Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 702
  • 847
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 135
Момичета кога и защо се изписва пробиотик?
Още след раждането педиатърката ни каза да вземем.
Наличието на достатъчно пробиотици в храносмилателната система е важно за развитието на имунната система. Полезните бактерии са в основата на добрия имунитет, защото учат организма да разграничава и реагира само на истински опасности от околната среда. Организмът на бебето започва да създава защити срещу безвредни микроорганизми, което е важно за да не развитие алергии или автоимунни заболявания.

"Новородените с недобър баланс на пробиотици в организма си трудно усвояват ваксините . Това се дължи на факта, че ваксинациите са създадени за деца с напълно здрав храносмилателен тракт и вече функционираща имунна система."

# 151
  • Мнения: 140
Ох и аз в клуба на потящите се нон стоп.Относно секса,днес се престраших че таткото се върти и само ме подпитва и го съжалих.Е наболяваше си,спомням си че и след раждането на баткото беше така.За водата за бебчо аз преварявам от чешмата.Взех си от тези електрическите кани.Преди да му давам я пускам 2 пъти да заври и после само стоплям преди да дам АМ.Еми родих се с тази кана,да бях се сетила и с баткото че беше ужас нощем да топля вода.Веднъж седмично и правя дезинфекция.

# 152
  • Мнения: 3 230
И аз ползвах електрическа кана, но всеки път млякото на бебето беше с различна температура, а стоплянето на кърма от хладилника трудно и си взех нагревател за бебешка храна кенгуру за 35 лв и оттогава съм още по доволна. Всеки път е 41 градуса храната без значение кърма или Ам.

# 153
  • Мнения: 861
Момичета кога и защо се изписва пробиотик?
Още след раждането педиатърката ни каза да вземем.
Наличието на достатъчно пробиотици в храносмилателната система е важно за развитието на имунната система. Полезните бактерии са в основата на добрия имунитет, защото учат организма да разграничава и реагира само на истински опасности от околната среда. Организмът на бебето започва да създава защити срещу безвредни микроорганизми, което е важно за да не развитие алергии или автоимунни заболявания.

"Новородените с недобър баланс на пробиотици в организма си трудно усвояват ваксините . Това се дължи на факта, че ваксинациите са създадени за деца с напълно здрав храносмилателен тракт и вече функционираща имунна система."
Ами на 13ти ще ни слагат ваксина , тогава бебка ще е на 2 месеца , не сме пили пробиотик , това означава ли че ще имаме проблем

# 154
  • София
  • Мнения: 4 004
Това е относително, спрямо детето си е. Баткото ми не е пил пробиотик и понесе ваксините много леко. Бебето пие от началото без прекъсване и пак не е имал проблем с двете ваксини до момента.
Не го приемай тоя пробиотик като гаранция за нещо. Хубаво е да се приема, но и да не си давала не е проблем. Започни го сега.

# 155
  • Мнения: 861
Това е относително, спрямо детето си е. Баткото ми не е пил пробиотик и понесе ваксините много леко. Бебето пие от началото без прекъсване и пак не е имал проблем с двете ваксини до момента.
Не го приемай тоя пробиотик като гаранция за нещо. Хубаво е да се приема, но и да не си давала не е проблем. Започни го сега.
Благодаря

# 156
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На На, как е Искрен?

Пробиотик не съм давала, но аз пия такъв за кърмачки, който уж минавал в кърмата. Не знам колконе вярно, но стомаха ми е добре с него.

Секс пробвахме вчера с ММ, ами беше леко дискомфортно, но нищо кой знае какво, пък и ние много бързо минахме към същинската част, та си мисля, че с малко повече ласки преди това дискомфорта ще се разсее. Иначе ММ каза, че бая тясна са ме направили, все едно бил с девственица Sunglasses

На мен дискомфорта от раждането ми мина много бързо, само шевът при перинеотомията дето се задържа 15 дни накрая ме опъваше неприятно, но в монента, в който падна и напълно ми олекна. Само смотаните хемороиди дето не искат да се приберат и това е. Какво ли не измазах вече, днес стават 40 дни, а те упорито си стоят. Някоя от вас беше споменала за хомеопатия, ако се разпознае моля да ми каже с какво се е лекувала Hands Pray

# 157
  • Мнения: 3 230
Хемогел (6 лв от аптеката), аз бях много скептична в началото, с този див кестен.. С него убих 5 парчета за 10 дни. Ако бях мазала по 2 пъти на ден щеше да е и по бързо.

# 158
  • Мнения: 870
SilverDream аз бях по същия начин и затова питах хомеопат за нещо и той ми изписа това:
Aesculus hippocastanum 5ch 3x5 преди храна под езика всеки ден 5 дни
Sepia officinalis 15ch x 5 вечер преди сън под езика всеки ден 15 дни
Klorane erytheal baby creme 3in1 за мазане след всяко изхождане и душ 15 дни
Като до 5тия ден вече се бяха свили доста и после с другите не бях редовна до 15тия ден. Някъде към 20дни по-късно вече се скриха и до сега нямам проблеми. Дано си остане така. А крема сега и тогава си го ползвам за дупето на бебка. Не я мажа редовно само като видя, че тръгва да се зачервява и от 1 мазане минава и после доста време е добре. С баткото колко судокрем измазах, въпреки че не ми се е подсичал много.

# 159
  • Мнения: 42
Аз давам або коликен и ака на всяко хранене, като включа и инфакола се запича.Пробвах лефакс ,като ги сложа в млякото не иска да го пие и повръща. На мен месец и половина след секцио в единия край на операцията се появи раничка и изпуска секрет и не се оправя.Според доктора избива вътрешен конец.Някой да се е сблъсквал с такова нещо.

И при мен се случи.Една вечер доста ме заболя и гледам подуто ,пипнах го и потече гной.Моят лекар ми изписа едно кремче да го мажа за да не събира гной,днес стават два месеца от секциото и е по-добре вече това място.

# 160
  • Мнения: 142
Аз давам або коликен и ака на всяко хранене, като включа и инфакола се запича.Пробвах лефакс ,като ги сложа в млякото не иска да го пие и повръща. На мен месец и половина след секцио в единия край на операцията се появи раничка и изпуска секрет и не се оправя.Според доктора избива вътрешен конец.Някой да се е сблъсквал с такова нещо.

И при мен се случи.Една вечер доста ме заболя и гледам подуто ,пипнах го и потече гной.Моят лекар ми изписа едно кремче да го мажа за да не събира гной,днес стават два месеца от секциото и е по-добре вече това място.
Как се казва крема

# 161
  • Мнения: 458
Аз да питам за пробиотика, че като ви чета и се притесних, че не давам. Ние се дохранваме с хип комбиотик в който пише, че има пробиотик. Дали е достатъчен или да започна да давам? И препоръчайте някой добър освен био гайа.

# 162
  • Мнения: 784
Аз не давам пробиотик, кърмя и ми обясниха, че чрез кърмата бебето получава всичко необходимо. Също не давам и нищо за колики.

# 163
  • Мнения: 3 230
Petia92, и аз дохранвам с хип комбиотик и съм взела био гайа, но не виждам да има разлика с нея и без нея..

# 164
  • Мнения: 1 086
Момичета да ви попитам, бебето стана суупер нервбо докато яде. Направо все едно я храня с ред бул Dizzy Face Пие пие и след 30 40 мл се започва едно неспирно движение на вс крайници джвака биберона не пие но щом го махна реве и иска някакъв ужас.. първо я кърмя държии се културно и като минем на шишето се започва. Коликите ли са това..?

Общи условия

Активация на акаунт