Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 248
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 394
Не знам... попитах дали на някоя от вас и е изписвано нещо за повишаване на лактобацилите...?
Valentina2 написа, че се пие и антибиотик  и ме притесни, че ще изчезнат и тези скромни които имам.

# 736
  • Мнения: X
Не се притеснявай. Не мисля, че това с лактобацилите и имплантирането е такъв проблем или поне се надявам. А антибиотика го предписват превантивно, за да се избегнат инфекции, които също могат да объркат много неща. Аз пък имам вече параноя от инфекции, но всеки със страховете си...
Стискам палци за най-хубавото, което всички чакаме с мнооого търпение!

# 737
  • София
  • Мнения: 686
И Аз се надявах, че смяната ще е с утрогестан, но искат да го заменя с пролутекс, мускулни инжекции, които ги няма в БГ. Сега мисля какво да правя. Много ви благодаря за отговорите.
Здравей,
пролутекса не са мускулни инжекции, а подкожни - бият се в корема.

Здравейте, вие подкожно ли сте ги слагала, на мен ясно ми обясниха, че са мускулни инжекции 🤔
Я
На мен ми бяха предписани подкожно. 2 пъти на ден.

# 738
  • Мнения: 78
Purple tulip, в момента съм с огромно закъснение без стимулация ( чакам МЦ за да отида на преглед) .
Стискам ви палци да ви се получи естествено.
Пишете после как се развиха нещата Simple Smile .
Благодаря! Simple Smile

# 739
  • Мнения: 73
Здравейте! Имам въпрос, но не знам дали някой е бил в подобна ситуация като моята и може да ми даде съвет.  Значи миналия месе имах канселирана стимулация на7 ден, не само че не растяха фоликулите, ами направо и бяха изчезнали. Докторът, който заместваше д- р Карлъкая каза, че прекратяваме и да чакаме следващия цикъл. Но днес ми е 10 ден от закъснението на цикъла. Писах на Хавизе какво да правя, тя ми каза- никакво предизвикаване на цикъла, чакаш нормално да ти дойде и това забавяне е нормално заради хормоните и така нататъ. Днес реших да отида на преглед при моята гинеколожка и се оказа, че имам фоликул 15 мм, ендометриум- почти 7 мм. Попитах я дали ще стане доминантен или е задържан, не можа да отговори. Може и да стане, може и да не стане. И така.... Чудим се с мъжа ми  дали има и много малка вероятност това да отива към нормална овулация, въпреки че не съм имала цикъл и дали можем да пробваме естествено.
Имах подобен случай,на 7 ми ден бяха изчезнали и двата фуликула в десният яйчник,тогава пак др доктор заместваше Карликая,но той пък видя 2 нови в левият които бяха нарастнали и на тях ми беше пункцията

# 740
  • Мнения: 78
Благодаря много за отговора! Ще пиша отново на Хавизе, за да видим какво може да се направи.
Здравейте! Имам въпрос, но не знам дали някой е бил в подобна ситуация като моята и може да ми даде съвет.  Значи миналия месе имах канселирана стимулация на7 ден, не само че не растяха фоликулите, ами направо и бяха изчезнали. Докторът, който заместваше д- р Карлъкая каза, че прекратяваме и да чакаме следващия цикъл. Но днес ми е 10 ден от закъснението на цикъла. Писах на Хавизе какво да правя, тя ми каза- никакво предизвикаване на цикъла, чакаш нормално да ти дойде и това забавяне е нормално заради хормоните и така нататъ. Днес реших да отида на преглед при моята гинеколожка и се оказа, че имам фоликул 15 мм, ендометриум- почти 7 мм. Попитах я дали ще стане доминантен или е задържан, не можа да отговори. Може и да стане, може и да не стане. И така.... Чудим се с мъжа ми  дали има и много малка вероятност това да отива към нормална овулация, въпреки че не съм имала цикъл и дали можем да пробваме естествено.
Имах подобен случай,на 7 ми ден бяха изчезнали и двата фуликула в десният яйчник,тогава пак др доктор заместваше Карликая,но той пък видя 2 нови в левият които бяха нарастнали и на тях ми беше пункцията
Благодаря много за отговора! Ще пиша на Хавизе, за да видим какво може да се направи.

# 741
  • Мнения: 78
Здравейте, отново! Сега, чакайки да ми дойде цикълът след канселираната стимулация, започнах да си задавам някои въпроси. Искат ме на 2 ден отново да започваме. Навсякъде чета, че трябва почивка, възстановяване на организма от хормоните. И се двоумя дали да не прескоча 1 цикъл поне. От друга страна, не мога да преценя дали стимулацията ми е била силна или слаба. Можете ли да изкажете мнение относно това ? От 1 ден до 7 вкл.  Гонал ф- 300, мерионал- 150.

# 742
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Може би защото разчитат на остатъчен ефект от първата стимулация, която да събуди яйчниците. Има случаи в които с две последователни стимулации се вадят яйцеклетки. Пиши на Хафизе да попита доктора как по-добре да постъпиш. Тя ще пита доктора и ще ти се обади.

# 743
  • Мнения: X
Ами при положение, че предишната стимулация е канселирана заради нерастящи и впоследствие изчезнали фоликули, просто не знам за какво събуждане говорим. Според мен организма е пренапрегнат, тази стимулация гонал 300 и мерионал 150 си е силна, била съм на нея. Според мен организма има нужда от рестарт а не от допълнително напрягане, когато вече имаме провал. Мен така ме агитираха за 2 поредни при първата провалена, и после ама 6 месеца почивка.. Сега ако ми беше, след провал сама бих си дала почивката, и после евентуално..

# 744
  • Мнения: 87
Момичета , мисля че на много от нас ще и бъде интересно да го гледа.

# 745
  • Мнения: 2 394
silveto08, това къде е обявено?

# 746
  • София
  • Мнения: 200
Аз го видях в инстаграм

# 747
  • Мнения: 53
Аз го видях в инстаграм

Иаз го видях във ФБ.

# 748
  • Мнения: 15
Заповядайте в новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1161248.new#new
Пожелавам на всички успех и много положителни тестове.
Моля придържайте се към добрия тон в постовете:)

Общи условия

Активация на акаунт