СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 6

  • 25 651
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 53
Здравейте и благодаря за новата тема. Да се оплача 🙄 Днес направих страхотен шпагат в банята, не успях да тупна по дупе, но разтегнах единия крак. Много се уплаши, ходих до АГ, слава Богу всичко е наред. Внимавайте, че сега в края сме тромави и трудно подвижни.

Така е, аз постоянно се удрям някъде, нищо, че ужким се пазя, даже преди час замалко да си ударя корема и да си счупя нокът докато бързах да вдигна телефона, нямам вече почти никакво чувство за баланс 🙄

Здравейтеееее! Искам да се изкажа за киселините, че вчера за първи път получих, обаче пуст късмет веднага реших да изпробвам с дъвка и за моя изненада - РАБОТИ! Дъвчах около 30мин. и ми преминаха и си заспах като цар. Изпробвайте и дано да помогна на някого с откритието си. Simple Smile

А аз се чудих защо нямам много оплаквания в тази сфера - аз честичко дъвча дъвки Орбит Grin

# 46
  • Мнения: 44
Момичета днес видях, че в Джъмбо има сутиени за кърмене, някои има ли отзиви за тях, на пръв поглед не изглеждаха никак лошо?
Днес си купих от там сутиен за кърмене, пробвах го вкъщи-доста удобен ми се стори. 8 лева беше само, ако  и като започна да кърмя ми е толкова удобен, ще си взема още. Бял е, смао такива имаше.
Иначе съм си взела още два други, които реално са две бюстиета от китайския, с дантела отгоре, но с по-различна форма-отстрани на самите гърди са доста изрязани и ще е много удобно за кърмене. Поне така си го представям. Освен това, аз съм с по-малък бюст и не е трудно да си намеря удобно бюстие.
Относно нощниците в Джъмбо, специално за кърмене няма, но има 1-2 модела, които са по-изрязани и съвсем спокойно могат да се ползват за кърмене. Един размер е само, но за мен тъй като съм по-дребна и слаба щяха да са ми големи и не си взех. Според мен не е нужно да са специално за кърмене, просто трябва да имат копчета отстрани или посредата, или да са по-еластични и да си я дърпаш, за да извадиш гърда.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 23:36 от SimSam

# 47
  • София
  • Мнения: 1 537
Аз имам една нощница за кърмене с копчета от двете страни от предните пъти и съм я ползвала съвсем малко, защото обикновени тениски ми бяха по-удобни за сън и нощно кърмене вкъщи. Мисля и сега да не купувам, а да ползвам тази ако се налага. В болницата дават нощници, но ще си взема и моята за всеки случай.

Един въпрос - при кръвни изследвания трябва ли да не пия магнезий сутринта преди изследванията? Става дума за кръв и урина - стандартните.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Честита нова тема изпълнена с хубави новини и трепети!
За киселините  дъвки Орбит профешънал или някои др. но по-ментови/лютиви помагат доста (още от първата бременност съм го открила този трик).

# 49
  • Мнения: 452
Аз имам една нощница за кърмене с копчета от двете страни от предните пъти и съм я ползвала съвсем малко, защото обикновени тениски ми бяха по-удобни за сън и нощно кърмене вкъщи. Мисля и сега да не купувам, а да ползвам тази ако се налага. В болницата дават нощници, но ще си взема и моята за всеки случай.

Един въпрос - при кръвни изследвания трябва ли да не пия магнезий сутринта преди изследванията? Става дума за кръв и урина - стандартните.
Да, не трябва да пиеш нищо сутринта. Мисля, че трябва 10 часа без храна и вода и така ги пускаш.

# 50
  • Мнения: 318
Успявате ли да спите в тези жеги. Аз се потя ужасно много, чак бельото ми е вир вода 🙄

# 51
  • Мнения: 379
Неее ужасно е цяла нощ едва пъхтя. Потенето е и през деня при мен. Да не говорим ако се намажа с кокосово масло....

# 52
  • Мнения: 442
За киселините може да пробвате газирана вода Михалково, само тя ме спасяваше мен

# 53
  • Мнения: 94
Аз пък да се оплача от нервността ми напоследък. Откакто съм в болничен(от 3 седмици) ме удариха яко нервите и мъжа ми го отнася и отношенията ни не са цветущи. Преди имах доста динамично ежедневие и след работа блажено и мирно почивах на дивана след вечеря, а сега се чудя какви да ги свърша по цял ден, толкова време без ангажименти никога не съм имала и нещо не ме избива в добра посока. Знам че като се роди бебето ще ми се иска да съм си почивала повечко когато съм можела, но ми е трудна реализацията. Гледам всеки ден да си уредя по някой ангажимент свързан с излизане навън, отделно вкъщи по нещо дребно домакинско, разхождам кучето, чета книги, гледам филми ама вечер като легна няма заспиване, то аз не съм се изморила, как да заспя 😁
Тази ситуация ме кара да се възхитя на всички супер мами, на които им се наложи да лежат от рано, наистина респект за търпението и силата ♥️

# 54
  • Мнения: 289
Milata, аз бях по същия начин като излязох в болничен в 5-тия месец. Работата ми е супер динамична и натоварена, много стресова почти до последно... и в момента, в който останах вкъщи бях на ръба на депресията. Чувствах се супер безполезна и се чудех какво да правя по цял ден. Но мина един месец и взех, че свикнах и вече не усещам кога минава деня, въпреки факта, че през деня не си показвам носа навън защото имам чувството, че ще загина в тази жега Blush

# 55
  • Мнения: 3 938
Да попитам момичетата, които нямат брак с бащите. Как ще процедирате с припознаването - в болницата ли ще го правите или при нотариус? В Токуда искат 50 лв за да се случи това в болницата и се чудя дали има смисъл да го правим при нотариус или направо да го оставим за в болницата.

Знаете ли колко излиза, ако се направи при нотариус и много занимавка ли е? Видях, че има декларация, която се попълва от бащата и се заверява - това ли е всичко? Преди раждането ли се прави или като се роди бебето, а ние сме още в болницата? Моля ако някой има опит да сподели.

# 56
  • Мнения: 160
Да попитам момичетата, които нямат брак с бащите. Как ще процедирате с припознаването - в болницата ли ще го правите или при нотариус? В Токуда искат 50 лв за да се случи това в болницата и се чудя дали има смисъл да го правим при нотариус или направо да го оставим за в болницата.

Знаете ли колко излиза, ако се направи при нотариус и много занимавка ли е? Видях, че има декларация, която се попълва от бащата и се заверява - това ли е всичко? Преди раждането ли се прави или като се роди бебето, а ние сме още в болницата? Моля ако някой има опит да сподели.
С първото раждане не сме ходили при нотариус, в самата болница си оправят документите и после отидохме само да си вземем готовия акт за раждане от общинага, сега пак така ще процедираме.

# 57
  • Мнения: 1 554
И аз имам един въпрос, свързан с регистрирането на бебето по адрес. Ние с ММ сме на различни адреси. Той е в собтвения ни апартамент, а аз в този на майка ми. Искам обаче да запиша детето на моя адрес. За целта ще трябва ли да се ходи по общини с майка ми да дава съгласие или някакви такива неща? Като цяло кога се записва детето. В болницата ли го записват или каъо ни изпишат трябва да го направим това?

# 58
  • Мнения: 33
И аз имам един въпрос, свързан с регистрирането на бебето по адрес. Ние с ММ сме на различни адреси. Той е в собтвения ни апартамент, а аз в този на майка ми. Искам обаче да запиша детето на моя адрес. За целта ще трябва ли да се ходи по общини с майка ми да дава съгласие или някакви такива неща? Като цяло кога се записва детето. В болницата ли го записват или каъо ни изпишат трябва да го направим това?
И ние сме така. С първото дете питаха бащата дали го признава , а за адреса даже и не попитаха направо го записаха на моя. Поне при нас беше така.

# 59
  • Мнения: 379
Дори не знаех, че трябвало и нотариус. Мисля,че всичко става в болницата, а адреса е сюоред адреса на майката.
За нервите... от май месец съм у дома. Самочувствие, увереност всичко.спадна, а като „излизам” с колата до някой магазин, направо съм като изтървана.

Общи условия

Активация на акаунт