Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 22

  • 21 053
  • 770
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 776
Всичко е нормално, спокойно. Прочетете моля текста в първи пост на темата.

# 226
  • Мнения: 296
Възможно ли не да има запушване, но да не напипвам бучка? Да е някъде в дълбочина примерно? Усещам сериозен дискомфорт в дясната гърда още от онзи ден вечерта, но мислех, че е защото малкия набляга на твърдата храна няколко дни. От снощи, обаче, си наваксва, а гърдата все още е доста напрегната и леко болезнена. Усещам лека болка и докато суче. Огледах, няма блистер; бучки, както казах, не напипвам. След като се "вечеря" само с нея има леко подобрение, но ме е страх да давам само нея, че по принцип е склонна да произвежда повече.

# 227
  • Мнения: 7 776
Да, възможно е. Имала съм такова запушване, точно както го описваш. Действах си както обикновено със запушванията - лецитин и приоритетно кърмене. Може да даваш тази гърда да малко, колкото да усетиш облекчение, после разваляш вакуума и местиш на другата.

# 228
  • Мнения: 296
Благодаря! Яд ме е, че не се сетих по-рано, че може да е запушване. Утре няма От къде да взема лецитин, но ако не се пооправи някак до понеделник, ще чакам още сутринта пред аптеката.

# 229
  • Мнения: 4 413
Лецитина не е чак толкова важен, правете всичко друго, което се прави при запушване. И аз съм имала такова запушване един път.

# 230
  • Мнения: 262
Възможно ли е от смяна на климата да ми намалее кърмата? Дойдохме от Пловдив близо до морето и сякаш рязко ми намаля. До сега винаги съм имала много кърма и с цел да я намаля почти спрях да изцеждам между храненията, само ако са много препълнени. Преди можех да го нахраня само от едната гърда и веднага след това да изцедя още толкова от същата за следващо хранене. Сега от едната едвам събрах 130.. Може би просто се е регулирала най накрая, но пък сега се притесних да не намалее още и да спре Confused

# 231
  • Мнения: 7 776
Не е възможно. Кърмата не намалява ей така. Намалява, ако намалеят кърменията. Не си вкарвайте филми. Няма да ви спре кърмата. Аз кърмих на 2600 н.в. преди няколко дни, след часове планински преход. Местоположението ви няма отношение към количество кърма. Само и единствено процеса на махане на кърма има - колкото повече кърмите/цедите, толкова повече кърма ще има. При вас звучи да се е регулирала. Наслаждавайте се, кърмете си бебчето и не си търсете проблеми😉

# 232
  • Мнения: 262
Когато ми се пълнят гърдите и потичат винаги усещам нещо като парене/боцкане в зърното. Понякога и с първото засукване. Не е от сега, от много време насам, но сякаш понякога е по силно. Дали е нормално и на какво може да се дължи? Гърдите като цяло не ме болят.

# 233
  • Мнения: 7 776
Като мравучкане? В началото така се усеща рефлекса на потичане и е нормално да боли известно време по време на засукване. Минава с времето. Проблем би било, ако болката е постоянна и по време на цялото кърмене. Огледай все пак зърното за блистер

Болка по време на кърмене може да се дължи и на неправилно засукване. Обхваща ли бебето хубаво с уста зърното, като рибка, като трябва и част от ареолата да попада в устенцата? Има картинка на правилно засукване в първи пост.

# 234
  • Мнения: 262
Като мравучкане е, да. Нямам подобни бели точки, а и болката е в двете зърна, не само в едното. Иначе бебо е вече на 2 месеца и половина, и смятам, че си засуква правилно. Нямам болка по време на кърмене.

# 235
  • Мнения: 4 413
При мен има болка при задействане на рефлекса на потичане ако са много пълни гърдите. Рефлекса на потичане е всъщност съкращаване на малки мускулчета между каналите, точно за това гърдите все едно се стягат.
Та бих казала, че е нормално това, което усещате.

# 236
  • Мнения: 262
Интересно.. Все се чудих защо стават на камък или като на буци и после омекват.

# 237
  • Мнения: 7 776
Да, рефлексът е значи. При мен след като се регулира кърмата към 4ти месец спря това усещане. Съвсем нормално, както и Ваня е казала, не се притеснявай изобщо.

# 238
  • Мнения: 4 413
С първото дете изчезна преди годината и се появяваше ако нещо се стресирам само. Сега вече почти година и половина още си го има.

# 239
  • Мнения: 4 660
Здравейте имам въпрос относно кърменето, за бебето на позната.
Бебето е почти на 2 годинки кърми  го на поискване. Хапва си и твърда храна когато огладнее. След годинка почнаха да и се рушат зъбките водиха я на лекари в Испания, сега като са тук пак я заведоха на детски стоматолог. Стоматологът изръсил, че е от кърмата това рушене и кариесите.
Възможно ли е да е от кърмата или липса на калций примерно. Първите зъбки поникнали на 3 месеца ,а майката е на 40 години ако това има значение.
Такава глупост не бях чувала аз лично, да се рушат зъби от кърма. Confused

Общи условия

Активация на акаунт