Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 47 059
  • 730
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 296
Добро утро!
И аз вчера успях да направя 19 часа само на вода и кафе. Вечерях пиле с ориз, домати и няколко сурови бонбона. Надявам се с времето да огранича все повече въглехидратите и количеството като цяло.
Днес мисля към 13.00 часа чак да ям. Предвидила съм салата домати, сирене и маслини. За вечеря салата или нищо. Така ще имам 16 часа факт и 8 часов прозорец ядене, ако ям довечера.
Усмихнат и успешен ден на всички!

# 166
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте! Чета ви от известно време и от около седмица започнах да се включвам в редиците ви. Направих три 24 часови фастинг преиода. Изкарвам ги само на вода и чисто кафе. 
Бях решила да пробвам с едно хранене на ден и ми се получи 2 дни, но прочетох, че не е препоръчително за хора с тиоридни проблеми, а аз съм с Хашимото, и затова се отказах. Реших да пробвам с прозорец 16:8 или 18:6, зависи от деня, а един път седмично да правя по 24 часа фаст.

Усещам се по-лека и корема ми се поприбра. На кг. не знам дали съм свалила, но се усещам по-добре.

Единсвтено ме мъчи да пия кафето без мляко, но ще се опитам да свикна лека полека. Днес си сипах малко мляко, но някак се чувствам виновна, че не е истински фаст това, дори и само с 20 грама мляко в кафето. Предишните дни го пиех чисто, но трудно ми вървеше. Ще взема накрая да се откажа да пия кафе, като толкова го мисля.

# 167
  • Мнения: X
Мисля, че д-р Фънг допуска сметана в кафето. Сметаната е в групата "мазнини".
Става въпрос за животинска сметана 30-32%.

# 168
  • Мнения: 2 324
Ирка, аз пия кафето със сметана или супена лъжица мляко, смятам че не е чак толкова фатално. Аз също съм с Хаши+хипофункция. Млечните гледам да ги огранича до сметаната в кафето и маслото.
Вчера и днес съм на 14/10, като вчера ядох 2 пъти ( в 11:30 и към 20:30), а днес 3 пъти ( 10:30, 13:30 и 20:30).
Усещам се тези два дни, че като си нося храна и мисля само за нея. По-добре ми е да не си нося нищо, но се притеснявам да не ме сполети онова главоболие от понеделник и не смея. Иначе глава да не се отпускам много с яденето, старая се да приключа във фазата Леко гладна, за да не ми е тежко после.

# 169
  • Мнения: 667
И аз като си нося храна, само за нея мисля.. А уж за хубаво, да не ям боклуци, но докато не я опращя, не спирам. Затова в офиса само едни обикновени бисквити седяха от 100 години, за супер спешен случай. Доядох ги онзи ден и не купих повече. Ако ти става лошо, разбира се имай си нещо под ръка, но не и кутия с обяд, иначе цял ден ще си внушаваш, че неистово се нуждаеш от него.. Поне аз така, де Grinning Любимия ми цитат от една БГ мама: "Не знам къде ми отиде волята, сигурно и нея съм изяла" Joy

# 170
  • Мнения: 5 097
Добро утро! Честит нов месец! Имате ли нови цели за него?

При мен август беше страхотен. Почти целия месец фастих. Кога 16:8, кога 18:4. На няколко пъти и 24-часов. Резултатът е "едва" три свалени килограми, но умният кантар на треньора отчете, че съм свалила над 4% мазнина, а мускулите са се уплътнили. Така до целта ми остават 3-4 кг., макар че не съм сигурна какво ще е в процентното изражение или пък на см. Там впрочем само с фаст от началото на лятото съм свалила 13 см от талията и 4-5 от бедрото. Е как да не го обичаш този фаст 😍

От утре започвам шантавия фаст от приложението, за което писах. Ще съчетая обаче само със спининг (новата ми голяма любов), защото в края на месеца отивам на море Blush

# 171
  • Мнения: X
Ей, браво. С хубава новина почва месеца.
Аз само минус някакви мижави 4 см от талията, но точно те са под половината на ръста ми. Тук по това откриват ИР. И гликираният хемоглобин е супер (беше близо до горната граница за предиабет).
Само КЗ на гладно сутрин не ми харесва, но лекарката (тя знае ,че фаствам) каза било някакъв " феномен на разсъмване" точно резултат на фаста.
Харесвам се в огледалото. Килограми не знам. Кантара без да го местя и с разлика от няколко секунди показва различно в интервал 58-63 кг (някъкъв стъклен дигитален боклук)
На ежедневен фаст съм, но с различна продължителност и 1-2 дни в седмицата не фаствам.
Хайде и другите да докладват.

# 172
  • Мнения: 2 254
Аз започвам месеца с воден ден,но от утре влизам в 20/4 фаст,че лятото ме провали със сбирки,почивки и т.н.

# 173
  • Мнения: 2 058
Аз си разбутах фастването 20/4 на едноседмичната почивка и резултата е +1,300кг. Не можах да се храня и нввмх на почивката,  ядох и доста десерти.  Вчера, ден първи след почивката, издържах 18/6.  Днес ще се опитам  отново да мина на 20/4. Много ми липсва чувството на истински глад,  което забравих за 10 дни.
И още не мога да се стегна да издържа 36-часов фаст.

# 174
  • Мнения: 7 765
В последните две седмици издържам и в понеделник, и в пртък 36 часовите
През другото време обаче хич не ми е добре храненто
Сега, като свърши лятото вече, ще отпаднат вечерните излизания и бирите, може оък да сваля най- после до 58.
ОМАД много искам да се науча да правя вторник- сряда- четвъртък.

# 175
  • Мнения: X
Аз постигнах целта, която имах за август, 63.5, което значи че от началото на годината съм почти -7 кг.
Това е цифра след фаст, така че сто на сто сега съм повече, но няма проблем. Новата цел за септември е 61 кг. Продължавам с 36 часовете и 24 часовите.
Спортувам, от февруари ходя на спининг и карам колело в планината. Бедрата ми стават наистина много симпатична. Спининга помага за дупе и корем, а планинското каране за горна част, но все пак правя и силови от 80 до.

# 176
  • Мнения: 5 097
Дух, спининга не го усещам в корема изобщо. Но там съм наистина много здрава. Обаче в гърди и трицепс как го усетих... не е истина! При положение, че тренирам кондиционно и правя десетки лицеви опори. Всякакви разгъвания за трицепс правя. Ами в момента съм с мускулна треска именно на гърдите и трицепса. За краката и дупето е ясно. Наистина съм впечатлена - хем от калориите на гривната, хем от успешното съчетание на динамика в краката и изометрия на горно тяло. Уникално просто. А колко пот тече... Иначе от октомври продължавам в залата, но до тогава да изчистя максимално, че морето е след 19 дни точно.  А след това гледам вече към Нова година Heart Eyes

Откритието ми този месец е една инстаграмърка, Константина:
https://www.instagram.com/thekonstantinamark/?hl=bg
Фитнес мацка е, фен на фастинга. Ще я видите, жестоко тяло, точно за каквото мечтая.

# 177
  • Мнения: X
Блеки,темата със спининга е малко деликатна. Аз ходих в 3 студия преди да намеря своето и харесвам класически спининг с маршрути, натоварване, техника и следене на пулса. При нас няма гири и пред седалка, зад седалка и тн. Само въртим с различни маршрути, т.е различни темпове горе и долу и различно време на наклон или равен терен. Когато си горе на наклон се натоварва корема. Ако катериш много тежък баир с нормално колело ще го усетиш много. Но аз правя 1000 м. Денивелация и при такова съпротивление няма как да не се усети на корема

# 178
  • Мнения: 13 873
В началото на есента, равносметката ми е че съм си все 70-71 кг (181височина). Поне едно оптимистично нещо - задържала съм свалените след миналата зима екстра 5кг. Осъзнавам че вече никога няма да стигна онези 64_65 които съм поддържала с хранителен  режим цял живот. Предменопаузата прави с тялото ми именно това, което очаквах - качвам килограми и независимо от физическата активност и храненето  няма как да ги сваля. С лишаване от храна също няма как да стане. нямам какво да намаля от Омад, без никакво сладко съм от 6 месеца (с малко изключения един път месечно)... освен дневно половин пакетче захар към кафето.  Трябва да намеря начин да се пренастроя, да приема промените и да приема че вече щще изглеждам различно. Поне съм здрава Wink

# 179
  • Мнения: 667
С невероятна борба, си седя все на 64кг. Пхх, за две седмици ОМАД, почти стриктен, свалих до 62 и сега за последните няколко дни, двуразово хранене, пак 64. Мойто от ОМАД, стана ОМАЗ - ване Joy Много се сдухвам така, уж се пренастроих, започнах да свалям, но най-минималното отклонение ме връща в изходна позиция. Така се нервирам на себе си. Стягам се от днес, никакви понеделници и след почивни дни, от днес Sunglasses Целта за месеца е 61 кг. Хайде стискам палци, въпреки, че устата си трябва да стикам, не пръстите Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт