Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 856
  • 847
  •   1
Отговори
# 690
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз давам линекс бебе и мъника като че ли е по-спокоен откъм колики и напъване, но и зачести акането. Преди беше 2 - 3 пъти дневно, сега около 5 - 6, като само сутрин е обилно, после е по по-малко.

# 691
  • Мнения: 2 516
Нашите колики спряха и като че ли оттогава и спря да ака, преди акаше по 6-7 пъти, на всяко хранене.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 304
Нашите колики спряха и като че ли оттогава и спря да ака, преди акаше по 6-7 пъти, на всяко хранене.
Как разбра, че спряха?Close

# 693
  • Мнения: 3 252
Аз давах био гайа, но по нямаше ефект, сега съм с линекс бебе, ака всеки ден (ние сме на кърма 500 мл на ден +230 мл Ам). Ние колики си имаме още - напъва се, зачервява се, храненето ми е борба за надмощие последните 2 дни. Познайте кой печели Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 04:39 от Димитрова_87

# 694
  • Мнения: 2 516
Нашите колики спряха и като че ли оттогава и спря да ака, преди акаше по 6-7 пъти, на всяко хранене.
Как разбра, че спряха?Close
Не я боли коремчето и не плаче. Но тя нямаше кой знае какви колики и капки не съм давала почти.
Гледам има доста доволни от линекс, ще взема и аз днес..

# 695
  • Мнения: 1 694
Аз съм доволна от Био Баланс Бейби, той е синбиотик. Четох в темата за дългото кърмене, че лятото било нормално да не акат често заради жегата- все пак кърмата е основно вода и усвояват почти на 100%
Само аз ли още ставам вечер да кърмя на 2-3 ч? Във всички фейсбук групи за юнски бебета се хвалят, че вече спят по 6-8 ч без прекъсване, само моят става още поне 2 пъти нощем да яде и още толкова просто се буди, и баткото беше така, явно все тегля късата клечка откъм спането и вече съм крайно недоспала.

# 696
  • София
  • Мнения: 888
Milk choc, моята девойка от ден пети спи при мен и като започне да шава и тикам цица в устата, така и до сега, въпреки че през деня сме на смесено. Според мен само се успокоява да заспи отново, не че толкова умира от глад, но за мен това беше варианта да поспя повече от 3ч.
Аз не знам дали има още колики, пръцка много като се събужда, но тя просто си е неспокойна като цяло.

# 697
  • Мнения: 861
Аз съм доволна от Био Баланс Бейби, той е синбиотик. Четох в темата за дългото кърмене, че лятото било нормално да не акат често заради жегата- все пак кърмата е основно вода и усвояват почти на 100%
Само аз ли още ставам вечер да кърмя на 2-3 ч? Във всички фейсбук групи за юнски бебета се хвалят, че вече спят по 6-8 ч без прекъсване, само моят става още поне 2 пъти нощем да яде и още толкова просто се буди, и баткото беше така, явно все тегля късата клечка откъм спането и вече съм крайно недоспала.
Не е само твоето бебче така. Моята Бебка си се буди за две нощни хранения. Зависи дори кога е яла последно преди полунощ , примерно ако е в 20 часа яла , до 00 ч ще се събуди пак , после след 00ч ще се събуди още два пъти до сутринта да хапне. Аз в повечето случаи я вземам при нас на леглото след едно от тези хранения и като се събуди за следващото само отварям леко очите , давам и гърда и аз пак си задремвам.

# 698
  • Мнения: 1 102
И аз правя така през нощта, само че тя пак се разбужда защото не й стига кърмата(на смесено сме) и така или иначе се налага 1 път през нощта и АМ да й дам. Бяхме 1 месец на фризолак и акаше 1 път на ден, върнахме се на хип ха1(то е с пробиотик) и започна на всяко хранене да ака, аз даже искам да ги намали малко че това безкрайно миене...
На някоя мама дошъл ли е цикъла? Аз от вчера имам менструални болки :/ явно щом кърмата ми е мн малко и цикъла ще ме посети уф

# 699
  • Мнения: 889
Milk-choc аз с баткото бях на 3ч. и ден и нощ направо полудявах нощно време. Не можах да се науча легнала да кърмя съм имала случаи мъжа ми да ме бута, че съм заспала с детето в ръцете.
blue_eyez на мен за втори път ми идва. Предния не го усетих, но сега е много гадно. Няколко дни преди това ме боляха яйчниците и кръста, а сега тече много. Освен, че ми намаля кърмата и бебка нещо протестира и се дърпа не иска да суче и сме страшно положение. Дано бързо мине.

# 700
  • Мнения: 954
Аз давам Биогая, но не знам дали и действа добре на коремчето или не помага. Още си е с колики, но пък си ака всеки ден по няколко пъти. И ние през нощта се кърмим но всеки път е различно, има нощи в соито спи по 7 часа, и други в които ме буди на 2-3. 😁

Ето снимка на последното течно ако от преди малко💩:
Скрит текст:

# 701
  • София
  • Мнения: 616
Тъкмо щях да си помисля, че само ние не спим нощем. Прави само една по-дълга пауза от 3-3,5 часа и после на час и половина-два се буди. Имаме 3-4 нощни кърмения, но той цока само от една гърда и по-малко, явно за успокоение и приспиване. Но спи при мен в леглото, че постоянно се напъва и не може да заспи дълбоко.
И аз давам Линекс и ака 2-3 пъти дневно.
ronisset, и нашето ако е със същата консистенция, само е по-жълтеникаво. Не мисля, че това е разстройство.

# 702
  • Мнения: 1 694
Не че ме радва чуждото безсъние, но се поуспокоих, че не сме само ние на нощната въртележка Simple Smile с първото бебе не съм чела форуми и тогава сред приятелките си мами бях единствена недоспала, другите бяха супер свежи, ама си викам Айде - 1 на 4 бебета не спи, не е толкова зле съотношението хахаха ама сега като се зачетох, направо си помислих, че нашето е изключение Simple Smile
Да взема да пробвам и аз да му давам Линекс, всички го хвалите много. С Био Баланса ака веднъж на 3 дена, което е пак постижение в сравнение с нищото, което беше преди. С Линекс дали няма да влезе в ежедневен режим...при вас как е било преди и след Линекса?

# 703
  • Мнения: 370
Ето го нашия памперс 😊😊😊

# 704
  • Мнения: 458
И аз правя така през нощта, само че тя пак се разбужда защото не й стига кърмата(на смесено сме) и така или иначе се налага 1 път през нощта и АМ да й дам. Бяхме 1 месец на фризолак и акаше 1 път на ден, върнахме се на хип ха1(то е с пробиотик) и започна на всяко хранене да ака, аз даже искам да ги намали малко че това безкрайно миене...
На някоя мама дошъл ли е цикъла? Аз от вчера имам менструални болки :/ явно щом кърмата ми е мн малко и цикъла ще ме посети уф
На мен трябва да ми идва вече за втори път. Първия път ме болеше много корема и кръста и кървях много. Сега да видим дано да се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт