз  и отивайки на първичен преглед изрично помолих за изработването на много важното изследване кариотип .Този същият отбеляза не няма нужда "Имате ли някакви сериозни заболявания в родовете си попита той "Не нямаме "Ами тогава няма нужда  и от ПИД няма нужда "много силно изказване на големият специалист.Но   за хистеро и лапароскопи,а това е задължително като ти обевяват една цена е ти вземат накрая друга на базата на ненужни изследвания .Вземаха за замразяване на некачествени ембриони за съхранение и ненужни трансфери .Когато все пак си направих ненужното изследване и излезе генетични проблеми и при двама ни "Големия "беше много изненадан "Ама то не може без ПИД  ама това онова трето пето .Да ама неговия пропуск на мен ми коства10 000 евро ей така пусната на конвейра му .Какъв трябва да бъде  и най -вече да остане за мен този лекар ?Как аз да се сещам за него с голяма признателност , с голямо уважение ,с голямо преклонение или ....................................

Общи условия

Активация на акаунт