Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 924
  • 730
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 077
Аз пък все си седя 66 кг. Ей, Богу, втора седмица карам на тея пусти килограми. И обиколките си стоят същите. Не знам какво да направя, за да размърдам положението. Може би да направя по-дълъг фаст? Пробвала съм с "мръсен" ден, но няма ефект - качвам от него 1 кг., който в рамките на следващия ден го изчиствам и пак на ново на старите килограми. 

Иначе за спининга съм убедена, че е така. Аз, уви, съм много нова в това и засега съм много ентусиазирана. Днес обаче ни замества един човек и ни даде по една гиричка. На мен ми даде 1 кг. На мен, дето сгъвам за бицепс със 7,5 кг. и избутвам за гърди с по 12,5 кг. Каза ми "след тренировката пак ще си говориме". Е, не си говорихме, но беше очевидно, че подобно раздвижване за мен не е тренировка. Хубаво, че само заместваше, че и от това щеше да трябва да се отказвам.

Предвид захладняващото време си извадих едни дънки от миналата есен. Големи са ми Simple Smile

# 181
  • Мнения: 7 746
Едно вечерно неядене оправя положението при мен
Опитвам да не е едно, поне 2-3 за седмицата

# 182
  • Мнения: 13 819
Дами, повярвайте ми като на човек който дълги години води борба с килограмите. За да мръднете кантара надолу ви трябва режим минимум два месеца, а може и повече в зависимост от физическата активност. Този период освен от диета и натоварване зависи много и от възрастта. При по- младите може да стане лашването след две -три седмици. При жените над 40-45 отнема поне 4 -5 месеца.

# 183
  • Мнения: 667
Така е _re_ge, знам че, за да затвърдя свалени кг, трябва да не допускам да се променят поне 3 месеца. Искаше ми се да изместя дневното хранене на обяд, но резултата беше, че ядях и вечер Sob Да си се придържам към добрата, стара схема и да проявя повече търпение, зная Blush Успешни диетични почивни дни, момичета!
Сега видях, че днес е лунен ден от 6.11ч., чудесен старт на един фаст Grinning

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 07:54 от Parfait

# 184
  • Мнения: X
Parfait с теб сме на едни килограми. Вчера сутринта бях 64.300, на обяд 63.800 и така заминах на морето. В 17 часа ММ купи някакъв бейкролс от който си клъвнах малко. Беше ми първо ядене за деня, а хляб и бейкролс не съм яла сигурно около година. После ми стана свито и неприятно на стомаха. Вечерята беше в 23 часа - 2 филийки вита, лютеница и слалам петрохан, защото ни дублираха резервацията и с ММ и двамата с по 10% батерия на телефоните ровим в Букинг на една бензиностанция, накрая намерихме нещо за през нощта, но жената пък дойде от майната си и изобщо - приключение. Днес умирам за кафе, ама няма, пих черен чай, пих... и накрая си направих това 3в1 дето седи в хладилника на квартирата. Бляк...
та така, аз с фаста до неделя няма да ме има, ама ще гледам малко да се храня през деня и дано скоро имам напредък. Моята цел е 62 до края на месеца.

# 185
  • Мнения: 5 077
Е как не се научих да ги гледам тея луни Angry Вчера можеше да хапна на вечеря и днес да стоя с гладните Grinning Е, ще пропусна днес закуската и ще гледам и да не вечерям. Пък да видим.

Моята цел е до 20ти, когато заминаваме на море. Иска ми се да падна под 64, това са точно 2 кг и да кажем 100-200 гр. отгоре. На почивки никога не съм се ограничавала, няма да го правя и сега, предвид, че отиваме на ултра ол инклузив в мега готин хотел, 5 звезди, в Турция. Е, ще взема екипи за спорт. До нова година пък ми се ще да съм 60 кг. Догодина целта е да спра да гледам кантара, а само да орелефявам. Затова първо в спорта само спининг, после кондиционни, а после и фитнес здраво след НГ. Но много се замечтах. Едно по едно.

# 186
  • Мнения: 13 819
Аз от луните имам неприятни спомени отпреди 4-5 години когато бях решила да се детоксикирам . Там ударих на голям камък. Първо от английската сол нямах никакъв ефект и второ , около второто денонощие получавах адска мигрена ( имам наследствени мигрени) и някакво втрисане като от студ.. Търсейки как да си подобря състоянието открих че е резултат именно от гладуването,  защото главата спираше да ме боли ако хапна да кажем стърган морков с лимонов сок или чай с лъжица мед, но не минаваше да кажем само от сокове. В групата предположиха че е от чистенето на токсини, но някак не мога да повярвам на тази теза. И така се получи че е безсмислено да се детоксикирам паралелно пиейки лекарство за мигрена и ядейки нещо за да не ме тресе и боли глава. Прекъснах тези опити и си продължих с т.н. ОМАД.
Забелязала съм че организмът ми толкова е привикнал да си получава храната малко след 24-я час че ако проточа времето с още 5-6 часа почвам да се чувствам все едно ми падат батериите. Единствено когато съм подложена на стрес мога да откарам и три дена без храна без никакви странични ефекти, като навита на пружина съм без чувство за глад. Но някъде на третия ден главоболието ми съобщава че трябва да презаредя батериите. В това отношение мъжът ми е от другите хора, той от стрес почва да яде без спир и в такава ситуация сме много смешни отстрани.

# 187
  • Мнения: 667
Нито фастове, нито нищо като хората последните дни... Днес съм на 1 кафе и 1 чай - чисти и след обяд ще повторя от същото Laughing Само, че ми се иска и вечерното хранене да е плодове, едно пречистване да направя тази седмица, че си гледам корема и плача. Досега това плодуване не ми се отдаваше, защото като изям един плод в 10ч. и след малко откачам от глад, при мен трябва всичко или нищо.

# 188
  • Мнения: 5 077
Видях 65 на кантара! Вярно, че 65,8, но е напредък! Явно е трябвало повече упоритост при мен. Дано по-хладното време не ми се отрази по някакъв начин. Трябва да видя щитовидната жлеза и дали няма да променяме хормона, затова се притеснявам. Иначе храната - без промяна. Пълнолунието май беше уикенда?

# 189
  • Мнения: 667
Да, сега погледнах и аз: пълнолуние на 14 септември 2019 от 07:34ч. Аз не си променям времето за фаст, че после съвсем ми се разбърква режима, т.е. ще хапна вечерта и все пак, може и да си въобразявам, но в дните на фазите, свалям повече, отколкото в другите.

# 190
  • Мнения: 7 746
И аз съм на вода и 2 кафета
Parfait, не яж плодове вечерта. Аз снощи след едни смокини си дояждах в 11, а уж бях приключила с храната в 16. И не бях гладна, ама...

# 191
  • Мнения: X
Аз днес исках 36 часа да правя, но дойдох на село да си взема кучето и се оказа, че имаме празник, леля извадила агнешко и може би довечера ще хапна. Но сега сме на маса, аз не ям нищо.

# 192
  • Мнения: 667
Herzen, направо не знам вече какво да ям. Като се подхлъзна с това "О, аз ям само веднъж на ден, мога да си позволя няколко глезотийки" и отива коня в рЯката. И после "Офф, нищо не свалям, трябва нещо драстично да предприема!" и т.н. Как пък не ми дойде тая воля един път, да ги сваля тия 4-5кг.

# 193
  • Мнения: 7 746
А, добре дошла в отбора Laughing
от миналия август съм 61 и аз искам 5-6 още надолу

# 194
  • Мнения: 3 576
Аз да се похваля 2кг надолу за последните няколко седмици, предимно OMAD, защото ми се насъбраха много служебни вечери и въпреки десертите и виното, вървят килцата надолу 😍
60.5 тази сутрин
Остават ми 2.5 до крайната цел, ама няма да си давам зор, когато - тогава, важното е да не развалям хубавия резултат досега.

Успех на всички желая, продължаваме нататък 😉

Общи условия

Активация на акаунт