Брат ми и майка ми ме мачкат постоянно

  • 1 939
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте, пиша по повод на един мой приятел С. Историята му е малко дълга, но ще се опитам да напиша основното.             Съвсем скоро разбрах, че майка му от много години е алкохоличка, която като си пийне става агресивна и много зла. С. всячески се е опитвал да я спре, но тя веднага звъни на брат му, който идва и го пребива или вика полиция да го приберат в районното за 24 часа, защото уж я тормозел. Това е продължило с години. Той бе в чужбина за доста време и се върна в България, за да се опита да оправи отношенията с роднините си, но без успех.                                                    Стана инцидент със С. по време на работа преди няколко дена, в болница е, предстои му операция и точно в този момент не желае никакъв контакт с хора, които го мачкат физически и психически и хоп получава смс-и, че щом не желае да разговаря с тях до 2 дена трябва да се е изнесъл веднага от апартамента, където живее заедно с тези индивиди, защото "иначе не се знае какво ще се случи".                     Това е долна постъпка, такова отношение никой не заслужава от близките си, аз самата съм в шок от това как по никакъв начин не съм усетила тези проблеми и колко лъчезарен и добър е този човек и по нищо не личи на какво е бил подложен.                                                      Към кого бих могла да се обърна за помощ, за съвет или някой със сходен проблем да ме посъветва нещо. Много ще съм благодарна и съжалявам, че пак стана дълго, въпреки съкращенията. 😟

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
На колко години е този С. и защо още живее с алкохолизираната си майка? Работа, квартира, самостоятелност.. защо не са опция?

# 2
  • София
  • Мнения: 68
На колко години е този С. и защо още живее с алкохолизираната си майка? Работа, квартира, самостоятелност.. защо не са опция?
.   Опция е, но трябва малко време да се организира, няма как утре операция и другиден да се изнася, на 34 години е. Бил е при нея с мисълта да я наглежда, защото освен, че е алкохоличка е и болна, тъй като другият ѝ син не живее там.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Ами освен да му помогнеш с намиране на евтин хотел или квартира докато е в болницата, друго не знам какво можеш да направиш. Или да го приютиш във вас щом толкова държиш на него.

# 4
  • София
  • Мнения: 68
Ами освен да му помогнеш с намиране на евтин хотел или квартира докато е в болницата, друго не знам какво можеш да направиш. Или да го приютиш във вас щом толкова държиш на него.
Мерси, ще потърся такъв вариант, пък малко по-нататък ще мислим какво да правим, ако този тормоз продължава. Хубава вечер!

# 5
  • Мнения: 9 701
34г мъж се оставя да бъде пребиван, манипулиран, тормозен. Не проумявам защо не се е изнесъл да живее самостоятелно и не е прекъснал контакт с брат си и майка си?

# 6
  • Мнения: 25 739
Здравейте, пиша по повод на един мой приятел С. Историята му е малко дълга, но ще се опитам да напиша основното.             Съвсем скоро разбрах, че майка му от много години е алкохоличка, която като си пийне става агресивна и много зла. С. всячески се е опитвал да я спре, но тя веднага звъни на брат му, който идва и го пребива или вика полиция да го приберат в районното за 24 часа, защото уж я тормозел. Това е продължило с години. Той бе в чужбина за доста време и се върна в България, за да се опита да оправи отношенията с роднините си, но без успех.                                                    Стана инцидент със С. по време на работа преди няколко дена, в болница е, предстои му операция и точно в този момент не желае никакъв контакт с хора, които го мачкат физически и психически и хоп получава смс-и, че щом не желае да разговаря с тях до 2 дена трябва да се е изнесъл веднага от апартамента, където живее заедно с тези индивиди, защото "иначе не се знае какво ще се случи".                     Това е долна постъпка, такова отношение никой не заслужава от близките си, аз самата съм в шок от това как по никакъв начин не съм усетила тези проблеми и колко лъчезарен и добър е този човек и по нищо не личи на какво е бил подложен.                                                      Към кого бих могла да се обърна за помощ, за съвет или някой със сходен проблем да ме посъветва нещо. Много ще съм благодарна и съжалявам, че пак стана дълго, въпреки съкращенията. 😟
Сходна ситуация не, но на 34 г, да те пребиват системно, и да лежиш в районното...малко ту мач. И след гурбет пак да живееш със агресора под един покрив...
Къде се развива действието?

# 7
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте, пиша по повод на един мой приятел С. Историята му е малко дълга, но ще се опитам да напиша основното.             Съвсем скоро разбрах, че майка му от много години е алкохоличка, която като си пийне става агресивна и много зла. С. всячески се е опитвал да я спре, но тя веднага звъни на брат му, който идва и го пребива или вика полиция да го приберат в районното за 24 часа, защото уж я тормозел. Това е продължило с години. Той бе в чужбина за доста време и се върна в България, за да се опита да оправи отношенията с роднините си, но без успех.                                                    Стана инцидент със С. по време на работа преди няколко дена, в болница е, предстои му операция и точно в този момент не желае никакъв контакт с хора, които го мачкат физически и психически и хоп получава смс-и, че щом не желае да разговаря с тях до 2 дена трябва да се е изнесъл веднага от апартамента, където живее заедно с тези индивиди, защото "иначе не се знае какво ще се случи".                     Това е долна постъпка, такова отношение никой не заслужава от близките си, аз самата съм в шок от това как по никакъв начин не съм усетила тези проблеми и колко лъчезарен и добър е този човек и по нищо не личи на какво е бил подложен.                                                      Към кого бих могла да се обърна за помощ, за съвет или някой със сходен проблем да ме посъветва нещо. Много ще съм благодарна и съжалявам, че пак стана дълго, въпреки съкращенията. 😟
Сходна ситуация не, но на 34 г, да те пребиват системно, и да лежиш в районното...малко ту мач. И след гурбет пак да живееш със агресора под един покрив...
Къде се развива действието?
В София, иначе вече няма бой след гурбета, но лошото отношение си остава

# 8
  • Мнения: 14 844
Да им отговори, че очаква превод на Х сума в евро , който ще е У дни след операцията. Така ще се оперира спокойно и ще има време да се изнесе по-тихо и тайно.
Вече ако му харесва да е жертва и не иска да се изнася - не знам.

# 9
  • Мнения: 18 499
Какъв съвет се търси? Как да се изнесе, как да се върне, как да продължат да си мерят инатите и простотията или нещо друго?

# 10
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Поста ви звучи нелогично. Хем бил в чужбина хем не може да се оправи ни там , ни тук и се връща при тормозителите да гледа майка си??? Пък сега го гонят същите тия, които са го викнали. Че и районни има за разкош. За 30+ човек. Вероятно и въпросния С не е цвете за мирисане . Да не е зависим нещо?
Освен да го прибере някой приятел , друго не виждам.

# 11
  • Мнения: X
Заглавието не съответства на историята. Доколкото разбрах, теб конкретно не те тормозят, а онзи 34 годишният. Непонятно ми е защо майката и братът имат толкова лошо отношение към него? Може би, ако пак замине за чужбина ще е най-добре, така ще е далеч от тези хора, които го тормозят.

# 12
  • Мнения: 25 606
Ти лично познаваш ли го този „приятел“? Колко често сте се виждали? Виждали ли сте се изобщо?
Намирисва ми на поредната измама и поредната излъгана жена.

# 13
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Ти лично познаваш ли го този „приятел“? Колко често сте се виждали? Виждали ли сте се изобщо?
Намирисва ми на поредната измама и поредната излъгана жена.
А ,познава го. Нали сега научава , че майка му е алкохоличка и историите почват. Хем алкохоличка, хем болна, но зла и агресивна ,та чак жената звъни на другия си син да озаптят добрия С.,  та С.  се върнал да я гледа уж. А ти и приятел го наричаш чак. Не вярвам Не се забърквай в тая история, на човека върнал се от дълга чужбина без един лев вероятно щом не знае какво да прави и няма нищо на 34. Да не се окаже, че именно С е проблемния и няма оправия с него. Поне по описаната история, точно така изглежда. А ти каква точно се явяваш? Защо така присърце приемаш тия фантасмагории? Ако наистина го карат да се изнесе докато е в болница, значи са много зле нещата, неспасяеми един вид. Сигурно се е издънил за пореден път...Брат има, който доколкото разбрах не живее там, майка, не го искат. Защо ли?
Не мисля ,че авторката ще се върне. Тя по- скоро търси конкретно предложение къде да го приемат. А! Той не искал да се върне при тези зли хора ...добреее...те пък случайно го гонели...явно си е ритнал последния шанс.
Какъв е работния инцидент? Много странно...

# 14
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ти лично познаваш ли го този „приятел“? Колко често сте се виждали? Виждали ли сте се изобщо?
Намирисва ми на поредната измама и поредната излъгана жена.

Ромеото е намерен онлайн и любовта е разцъфтяла. Сега лежи в болницата и търси пари, а авторката няма. Голям проблем...! Може да вземе на заем, а той ще обещае, че ще ги върне при първа възможност. Така се случват нещата.              Smile

Общи условия

Активация на акаунт