Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 52 498
  • 757
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 492
Противопоказни са при миома ли? Аз тъкмо си мислех да започна вечерната иглика.
Когато доминантен ми беше естрогена си мислих, че спокойно мога да постъпя в манастир - никакво желание за нищо, но като започнах с прогестерона нещата се оправиха Blush
Незнам със сигурност, така пише . Пих и от трите  известно време , но възелът ми нараства и реших да ги спра .Не знам дали е от добавките.

# 496
  • Мнения: 4 582
О, тогава няма да пробвам, че моят си е с един размер от години и не искам да расте...

# 497
  • Мнения: 144
Здравейте,да споделя..след препоръката на аг за отстраняване на матката,предвид обилните кръвоизливи и предписан оргаметрила от 16 ден на цикъла за три месеца и предстоящ преглед...вече 3 месеца пия турта и овчарска торбичка,нямам съсиреци и цикъла е 6 дена нормален.Да,към 15 ден започва зацапване с леко кървене,но го овладяване с примолут Нор по 1 таблетка на ден.Ще продължавам така за сега,очаквайки края..на 51 съм.

# 498
  • Мнения: 4 582
И аз се отказах от такава операция преди няколко години и съм била права - двама лекари след това казаха, че няма никаква необходимост от нея...

# 499
  • Мнения: 492
Здравейте,да споделя..след препоръката на аг за отстраняване на матката,предвид обилните кръвоизливи и предписан оргаметрила от 16 ден на цикъла за три месеца и предстоящ преглед...вече 3 месеца пия турта и овчарска торбичка,нямам съсиреци и цикъла е 6 дена нормален.Да,към 15 ден започва зацапване с леко кървене,но го овладяване с примолут Нор по 1 таблетка на ден.Ще продължавам така за сега,очаквайки края..на 51 съм.
klodel, туртата и овч. торбичка всеки ден ли ги пиеш и как ги приготвяш?

# 500
  • Мнения: 144
Здравей bgroza,турта и овчарска торбичка купувам от аптеки 36.6 /Пловдив/ по около 100 гр.са всяка 3-4лв.общо.Смесвам ги и варя в 500 мл. две супени лъжици от сместа за минута.. две, изстива,прецеждам и когато се сетя пия през деня..и да всеки ден!!

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 13:30 от AnMary

# 501
  • Мнения: 492
Здравей bgroza,турта и овчарска торбичка купувам от аптеки 36.6 /Пловдив/ по около 100 гр.са всяка 3-4лв.общо.Смесвам ги и варя в 500 мл. две супени лъжици от сместа за минута.. две, изстива,прецеждам и когато се сетя пия през деня..и да всеки ден!!
Благодаря,клодел ! Одеве минах през билковата аптека /Пловдив/ и си взех турта ,овчарска торбичка и полски хвощ/също с кръвоспиращо действие/. Аз имам миома с доста голям размер и според докторите  заради нея имам кръвоизливи .Според мен кръвоизливите са и от годините ми-46 г.-на тази възраст хормоните ми кой знае къде се намират вече  Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 13:30 от AnMary

# 502
  • Мнения: 4 582
bgroza, не е задължително да е от възрастта. При мен кръвоизливите започнаха преди да стана на 30 г.
Моята миома е малка, но кръвоизливите не бяха - според мен не е до размера ѝ, по-скоро до самото ѝ съществуване.
Пробвала ли си да намалиш размера (ако е по-голяма от 5см) с отвара от стар жълт лук и полски хвощ? Има отзиви за дори изчезнали миоми.

# 503
  • Мнения: 492
bgroza, не е задължително да е от възрастта. При мен кръвоизливите започнаха преди да стана на 30 г.
Моята миома е малка, но кръвоизливите не бяха - според мен не е до размера ѝ, по-скоро до самото ѝ съществуване.
Пробвала ли си да намалиш размера (ако е по-голяма от 5см) с отвара от стар жълт лук и полски хвощ? Има отзиви за дори изчезнали миоми.
Отвара от лук не съм пробвала- как се приготвя? Тази миома я имам от 9 години -от 2 см стана 7. До преди 2 г нямах кръвоизливи ,но до тогава взимах утрогестан ,заради прогестеронова недостатъчност. Спрях го ,защото ми писна всеки месец да слагам хапчета вагинално.

# 504
  • Мнения: 4 582
Рецепти, само че стар лук и цариче, не с полски хвощ:
Стар лyк /Allium cepa/
Скрит текст:
(Последна актуализация 26.07.2018)

Стопяване на полип на матката
Стопяване на миома на матката
Стопяване на киста на матката
Стопяване на киста на яйчника
Стопяване на киста на тестиса
Стопяване на мастни образувания
(ксантелезма и липоми)
Срещу конюнктивит
Срещу некротизиращ склерит
Срещу ечемик на окото
Срещу тинитус(шум в ушите)
Срещу ендометриоза
Превенция на рак на яйчниците
Регулиране на месечния цикъл
Уравновесяване на FSH

Противопоказания: хипогликемия, гастрит, рефлукс, кръвотечения, колит и язва

Отварата се приготвя 2 пъти на ден.
Изпива се докато е приятно гореща.
В никакъв случай не се подслажда.

Към 350мл вряща безхлорна вода на слаб огън добавете една обелена от кафявата кора и разделена на 4 средноголяма глава лук и варете със затворен капак 5 минути.След като отварата премине от горещо в топло състояние - прецедете и изпийте сутрин 2 часа след закуска и 2 часа след обедното хранене.При жените се започва 2 дена след края на месечния цикъл.Работещите жени могат да направят отварата най-рано 1.5 - 2 часа преди закуска и вечеря.Отварата се приема в продължение на 15 дена.

Вaжно: Билките не са заместители на медикаментите, които ви е изписал вашия лекар.Те могат да се приемат - едва след като сте уведомили вашия лекар и сте получили одобрение от негова страна!

Повече от 5 см:
Скрит текст:
Отварата от стар лук стопява киста на яйчника и миома на матката с големина до 5 см , но когато те надвишават този размер - не винаги успява да ги намали или стопи.В този случай вместо лучена отвара се започва прием на чай от корени на каменоломков анасон за 15 дена, след което се продължава с отвара от Цариче зa 30 дена и курса се повтаря.Включва се и по 1 с. л. студенопресовано масло от черен кимион 30 мин. преди обедното хранене.

Отварата от каменоломков анасон е незаменим помощник в стопяването на доброкачествени и злокачествени образувания в мозъка, но при случай, че е извършена преди това операция - не върши работа.Вместо нея се залага на полския хвощ, френската лавандула, прополисовата тинктура + редовно консумиране на ряпа и алабаш.

Цериче:
Схемата е 1-15 ден - стар лук, 15-30 ден -цариче

Скрит текст:

Противопоказания:
Скрит текст:
Билковите отвари, които препоръчвам са противопоказани за бременни жени, деца под 7 год. и хора, които приемат силни антибиотици и кръворазреждащи лекарства.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 15:44 от beki8

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 869
При мен един месец пропусна цикъла, следващия имаше само прецапване няколко дни и сегашния същото, но продължава вече две седмици...дали е нормално или да ходя АГ.

# 506
  • Мнения: 540
При мен един месец пропусна цикъла, следващия имаше само прецапване няколко дни и сегашния същото, но продължава вече две седмици...дали е нормално или да ходя АГ.
Нормално е да отидете на АГ незнам зори защо чакате.

# 507
  • Мнения: 20
pipi_mb, кой витекс пиеш?
Витекс на Nature's way 400mg  Vitex fruit
Благодаря, след първия месец ли имаше ефект и цикъла се удължи?

Или след повече?
Още на първия месец имаше ефект. Пия по схемата: три месеца 2 пъти дневно, след това-- един път сутрин преди закуска. Без пауза.

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 869

Нормално е да отидете на АГ незнам зори защо чакате.
[/quote]
Ами защото за този период все пак са нормални тези неща... като отидеш на лекар задължително те натъпкват с хормони...
Ето , че днес това "зацапване" се  трансформира в цикъл, така че смятам сега да изчакам четири-пет дни и тогава ще видя вече ако спре нормално...значи е ок.
То АГ си е неизбежно за профилактика де...

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Не съм чела нищо в темата, признавам. На 41 г. съм. От поне две години цикълът ми се скъси на 21-27 дни. Миналият месец не дойде. Да разбирам ли, че вече съм за тази тема newsm78

Общи условия

Активация на акаунт