Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 62 863
  • 745
  •   1
Отговори
# 435
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Паркетът не го омаслявах аз, а майсторът, който го цикли. С парцалче. Обаче си остави ръцете при цикленето. Не знаеше, че при омяслявяне си личат всички драскотини (за разлика от лакирането).

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Освен преправяне, някой случайно да се е занимавал с ремонт на диван. Става въпрос, че са се отпуснали коланите под възглавниците. Ходих днес в една тапицерска работилница и казаха, че трябва човек да дойде в къщи или аз да занеса дивана. Има разлика в цената. В къщи ако дойде около 100-150 е само идването и труда. Отделно 1,50 лв. на метър е материала колан. 200 лв. ми се зави главата за едни колани.

Реших, ще ги намеря и сама ще си ги сменя. Такер си имам. Кажете това нормално ли е.
Мойта майка беше ремонтирала матраците на спалнята им като беше навързала капронови въжета /такива е имала под ръка/ по начина, по който са били вързани старите канапи. Без да маха старите. Не смея да кажа колко години са минали от тогава. Дано не съм закъсняла с поста и да си нарязала старите въжета.

# 437
  • Мнения: 9 991
Аз си овапцах вратите с бял воден лак. Не можах да надраскам със шкурка, защото се сваля боята.
Такова беше:

# 438
  • хасково
  • Мнения: 290
Моля кажете ми как да поправя надраскано на бели мебели от Икея! Каква боя  да използвам. Те май са от някакъв MDF?!

# 439
  • Мнения: 10 376
Зависи колко е надраскано. Според мен можеш да използваш бял перманентен маркер.

# 440
  • Мнения: 1 326
Някой по-назад, мисля, че беше коментирал: индустриален маркер, с коректор, лак за нокти.
На мен скоро ми се наложи- роботът като чистил, заплел кабела на нощната лампа и тя паднала. Съответно чукнала нощното шкафче. Аз имах бял маркер за фуги и го цапнах. Не е идеално, но става.
Сега пробвах да го снимам- не става. Ще пробвам утре на светло.

# 441
  • Мнения: 8 074
Ако е повече одрасканото - Икеа продават бои, направо мазане с тяхна боя Hands V

# 442
  • София
  • Мнения: 3 479
Здравейте, сръчковци! Blush
Отдавна чета темата и сте ми голямо вдъхновение. За съжаление старите теми са доста по- креативни и по- продуктивни от новите.
А в последно време снимковия материал тук е кът.
Мисля да повлека крак. Предизвиквам ви! Grinning Hug

Аз започнах моето приключение в събота (кога ще го завърша... не знам)

На първо време трябва да се справя с тази стая.



През уикенда метнах старата ламперия (на 3 стени)- това е резултатът.



Карах си по отработения метод- розов baumaster контакт, съхнене, боя. Използвах бързосъхнеща боя и се получи добре на 3 ръце.

Другия уикенд предстои това



Като се справя: чака ме стенния гардероб в коридора и старите кухненски шкафове.
Амбициозна програма- срок няма... когато ми дойде музата.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 00:52 от AnyHr

# 443
  • Мнения: 7 913
Ще чакам стъпка по стъпка трансформирането на гардероба, защото почти същия мастодонт ме чака... Cry
И понеже съм пълен лаик, ще помоля даже за снимка на четките и валяците, които ползвате Blush после ще покажа резултат.

# 444
  • Мнения: 39 317
Аз имам една масичка на колелца. Искам да я мина с тебеширена боя. Отлагам я за по- топло, че да я правя на открито, но не знам дали ще издържа до тогава. За тебеширена боя кое мече/валяче се препоръчваше?

# 445
  • Мнения: 9 780
Аз бях писала преди, че не ми хареса резултатът със Сократес гланц лак. Също и с гланцова слонова кост.
Но бяла полумат върху стари соцврати, боядисани на четки с тебеширена боя, ми хареса. Има лек блясък, но не е натрапчив, а не е и абсолютен мат. Хареса ми и абсолютен мат на Timmer (от Баухаус купувах), с около 4 лв. е по-скъпа кутията от Сократес. С този мат лакирах втория кухненски шкаф, дето бях показвала - боядисан в тъмно синьо отвътре и нещо като шампанско отвън със забъркана тебеширена боя. Е, с мат лака ми хареса много повече, 100% отговори на идеята ми. Особено върху тъмно синьото. Върху него гланцът малко ми простее.
Мога да се опитам да снимам, но не ми е добра камерата на телефона и е малко вероятно да се получи добра снимка.

# 446
  • София
  • Мнения: 3 479
Не съм работила с тебеширена боя (струва ми се, че ще стане с много пълнители и ще е много постна). Боята, която използвах е с малко креда, бързосъхнеща, полусатенена (не е толкова матова като латекса). И тази боя не иска друго финишно покритие (лак или вакса), самата тя се "държи" като лак, но предстои да видя колко е трайна.
"Мазах" с четка, защото дъските не са равни.
Вратите боядисах с велурено късокосместо валяче, с него ще действам и върху гардероба (дунапренените валячета правят мехурчета)

Първоначално се отчаях като изсъхна първата ръка, но след втората започна да става ОК



Man_da_rinka, ще съм ти мн. благодарна ако покажеш Blush

# 447
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз да попитам с какво да боядисам в бяло стенни панели, но залепени на тавана?  Ето нещо подобно, даже цвета е подобен  https://praktiker.bg/bg/Stenni-paneli/PVC-LAMPERIYa-VOX/p/447762

# 448
  • Мнения: 54 413
AnyHr, каква е тази боя с креда? Готова ли?

# 449
  • София
  • Мнения: 3 479
AnyHr, каква е тази боя с креда? Готова ли?

Кредите са пълнител за всички бои- на тях се дължи покривността им.

The Iron Lady, най- добре с лак за дърво- бял, на водна основа ( Home max, Практикер, Бриколаж). Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт