Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 22

  • 21 081
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 471
Моят син първите месеци качи 1300, 800, 800 и сега последно 300гр. Педиатърката изкоментира само, че е дръпнал много на ръст, за това са по-малко грамовете, но свекиии, на всяка дума са и тия 300гр 😫
Чудесно си наддава детето, няма за какво да се филмираш 😘

# 61
  • София
  • Мнения: 616
Даная, много си е добре детенцето, даже, 750 гр е в нормата за наддаване. Щом бебето е спокойно и си пълни памперсите, няма за какво да се притесняваш.
Аз да кажа и за нашите драми - направо ми е мъка с това кърмене, но съм упорита и стискам зъби. Не за друго, но коликите и ужасния рефлукс ни разказват играта! Нито може да се нахрани, нито да спи като хората! Спрях всички пробиотици, капки и Т.н. От около две седмици не ям домати, млечни, бобови, ям предимно хляб, картофи, ориз и ядки, и пак същото! Днес става на 40 дни, направо се чудя как ще издържа още няколко месеца! Едва излизам за по един час докато спи, че кърменето навън е почти невъзможно. А вкъщи измислям какви ли не пози само и само да е по-изправен и да може да хапне нещо. Иначе добре наддава и пълни памперсите, ама ми е голям зор с това хранене на час по лъжичка. Здраве да е, другото ще го преживея някак!
И на мен кг са ми болна тема - стоя си 10 кг отгоре и не мърдам! От това кърмене имам зверски апетит и даже качих 1 кг, а сладко не ям. Но пък всичко ям с хляб, а явно и ядките са доста калорични та мисля и тях да огранича. Кажете ми вие какво ядете та слабеете?! Никога не съм разбирала как е възможно това. И с каката започнах да свалям на 9-10-я месец, ама беше лято и бях по цял ден навън. А сега идва зима и не ми се мисли на какво ще заприличам и какво ще обличам, че бях 49 кг и сега с тези 59 кг в нищо не влизам! Направо много се депресирам така, но не смея да пазя диети - сега бебо е по-важен.

# 62
  • Мнения: 4 440
Съни, спрете ядките и семената, яжте основно месо и зеленчуци. Ако няма промяна след с иране на ядките пак си ги започнете, но поне за 2 седмици спрете.
Килограмите аз си ги върнах, бях 46 прези да забременея, което по принцип ми е малко. След раждането  пак станах 46, а чях качила 15-тина. Сега си държа 48 и съм доволна, но аз не мога да ям много неща, защото съм на диета заради човечето и това ограничава много вредностите.

# 63
  • Мнения: 1 406
Божкеее притеснили се за килограмите.... А бе я си гледайте децата и се хранете пълноценно, за да имате кърма и да не изтощавате собствения си организъм. Майката трябва да е здрава, адекватна и щастлива, а че е с няколко кила отгоре не е толкова важно. Ще дойде ред и на тях да се топят. Има една народна приказка - 9 месеца бременност - 9 месеца разбременяване...
Аз какво да кажа?!?! Забременях 64 кг, качих 15, в родилното оставих около 8, че дали и повече не бяха. Месец след раждането бях "светнала" - ходещ скелет с изпъкнали очи, дълбоки сенки под очите от недоспиването, недояждането и тормоза покрай двете, провиснал корем, щото за такова време няма как да се прибере и стегне всичко...общо взето болнав вид....ама 60 кила...Sunglasses
Като се поуспокоих, като почнах да си се храня нормално и пълноценно и се оправи и количество кърма ( само да кажа не е само от ядене, а и цедене, и нон стоп чаве на гърда). И се успокоих до някъде психически. Качих някое килце и замязах на човек. После попрекалих със сладкото и качих още, но съм жизнена и не ми липсва енергия. Отделно отчитам че освен сланинките дето трупнах малко мускулатура на краката дръпнах в повече, но за разнасянето на две е наложително.
Та сега съм 73 кг. ММ отчете, че съм качила, но не ми го натяква. Казва ми родила си ми две деца, кърмиш ги и ги гледаш сама. Не мога да искам повече. Въпреки килцата каза че пак съм секси за него. Heart Eyes
Каквато и да е диета ще правя след като приключа с кърменето. До тогава силна храна, чист въздух и движение до колкото мога.
Обичайте телата си каквото са. Те са дали живот, затова са прекрасни, без значение от килограмите.

# 64
  • Мнения: 4 440
Съвсем съгласна съм. Аз не съм сваляла целенасочено, но на 46 кила нямах сила, чувствах се изтощена. Сега съм малко по-добре, но и недоспиването много ме изтощава...нощес рева 1 час въпреки че давах да суче...а след това още 2-3 пъти се буди.

# 65
  • Мнения: 501
За коликите, моето меню е месо, краставици, картофи, ориз и плодове. Най-вероятно затова слабея брутално, защото съм от 2 месеца на тя храна. Коликите са една идея по-поносими. За рефлекса пробвайте гастротус бебе, на нас не помогна, но и той намаля повръщането доста

# 66
  • Мнения: 7 776
Не се дават медикаменти за рефлукс по форум, а след консултация с гастроентеролог, ако въобще има рефлукс детето, защото връщането на мляко,не е рефлукс, ако не е на фонтан!

От ориз и картофи не се слабее.
Менюто ви е много ограничено от важни витамини, приемайте зеленчуци. Има такова разнообразие в момента, че е направо грехота да ядете само краставици, които са на практика вода.

# 67
  • Мнения: 501
Грехота е, но малчо се къса от рев от други зеленчуци. Още два месеца ще се оправя някак си. За сиропа съм съгласна, че трябва да го изпише лекар,просто споделих на нас какво ни дадоха, но не помогна. Лошото при нас е, че и от доста плодове доста плаче и наистина ми е ограничено менюто..

# 68
  • Мнения: 4 711
Момичета, аз също съм така, в поднормено тегло съм, нямам сила, енергия, със сенки под очите, отслабнах и чак се плаша. Даже лекар ме посъветва да спра да кърмя в този случай.... То допълнително натоварвало.... Като призрак съм, недоспала, недохранени и изнервена Sad(((((( Затова се вглеждам в кг, иначе нямаше да ме вълнува толкова.

# 69
  • Мнения: 697
И моето дете не иска от шише, оставям я между кърменията и така.... Тя суче на много често, но като излизам се оказва, че не е проблем и за по дълго. Чака си ме:)))

Adream аз понеже съм по добавките, бих се замислил за изследвания и какво да пия.

Ние започнахме лека по лека да се захранваме, на 29ти стана на 6 месеца от както се захранваме като засука това дете... Два пъти повече. Захранихбсъс безмлечна оризова с кърма и сега зеленчуци разни, но по много малко. Примерно 10ти на лъжижки на ден. Харесва й, но в един момент затваря устата и това е. Почти винаги обаче си суква десерта:)))

Исках да ви питам вода от кога да давам. Аз сега давам гърда, за да пие млекце, че нали с нашите кг... Но все в някакъв момент ще трябва вода и се чудя кога.

Също да ви питам да ми препоръчате някоя група, където се коментира захранване на кърмено бебета:)

# 70
  • Мнения: 320
И аз очаквах с кърмене да отслабна, ама не. Като цяло отслабнах по време на бременността. Прибрах се 6 кг по-слаба отколкото когато забременях, но като цяло съм с доста кила, които искам да сваля. После свалих още 3 първата седмица вкъщи (която беше ад за мен) и това е. Като цяло по време на бременността бях на режим, изготвен от АГ разбира се, с нисък прием на въглехидрати. По 200 гр. на ден и горе-долу по 50 гр. на ядене, но докато кърмя не смея да се връщам на него, защото без да ям въглехидрати съм гладна на вълк, а и детето е по-важно отколкото моите килограми.

Пиша и да ви се оплача от моята педиатърка, която днес направо ме разби. Бебка е на 5 м. каза да почна да я захранвам с зеленчукови пюрета, като след тях може да я кърмя, но следобяд да давам каша и никакво кърмене. Направо нямам думи... Иначе растем и наддаваме добре, качили сме 670 гр. и 2 см.

# 71
  • Мнения: 2 538
Здравейте, бях на онколог-мамолог за бучката. Каза, че е киста или задържано мляко, нищо притеснително. Оказа се че имам и други кистички, за които не съм знаела,  или са от кърменето. След като спра да кърмя, след 3-4 месеца ще ида пак да видим. Каза, че може би ми е такава структурата, но не нещо притеснително.
И аз не отслабвам с кърмене, а минаха 2 месеца. Имам си 10 кг излишни, ама да сме живи и здрави само, ще ги сваля.

# 72
  • Мнения: 7 776
Грехота е, но малчо се къса от рев от други зеленчуци. Още два месеца ще се оправя някак си. За сиропа съм съгласна, че трябва да го изпише лекар,просто споделих на нас какво ни дадоха, но не помогна. Лошото при нас е, че и от доста плодове доста плаче и наистина ми е ограничено менюто..
Ама то ще си плаче от колики при всички случаи, не можеш да изключиш всичко от диетата си. Започни внимателно да вкарваш малко по-малко зеленчуци, защото и за теб, и за бебето са нужни. За да се изключи една храна,трябва наистина бебето да й реагира - слуз, газове, отказ от сукане, АД, ревът сам по себе си не значи, че това, което си яла дразни. Млечните също вкарай по-малко, ако не си установила реакция към тях. Тази диета е много екстремна, освен ако гастроентеролог не ти е наложил. А мама трябва да се храни добре.

Момичета, аз също съм така, в поднормено тегло съм, нямам сила, енергия, със сенки под очите, отслабнах и чак се плаша. Даже лекар ме посъветва да спра да кърмя в този случай.... То допълнително натоварвало.... Като призрак съм, недоспала, недохранени и изнервена Sad(((((( Затова се вглеждам в кг, иначе нямаше да ме вълнува толкова.
Ами трябва по-добре да хапваш. Ако искаш сподели менюто си. И наистина е добра идея да си направиш изследвания, как ти е щитовидната жлеза след раждането? Може да има дефицити на витамини, на желязо например. Това проверявала ли си?

Елси, чудесно е, че не е сериозно. За свалянето има време, не го мисли сега🤗

МериДжейн, хич не се очудвам на бисера, ти няма да се връзваш ей! Това с кашата е с цел да заместваш млечно хранене вероятно. Моят съвет е да не бързаш и да оставиш детето да определя количество храна, а след твърда храна, се предлага и мляко. Ако иска ще цокне. До годинка калориите, близо 80 процента, идват от млякото, не от другата храна,та тия ранни замествания са си за мен лудост.

# 73
  • Мнения: 501
Млечни хапвам, но го бяха набедили, чче има алергия към кравето мляко заради обрив, който се оказа атопичен дерматит 😂, та един месец бях без тях и сега леко ги вкарвам в менюто.

# 74
  • Мнения: 7 776
Щерка ми е с АД, през кърмата реагираше дълго време на прясното мляко, но сирене/ кашкавал и кисело мляко хапвах спокойно. И пак не е задължително изобщо да се обрива от пм, но все пак да споделя опит 😉

Общи условия

Активация на акаунт