Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 52 659
  • 757
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 350
_re_ge , имам и вълни с потене и без потене и денем и нощем. Така е от няколко дни. Рядко ми се ускорява пулса, но се случва. Докато заспя е ужасно -завивам се се и се отвивам. Според менструалният календар, сега трябваше да съм в цикъл, но не идва.Това е втори пропуск. Предните пъти като ми се забавяше нямах тези проблеми, което ме навежда на мисълта, че ще ме пропусне и идея си нямам дали ще дойде. На 47 съм и не мисля да пускам изследвания. То е ясно, че съм в пременопауза. Сега остава да видя колко време ще съм без цикъл. Приемам реалността и не искам да забавям и отлагам процеса, но симптомите са ужасни. Най-лошото е , че съм ужасно разсеяна и губя концентрация и не запомням. Май ще трябва да търся и нещо за оросяване.

# 451
  • Мнения: 1 433
На мен ми дойде и ноември с което станах 6месеца цикли без пропуск.

 Обаче захладня, а при мен е обратното -симптомите се засилват и се влошава и мигрената. От седмица две имам ужасни вечери. Не се потя но се будя със сърцебиене и нещо като внезапно стопляне но без фазата на потене. Имате ли подобно нещо подобно ? Предменото ли е причината или да търся нещо друго?  Сега имам  вълни без да се потя. Просто изведнъж ми става адски горещо и то е съпроводено със сърцебиене. По принцип нямам високо кръвно и съм със брадикардия (много бавен пулс следствие от години физическо натоварване ). Вие имате ли непотливи вълни?
Имам и без фаза на потене, и с фаза на потене.
Когато станах на 45 бяха единични случаи, тогава имах и полипи, и натоварена работа.
Сега тези случаи зачестиха особено. Нощем понякога сякаш си чувам собствения пулс в ушите, отварям широко прозореца, ако не мога веднага да заспя вземам 1 валериан. Принципно съм с ниско кръвно и досега 2 кафета на ден ми идваха идеално, сега с оглед ЕГН си мисля дали да не ги намаля на едно.

Цитат
Просто изведнъж ми става адски горещо и то е съпроводено със сърцебиене

Това съвсем наскоро ми се случи изкачвайки баир.
Отворих широко навсякъде и дишах дълбоко докато премине. Вълни ли са, какво е.. Сякаш кръвта ми нахлува изведнъж в главата, колкото я имам, аз съм с ниско кръвно , и с нисък хемоглобин.

# 452
  • Мнения: 20 181
От както престанаха горещините нямам потене, обаче сега като пуснем климатика, и в един момент започва да ми е трудно да дишам от топлина. Не зная как да го опиша, сякаш се задушавам от топлият въздух който вдишвам, а де факто външно не ми е топло.

# 453
  • тук и там
  • Мнения: 11 610
Цитат
 Най-лошото е , че съм ужасно разсеяна и губя концентрация и не запомням. Май ще трябва да търся и нещо за оросяване.    
Със редовен цикъл съм,вече и зацапванията спряха(от както пих примолут нор),нямам вълни и др. Обаче имам
страхотни проблеми със  паметта и  концентрацията . Започнах от седмица да пия някаква хранителна добавка за добра памет-със витамини от Б група и винпоцитин.Ще пиша ако имам подобрение,но не се надявам много. Изплащих се и за това си купих. Забравих името на хотела до който живея като трябваше да обяснявам на една позната къде да ме закара. Случвало се е да блокирам и да си забравя номера на телефона си.Както е тръгнало-може да забравя адреса си някой път. Най-тъпото е че информацията сякаш е изтрита внезапно от мозъка.Примерно тръгвам да казвам нещо-дума или друго,стигам до средата на изречението и .. пълна мъгла.Ако тръгна за нещо в другата стая примерно,ако някой ме прекъсне -да ме пита нещо примерно,или ако аз започна да говоря за друго...забравям за какво съм тръгнала.Много е тъпо-да се чудиш какво мам*а му правиш в тази стая.След малко се сещам за какво съм тръгнала,ама тези моменти в мъгла са доста плашещи и притеснителни.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 17:37 от Kaisia

# 454
  • Мнения: 10 266
Същата съм и аз и преди съм писала. Вятър ме вее на бял кон мене. Най обаче ме е страх, че шофирам и много често не мога да зацепя как да си карам колата, да спирам ли, да тръгвам ли....едно на ръка, че не помня на къде съм тръгнала. Пих разни неща за акъл, но никакъв ефект. 3-4 месеца пих, не ми помодгнаха. Споменах на личен лекар и на ендо (ходих за друго), викат това било разсеяност....Не мисля.

# 455
  • тук и там
  • Мнения: 11 610
Аз  под разсеяност -разбирам да не си много концентрирана,като липса на внимани,да мислиш за друго и т.н ..Ама това да забравяш думи,действия и неща,които са ежедневна част от живота ти-и за мен не е нормално.Представих си как  ме питат за адреса ми,или името ми -и аз не мога да ги кажа,защото някой ги е изтрил точно в момента..То най-тъпото е че и аз не знам кога са изтрити..Тръгвам да ги казвам и спирам,защото ги няма в момента ..:Все едно мозъкът е дал на късо и този дял със информация е временно изтрит.. scream:

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 17:54 от Kaisia

# 456
  • Мнения: 350
Цитат
 Най-лошото е , че съм ужасно разсеяна и губя концентрация и не запомням. Май ще трябва да търся и нещо за оросяване.    
Със редовен цикъл съм,вече и зацапванията спряха(от както пих примолут нор),нямам вълни и др. Обаче имам
страхотни проблеми със  паметта и  концентрацията . Започнах от седмица да пия някаква хранителна добавка за добра памет-със витамини от Б група и винпоцитин.Ще пиша ако имам подобрение,но не се надявам много. Изплащих се и за това си купих. Забравих името на хотела до който живея като трябваше да обяснявам на една позната къде да ме закара. Случвало се е да блокирам и да си забравя номера на телефона си.Както е тръгнало-може да забравя адреса си някой път. Най-тъпото е че информацията сякаш е изтрита внезапно от мозъка.Примерно тръгвам да казвам нещо-дума или друго,стигам до средата на изречението и .. пълна мъгла.Ако тръгна за нещо в другата стая примерно,ако някой ме прекъсне -да ме пита нещо примерно,или ако аз започна да говоря за друго...забравям за какво съм тръгнала.Много е тъпо-да се чудиш какво мам*а му правиш в тази стая.След малко се сещам за какво съм тръгнала,ама тези моменти в мъгла са доста плашещи и притеснителни.

В тоя ред на мисли да споделя /да се посмеете/ днес се зачудих на колко години съм ....знам че съм м/у 46-49 нооо, ама хайде де 47 или 48  Grinning )))) . E,  47 съм и не се виджам как ще я карам до....!? колко беше възрастта за пенсиониране ?

# 457
  • Мнения: 39 490
Имам и аз проблеми с паметта. Това преходно явление ли е, че се плаша от себе си?

# 458
  • Мнения: 10 266
Оф, аз пък ходих да вадя акт за раждане на детето, питат ме кога е роден вместо 14.12 2003, казвам 13.12. 2004. Почудиха се хората с мен....да не съм чужд човек да се мъча да мамя нещо. То на днешно време, с толкова измами, какво да си помисли човек....

# 459
  • Мнения: 20 181
Kaisia, аз накарах една приятелка да ми напише номера ми на телефона по messenger-a защото бях блокирала, а трябваше да го вкарам в едни данни. 🙀

# 460
  • тук и там
  • Мнения: 11 610
И мен ме интересува дали е временно явление или ще е така..Точно като бъг в сиситемата е. Компютъра дава  сериозни дефекти..BlushGrinning

Леми, във телефиния указател  на телефона си  съм си записала и моя номер- да го имам  за всеки случай....Blush

# 461
  • Мнения: 20 181
То и аз уж го бях записала, но не го намерих, може и да съм го изтрила, сега си записах пак 😸

# 462
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 831
Щом всички сме така, значи е нормално състояние.
Вчера след работа, тъй като много силно валеше, взехме с колежка такси. Шофьорът ме попита за адреса, аз му го казах, а той каза, че не го знае къде е точно. Не му обърнах внимание, макар че мястото не е забутано или накрая на град, само го успокоих, че аз ще му казвам къде да кара.
Преди да стигнем до дома ми той отново ме попита за адреса. Аз отново му го казах. Той се засмя и каза, че този адрес го знае, но преди това съм му казала друг.
Като ми каза това се усетих, че съм му казала адреса на Еконт, който е до дома ни. Извиних му се, че съм разсеяна и уморена след работа.Simple Smile
Ама дали е така?!

# 463
  • София
  • Мнения: 6 185
И преди писах за паметта - ужасно е, но явно е класика. При мен е на приливи и отливи. Първоначално беше един голям бум. Шегувах се, че съм получила амнезия. Внезапно забравях дори имена на колеги, с които работя ежедневно и не мога да ги повикам по име. Отделно ММ ми припомня някакви класически моменти от първата ни среща или сватбения ни ден - НИ-ЩО. Бяло петно. Т.е. не е временно да съм ги забравила тези събития. Те са изтрити от паметта ми. Скоро докато се къпех се чудех на колко години съм. Бях си наумила, че съм на 48, но смятайки от годината на раждането ми (поне нея помня) ги изкарвам 47. Накрая питах ММ, защото не се чувствам уверена. Доста често имам "среднощни просветления". Будя се посред нощ, внезапно спомняйки си нещо което съм забравила. Та сигурно и напрежението оказва влияние.

# 464
  • София
  • Мнения: 13 209
На мен ми дойде и ноември с което станах 6месеца цикли без пропуск.

 Обаче захладня, а при мен е обратното -симптомите се засилват и се влошава и мигрената. От седмица две имам ужасни вечери. Не се потя но се будя със сърцебиене и нещо като внезапно стопляне но без фазата на потене. Имате ли подобно нещо подобно ? Предменото ли е причината или да търся нещо друго?  Сега имам  вълни без да се потя. Просто изведнъж ми става адски горещо и то е съпроводено със сърцебиене. По принцип нямам високо кръвно и съм със брадикардия (много бавен пулс следствие от години физическо натоварване ). Вие имате ли непотливи вълни?
Аз имам само такива вълни. Мен ме съсъпва сърцебиенето. Видя ли пулс над 80 (нормално съм с 60) и откачам... Много ми е неприятно, защото не мога да си овладея безпокойството, от което той повече се качва. Пия мента глог и валериана или валидол и така...

Общи условия

Активация на акаунт