Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 897
  • 730
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 743
Мина фаста вчера, тази сутрин ядох пилешко бутче към 10 и преди малко бекон и салата. Мисля това да е за днес

# 136
  • Мнения: 2 228
Издържах лунния фаст аз,не ми беше трудно,понеже редовно се храня само в рамките на 3-4 часа дневно.Чела съм много за ползите от интервалното хранене,аз го парвя с дни,не ми е проблем,но наскоро прочетох Лечителят медиум на А.Уилиям и там той препоръчва да се хапва на всеки 2 часа горе долу,за да не пада кръвната захар,з-то надбъбречните жлези започват да произвеждат кортизол,за да поддържат енергийното ниво и ако дълго време не ядем,те са подложени на постоянно натоварване.Той говори за леки здравословни хранения с плод или смути,нещо леко и балансирано с цел да се поддържат стабилни нива на кръвната захар между отделните хранения.
Един вид фастът според него няма място в ежедневието,но веднъж седмично,месечно е даже полезен,при което се стреснах-дали в стремежа си да съм здравословно отслабваща,съм прекалила.

# 137
  • Мнения: 18 542
Ох леле през 2 часа похапване пък макар и "здравословно" си е рецепта за бедствие.
Това значи да не мислиш за нищо друго освен за храна. Има къде-къде по-добри начини човек да си изживее живота. Ако дедите ни са похапвали на всеки 2 часа, то как им е оставало време за изкуство и работа, не ми е ясно.  newsm78

Кръвната ми захар е значително по-стабилна откакто не ям няколко пъти на ден и не ям определени храни. Не пада под нормалното (да се чете не правя хипогликемии) дори и след 48 часов фаст.

# 138
  • Мнения: 2 228
Ами аз затова започнах да се чудя...

# 139
  • Мнения: 18 542
Ето едно клипче с обяснение за глада, фастването, инсулина, КЗ и т.н
https://www.youtube.com/watch?v=dFT2IKmwyfg

# 140
  • Мнения: 3 576
Два дена съм нa OMAD, тъкмо се върнах от почивката и утре сутрин ще меря какви са пораженията от седмица безобразия.
Ако е много зле положението ще правя 24 часов фаст.
Изпуснах фазите на луната този път, но следващия се включвам с вас

# 141
  • Мнения: 667
За една седмица на едноразово хранене, махнах тези 2 кг, дето ги навързах последния месец, ей така от нищото /абе няма да е от нищо, от ядене ще да е/. Предвид, че вчера семейно си хапвах 2 пъти + сладко, резултатът се запази. Сега трудното... тези бързо качени - бързо свалени, но имам още няколко, дано инерцията ги увлече и тях надолу Smile Та, продължавам с ентусиазъм Bowtie и плътно с вас!

# 142
  • Мнения: X
Имам план за седмицата, защото в последно време нещата са +/- 1 кг и няма траен прогрес.
Решила съм вторник и четвъртък да съм на 36 часа фаст, понеделник, сряда и петък на ОМАД.
За довечера храната е домашно свинско месо от плешка на хапки с лук и гъби + домашни домати.

# 143
  • Мнения: 667
Как ви се получават тези 36 часови фастове, т.е. от колко до колко часа, че нещо все не мога да го нагодя? От обяд ли започвате или от вечерта?

# 144
  • София
  • Мнения: 1 877
Как ви се получават тези 36 часови фастове, т.е. от колко до колко часа, че нещо все не мога да го нагодя? От обяд ли започвате или от вечерта?

36-фаст е равен на 1 ден + две нощи. Примерно, ако планираш фастът да ти е в понеделник, последното хранене ще ти е в неделя вечер (да кажем 20:00 ч.), и след това можеш отново да хапнеш във вторник в 8:00 сутринта. Разбира се, можеш да направиш и друга вариация (примерно последното ядене да ти е на обяд), но за мен лично тази е най-лесната.

Аз тази седмица ще правя 36-часов в петък, тогава се пада и луната (новолуние е, аз тогава съм забелязала, че най-много свалям). Днес мисля да направя 20/4 интервал, защото първото ми ядене беше след обедна тренировка в 15:00 ч.

# 145
  • Мнения: X
О щом петък е новолуние май и аз тогава ще го направя.

Да, и аз правя от вечерта на единия ден, до сутринта на третия.

# 146
  • Мнения: 667
Благодаря, сега видях и аз, че новолунието е на 30.08, обаче от 13,38ч. От предходната вечер ли ще започнете, дами?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 877
Благодаря, сега видях и аз, че новолунието е на 30.08, обаче от 13,38ч. От предходната вечер ли ще започнете, дами?
Аз ще почна от четвъртък вечер, да, но в събота едва ли ще изкарам до края на фазата, по-скоро до 11 - 12 ч.

# 148
  • Мнения: 7 743
Дух, вторник и четвъртък са през ден, практически гладуваш
Аз ги карам понеделни и петък, като петъка е алкохолен малко и даже става 24 часов, ако се приберем късно и мина през хладилника
Понякога правя понеделник- четвъртък и пак четвъртъка отива към 24 часов
Но вторник- четвъртък е много екстремно, нямаш равномерен интервал в другата част от седмицата, срядата ти идва междинка с чудене ‘каквоточноеправилноднес’ и.... в другите дни съсипваш резултата
Фаста е седмичната уравниловка, поне при мен работи така
Уикенд-фаст-вт/ср/четв/- фаст- уикенд
Ако съм слушкала- свалям, ако не съм- поне не качвам

# 149
  • Мнения: 2 317
Привет. От неделя вечерта съм на принудителен фаст. Вчера мислех да изкарам с едно ядене, обаче така зверски ме заболя главата следобед, че ми беше толкова зле, чак лошо, и не ядох. За днес си нося на работа, но се чудя дали да ям или да изкарам до около 44-46 часа ако не ми се яде.

Общи условия

Активация на акаунт