Перилни препарати и омекотители – 59

  • 43 980
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 69 163
Дами някъде Персил прах за цветно на промоция? Ариела за цветно още ли е без добавката за пренос на цветове?

Ариел за цветно поне от година няма добавка.
Това не е проблем...просто сортирате по тъмни и светли цветове.

В К от утре Омо прах 40 пранета на 11.98 лева.

# 301
  • Мнения: 3 096
Малко невероятно ми се струва дупчиците по дрехите да са от праха за пране. Какво е обяснението? Никога не съм прала с Тео и по някои пижами имам такива дупки. Пера предимно с Персил, Омо, Ариел (по-рядко), като последния път купих огромна торба Савекс за без пари.

# 302
  • София
  • Мнения: 10 611
Такива дупчици ми правеше Самсунга. Уж мега яката нова пералня.
Да не сте си сменили и вие пералнята?

# 303
  • Мнения: 3 096
Не сме... По-скоро си мисля, че дрехите се закачат за разни ципове.

# 304
  • Мнения: 10 212
На мен ми се струва, че много дрехи ги правят вече от материи с плътност, която предполага много кратък живот. Вече слагам какво ли не в защитни мрежички, иначе се късат при пране. С мрежичките няма проблем - същата пералня, същия прах. 

# 305
  • Мнения: 2 073
И на мен напоследък ми се появиха дупки по детските дрехи (наред с онези гадни незнайни  петна, които не се изпират). И аз купих от синьото Тео, но пера и с Ариел сензитив. Има и куче около детето, от него също имаме надупчени дрехи. Но тези последните дупки са мънички, надали са от ноктите му.

# 306
  • Мнения: 700
Кои прахове имат добавка за пренос на цветове?За Ариел по-горе е писано че няма.

# 307
  • Мнения: 5 209
Аз знам само за ОМО и Савекс. Другите марки не си обявяват състава и не мога да кажа за тях.
За Персил не съм вече много сигурна има или няма, защото открих, че в сайта им има по няколко документа за един и същ продукт. Малко по-нататък ще се изясни.

# 308
  • Мнения: 95
Някои от"савексите" имаха,но аз не ги ползвам,и не съм сигурна.А и цената им е като на Ариел и Персил...

# 309
  • София
  • Мнения: 10 611
Савекс платинум има.

# 310
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Дупките са по-скоро от ципове, копчета и подобни, няма как прах дс направи дупка на плат.. Поне за мен е невъзможно

# 311
  • Мнения: 95
Не е конкретно по темата,но виждам че се коментира ползването на сода бикарбонат в прането.Та мисълта ми е,ако не ви е проблем намерете си от содата без алуминий.Тази в магазините има алуминий,а в аптеките има пречистена.А пък ако имате познати работещи в център по хемодиализа,могат да ви снабдят.Там машините работят с такава сода.Има и други плюсове това средство,но не е в темата.Инфо може да си намерите в интернет

# 312
  • Мнения: 10 212
Не е конкретно по темата,но виждам че се коментира ползването на сода бикарбонат в прането.Та мисълта ми е,ако не ви е проблем намерете си от содата без алуминий.Тази в магазините има алуминий,а в аптеките има пречистена.А пък ако имате познати работещи в център по хемодиализа,могат да ви снабдят.Там машините работят с такава сода.Има и други плюсове това средство,но не е в темата.Инфо може да си намерите в интернет
Влизах в аптека да питам за сода без алуминий и само където не ме набиха, че се влияя от "бабини деветини", според тях. Нямам представа кой прав, кой крив.

# 313
  • Мнения: 95
Не са бабини деветини.

Работя в болница,и мога да потвърдя разликата,и колко пъти сме обсуждали това с лекари.Има хиляди ползи

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 17:11 от AnMary

# 314
  • Мнения: 69 163
Не е конкретно по темата,но виждам че се коментира ползването на сода бикарбонат в прането.

Къде се коментира?

Общи условия

Активация на акаунт