Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 52 390
  • 757
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 31
Благодаря, мисля че два пъти имах топли вълни Cry

# 166
  • тук и там
  • Мнения: 11 490
На мен този месец два пъти ми се  е случвало да си изпотя от главата до петите изведнъж и да ми мине ,но не се зачервявам  и не е по лицето и врата само-а ми става горещо на цялото тяло..Аз не съм от "потливите" и за това ми направи впечатление.Но...ще изчакам ,за да видя има ли връзка със хормоните или си е от жегата и емоциите.Стана в един офис със климатик,докато се разправях със една служителка там.Тоест-едва ли е било много горещо в  помещението,още повече че след минута -ми беше добре..Та допускам,че съм имала и аз гореща вълна.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 21:27 от Kaisia

# 167
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами при мен например усещането е все едно по гърба ми тръгва гореща вълна и върви от кръста нагоре до врата. Обаче не се изпотявам. Само като усещане е. Не знам дали е вълна...

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Да си кажа и аз перипетиите...в последните няколко месеца ми идва цикъла на 16-18 дни...
И сега уж ми свърши....а не е вече цяла седмица.
Миналата зима правих абразио заради удебелена лигавица... но тогава на предния месец беше ме пропуснал цикъла, след това като дойде не спря.
Сега пък ново 20....

# 169
  • тук и там
  • Мнения: 11 490
Аз бях така,но при мен зацапването започваше на 19-20 ден  и така докато ми дойде менструацията,после още 8 дни  цикъл и откарвах половин месец .Но при мен  това от ден 19-ти си беше зацапване,не менструация.
От два месеца съм на прогестерон(примолут нор) и нямам такива зацапвания,но пак си ми идва  по-рано.Примерно-започвам прогестерона 10 дни преди датата на която трябва да ми дойде ,но въпреки него на ден 7-8 ми от приемът му, започва цикълът ми,или поне започва слабо зацапване-а не би трябвало,поне не и докато пия прогестерона.Трябва да го пия още един месец и приключвам със него.Едва тогава ще си проличи дали има ефект -ако след това изчезне това зацапване. Друго нищо не пия в момента,но слаед като приключа със прогестерона-мисля да си пия витекс  примерно,или нещо комбинирано за хормонален дисбаланс.

# 170
  • Мнения: 20 136
На мен не ми е идвал цикъла от 3 месеца, след абразио. Хората са казали - внимавай какво си пожелаваш, все си мислех дано да ми спре изведнъж и да няма разни кървави проблеми, обаче потенето е просто зверско.....🙀

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 12:15 от Lemy

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Рядкост е да спре ей така от веднъж...И жената да се чувства добре... но има и такива щастливки които им завиждам благородно и не толкоз благородно.

# 172
  • Мнения: 20 136
И аз. За сега стискам зъби, но не зная до кога....

# 173
  • Русе
  • Мнения: 7 791
За втора поредна година цитонамазката ми излиза втора група. На днешната пише много левкоцити  newsm78
Нямам никакви симптоми за нищо  newsm78 Ще звъня на докторката за консултация.

# 174
  • Мнения: 1 046
И моята е така, вече три пъти. Единственото указание е след 6 месеца нова.
Лекарят нищо не предприема. Ще го сменям.

# 175
  • Мнения: 13 782
обаче потенето е просто зверско.....🙀


Ох ох ох
Аз съм така последната седмица, тече по мен, вратът, лицето косата изведнъж стават вода (помня майка носеше в ръкава си чиста платняна носна кърпа да су бърше лицето - за какъв грим говорите... Simple Smile. ) , дрехите ми стават с мокри следи. Това аз, дето не се потя по принцип. Пуфтя като тюлен, мъжът ми ме занася да съм разберяла най-после как  живеят нормалните потящи се хорат. А за капак 48часа почивните дни - адска мигрена чак с повръщане, явно на хормонална основа. Предпочитам пубертета пред климакса...

# 176
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 788
_re_ge, май и аз не съм разбрала, че съм карала пубертет, но сега е Sweat Smile

# 177
  • Мнения: 20 136
Реге, аз се замислям за някаква лента за коса, поне малко от малко...

# 178
  • Мнения: 13 782
Ох успокоявате ме, мислех че само аз съм така с това мокро лице.

Сега ще ви се оплача и от кръвното. Винаги ми е било ниско и с нисъл пулс понеже съм с брадикардия. Сутрешното събуждане обаче откак съм в предмено става мъка, ушите ми пищят, чувам си сърцето, верно че е около 130 на 80,но на моето старо 100 на60 - Горна граница 130ми е много. Най-лошото е че знам че това няма оправия - ни с храна ни със спорт ни с дявол. Опитвам да отложа максимално приемът на препарати. След като стана, до обяд кръвното ми се стабилизира а след обяд пада и и се приспива като на бабите. Simple Smile
А на 03.09 съм на остеометрия, ха да видим там какво ще излезе.
Оплаках ви се...

# 179
  • Мнения: 39 232
_re_ge, пробвала ли си хранителни добавки за кръвното? Специално за чесън на капсули питам.

Общи условия

Активация на акаунт