Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 75

  • 41 772
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
По време на бременност си имало физиологична инсулинова резистентност, но лекарите ги преценяват тия неща.

# 16
  • Мнения: 632
А има ли някоя мама в 22 седмица с 29,7мм шийка на матката? С леко завишени околоплодни води?

# 17
  • Мнения: 89
Cristi благодаря за темичката. Записвам се и аз да ви следя и дано да се напълни само с положителни резултати Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 10 642
По време на бременност инсулин НЕ се изследва! Плацентата произвежда ензим, който разгражда инсулина и панкреаса започва да произвежда повече (физиологична ИР).
Няма какво да се надценява, подценява... При бременност се следи за гестационен диабет. На инсулина нямо какво да му се следи.
Момичета, някой може ли да коментира резултатите ми от обременяване с глюкоза? Или да ми дадете мейл на доктор Георгиев да му ги пратя?

Глюкозата на 60мин е висока.
Диагнозата “гестационен диабет” се поставя и при само 1 стойност над нормата.
Консултирай се с ендокринолог.

# 19
  • Мнения: X
Аз имах повишена кръвна захар и ме накараха да правя натоварване с глюКазя и ми гледаха инсулина, но казаха че имам физиологична ( нормална) инсулинова резистентност.
Но в моята стая имаше бременна, на която мереха захар или инсулин преди и след всяко ядене.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 642
Герда, ВСИЧКИ бременни са с физиологична ИР. Този който те е карал да изследваш инсулин да се върне да си чете учебниците, щото е абсолютно безмислено.
На другата жена са ѝ правили кръвозахарен профил. Той при бременни се прави така - изследва се кръвна захар преди ядене и 1 час след ядене.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 21:40 от Nandin

# 21
  • Мнения: X
Ами, казаха, че натоварването с глюкоза има отношение към размера на бебето, водите, и прееклампсията. В Германия го правят задължително около 24-28 г.с.
Прявих го и нямаше отклонение от нормите за бременна.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 642
Натоварването с глюкоза, намя отношение.
Отношение към тези неща има гестационния диабет.
При бременни се прави ОГТТ и се изследва само кръвна захар.
Аз бях с гестационен диабет, който не можахме да овладеем с диета и бях на инсулин. Тъй като диабета беше добре контролиран и компенсиран водите ми си бяха в норма, бебето не беше едро (роди се 2920 в 37+5гс), а е прееклампсия отървах, въпреки високия риск.
Инсулин нито съм изследвала, нито някой ми е искал (щото няма смисъл)

# 23
  • Мнения: X
Да, явно е така както казваш.
Не съм имала проблем и бъркам разликата между инсулин и кръвна захар.

# 24
  • Мнения: 4 097
Запис и от мен и успех на всички!

# 25
  • Мнения: 3 505
Пу да ни бъде на късмет новата тема!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 260
    Здравейте момичета, знаете ли кога се връща д-р Стаменов на работа?

# 27
  • Мнения: 378
    Здравейте момичета, знаете ли кога се връща д-р Стаменов на работа?

на 06.08

# 28
  • Мнения: 766
Има ли вече записани при Стаменов за 6-ти? Днес като звънях ми казаха, че още нямало график и тъй като трябва да съм на преглед на 3 ден май пак ще пропусна месеца. Хем е в отпуска до 5-ти, пък нямало график... странно ми се видя.

# 29
  • Мнения: 1 278
Aз се обадих в четвъртък за да ме включат в графика за 6-ти август на д-р Стаменов. Обикновено звънят предишният ден и казват определения час. Тъй като пациентите са много, предполагам прецизират до последно според най-належащите случаи.

Общи условия

Активация на акаунт