С какво ви дразнят комшиите?

  • 30 322
  • 422
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Чаках такава тема, но така и никой не я пусна. За моите "мили съседи" имам цял арсенал. Започвам от това, че довлякаха куче- пуснаха го на произвола на съдбада и то намери подслон? Във нашият двор?! За капак и роди. Имам си 3 кучета, улична превъзходна. Да ги бия ли, да ги убивам ли? Немога, съжалявам ги, няма и към кого да се обърна за съдействие.
2ри дубъл. Гледат си кокошки, които отново са във нашият двор, прескачат и идват. Мъжа ми 100 пъти се разправя, до физическа саморазправа стигна и ни-що.
3ти дубъл. Решили, че ще правят черни магии (искренно се превих от смях, когато намерих "инструментите") хвърлят конци, вързани пирони и какво ти хрумне. Поне е смешно, това ми е забавно, приемам го.
4ти дубъл. От 09:00 до 00:00 се изважда колона навън и се "дъни" мазна чалга, имам чувство, че наизустих всички песни на Азис.
Има и още по-късно пак ще пиша сигурно.. Оплачете се и от вашите "съседчета".

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 23:19 от Несериозна

# 1
  • Мнения: 4 501
На сегашното място от едната страна къщата е полуразрушена, т.е. никой не живее там, от другата страна идват уикендите само и не се чуват. Е, може през деня да ремонтират нещо в двора, но това не ми пречи, от третата страна къщата е далеч от нашата и четвъртата е улицата. Абе рай.
Обаче на предното място направо не понасях комшиите над нас. През уикенда детето риташе топка в апартамента. Включително и в часовете за почивка. Редовно се чукаше по тръбите за парното. Като отвориш прозорец да проветриш от едната страна ти мирише на манджа, от другата на цигари. Нямах търпение да се изнесем. На още по-предходното жилище пък имах съсед, който всякакви боклуци мяташе през прозореца. Стъклени бутилки, веднъж едва не уцели човек на тротоара. Знам че е чупил стъкла на кола. Манджа редовно хвърляше и перваза на прозореца и прозореца все бяха мръсни. Фасовете също си изхвърляше. На няколко пъти щеше да ме подпали. Имах пердета, махнах ги.

# 2
  • Мнения: 1 033
На сегашното място от едната страна къщата е полуразрушена, т.е. никой не живее там, от другата страна идват уикендите само и не се чуват. Е, може през деня да ремонтират нещо в двора, но това не ми пречи, от третата страна къщата е далеч от нашата и четвъртата е улицата. Абе рай.
Обаче на предното място направо не понасях комшиите над нас. През уикенда детето риташе топка в апартамента. Включително и в часовете за почивка. Редовно се чукаше по тръбите за парното. Като отвориш прозорец да проветриш от едната страна ти мирише на манджа, от другата на цигари. Нямах търпение да се изнесем. На още по-предходното жилище пък имах съсед, който всякакви боклуци мяташе през прозореца. Стъклени бутилки, веднъж едва не уцели човек на тротоара. Знам че е чупил стъкла на кола. Манджа редовно хвърляше и перваза на прозореца и прозореца все бяха мръсни. Фасовете също си изхвърляше. На няколко пъти щеше да ме подпали. Имах пердета, махнах ги.

Ох, ужас как си го изтърпяла този. Това звучи по-лошо и от нашето. Смахнати хора.

# 3
  • Мнения: 4 501
И аз не знам как издържах. Говорих с домоупрвителя многократно, с наемодателя, който пак ме прехвърляше на домоуправителя. Писах бележки във входа, нищо не помогна.
Само заради това се радвах, че се изнесох от това жилище.

# 4
  • Мнения: 2 523
Чаках такава тема, но така и никой не я пусна. За моите "мили съседи" имам цял арсенал. Започвам от това, че довлякаха куче- пуснаха го на произвола на съдбада и то намери подслон? Във нашият двор?! За капак и роди. Имам си 3 кучета, улична превъзходна. Да ги бия ли, да ги убивам ли? Немога, съжалявам ги, няма и към кого да се обърна за съдействие.
2ри дубъл. Гледат си кокошки, които отново са във нашият двор, прескачат и идват. Мъжа ми 100 пъти се разправя, до физическа саморазправа стигна и ни-що.
3ти дубъл. Решили, че ще правят черни магии (искренно се превих от смях, когато намерих "инструментите") хвърлят конци, вързани пирони и какво ти хрумне. Поне е смешно, това ми е забавно, приемам го.
4ти дубъл. От 09:00 до 00:00 се изважда колона навън и се "дъни" мазна чалга, имам чувство, че наизустих всички песни на Азис.
Има и още по-късно пак ще пиша сигурно.. Оплачете се и от вашите "съседчета".
Остави кучетата като поотрастнат, сами ще видят сметката на кокошките.

Аз имам баба вампир до мен. Понеже като строихме, мъжът й, лека му пръст на човека, много свестен беше, ни разписа да строим на граница (местото му беше наследствено и тя нямаше до смъртта му никаква собственост върху имота). Та след като строежът беше на етап изкоп, почна един скандал, че този строеж не бил такъв какъвто сме се разбрали и се започна:
1. Клетви, примесени с псувни при всеки визуален контакт с някой от нас;
2. Докато трае строежа три пъти ми вика незаконно строителство;
3. Не разрешава стената на строежа , която е от нейната страна да се измаже. Апропо там завира и пали църковни свещи, олива стената с разредител за да мерише в постройката, редовно с маркуч полива.
4. И аз съм си намирала разни конци и други материали из двора, окичвам ги на външната ограда, незнам как на сутринта изчезват.
Такива ми ти неща, ще пиша още, като се сетя...

# 5
  • Мнения: 1 698
Моите мили съседи решиха да се правят на луди след 20 години спокоен съвместен живот. За последните 24 часа сутринта в 5 без 10 до 5:30 пуснат високо телевизор. Вечерта на нов глас телевизор и смехове до  4:30, докато не им звъннах, но не отвориха. Поне намалиха телевизора. От 4 години това ми е програмата.

# 6
  • Мнения: 6 241
Да не би вече да не чуват?

Моите мили съседи решиха да се правят на луди след 20 години спокоен съвместен живот. За последните 24 часа сутринта в 5 без 10 до 5:30 пуснат високо телевизор. Вечерта на нов глас телевизор и смехове до  4:30, докато не им звъннах, но не отвориха. Поне намалиха телевизора. От 4 години това ми е програмата.

# 7
  • Мнения: 1 698
В перфектно здраве са всички. Главният дразнител е на 23, родителите на около 50. Просто не иска да си разваля купона.

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 12:10 от Бг-леля

# 8
  • Мнения: 2 352
Като цяло нямам проблем със съседите. Имаше наченки да се шуми от единия апартамент, ама бързи разбраха че няма да стане тази Grinning
Дразнише ме един съсед, който решаваше, че точно към 13ч е удачен момента да започне с ремонта. Няколко пъти му правихме забележка като стане 14:30 и той продължава да си бръмчи. Често се случваше и към 19-20ч вечерта да бръмчи. Големи ремонти, голямо чудо вече повече от година. На голи стени, така и не го оправи този апартамент.
Имаме паркоместа зад блока, достъпни са само за живущите по принцип. Много се дразня, когато видя че са заети паркоместата от хора, които имат гаражи. Гаражите им стоят празни и ги мързи да си паркират колите вътре и заемат нашите места. На едно събрание предложих, на който не му трябва гаража да ми го продаде, поне аз да го ползвам. Никой нищо не каза. Това наглярство най- много ме дразни.

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
А,имаше такава тема скоро,мисля в раздел "Развлечения"...

# 10
  • Мнения: 6 241
Това с паркирането е много нагло, но за ремонта много не съм съгласна. Трябва да не се шуми между 14 и 16 ч, сутрин преди 8 ч. и вечер след 22 ч. По друго време и да си бръмчи - има право. Ако ще и 1-2 години. Да, досадно е иначе.

Като цяло нямам проблем със съседите. Имаше наченки да се шуми от единия апартамент, ама бързи разбраха че няма да стане тази Grinning
Дразнише ме един съсед, който решаваше, че точно към 13ч е удачен момента да започне с ремонта. Няколко пъти му правихме забележка като стане 14:30 и той продължава да си бръмчи. Често се случваше и към 19-20ч вечерта да бръмчи. Големи ремонти, голямо чудо вече повече от година. На голи стени, така и не го оправи този апартамент.
Имаме паркоместа зад блока, достъпни са само за живущите по принцип. Много се дразня, когато видя че са заети паркоместата от хора, които имат гаражи. Гаражите им стоят празни и ги мързи да си паркират колите вътре и заемат нашите места. На едно събрание предложих, на който не му трябва гаража да ми го продаде, поне аз да го ползвам. Никой нищо не каза. Това наглярство най- много ме дразни.

# 11
  • Мнения: 980
Аз ще се включа с мятането на фасове през прозореца в тревната част пред блока.От човек на около 55-60 години,мега простотия!И като цяло, хората не си изхвърлят дребни отпадъци в едно кошче пред входната врата на блока.Говоря за възрастни хора, половината пенсионери, половината около 50 годишни.Не мога да го проумея!Аз с децата ми сме най-младите жители и никога не сме имали забележки относно вдигане на шум, замърсяване на общите площи,проява на неуважение към съседните.Значи може,стига човек да иска да бъде ЧОВЕК!

# 12
  • Мнения: 2 725
По разказа ви предполагам става въпрос за хора от малцинството или за някакви дебили
Чаках такава тема, но така и никой не я пусна. За моите "мили съседи" имам цял арсенал. Започвам от това, че довлякаха куче- пуснаха го на произвола на съдбада и то намери подслон? Във нашият двор?! За капак и роди. Имам си 3 кучета, улична превъзходна. Да ги бия ли, да ги убивам ли? Немога, съжалявам ги, няма и към кого да се обърна за съдействие.
2ри дубъл. Гледат си кокошки, които отново са във нашият двор, прескачат и идват. Мъжа ми 100 пъти се разправя, до физическа саморазправа стигна и ни-що.
3ти дубъл. Решили, че ще правят черни магии (искренно се превих от смях, когато намерих "инструментите") хвърлят конци, вързани пирони и какво ти хрумне. Поне е смешно, това ми е забавно, приемам го.
4ти дубъл. От 09:00 до 00:00 се изважда колона навън и се "дъни" мазна чалга, имам чувство, че наизустих всички песни на Азис.
Има и още по-късно пак ще пиша сигурно.. Оплачете се и от вашите "съседчета".

# 13
  • Мнения: 2 170
Това ми е болна тема. Почти през всичко, за което споменавате съм преминала. И кучетата им в двора ми и мазна чалга пусната през уредба до малките часове на нощта и еднократните чаши с кафе и фасове, изхвърлени пред входа ми. Винаги съм спазвала дистанция и не съм реагирала, за да няма излишни скандали. Но наскоро, един вдигна левъла много високо. Пиян на куче, влязал в двора, събул си гащите и се изпикал пред майка ми.  Е, тогава стана наистина страшно...  за него имам предвид. Но пък наглецът се оправдаше с довода, че може да пикае, където си поиска. Но с днешна дата, явно по-внимателно си подбира местата на които се облекчава.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 616
Ние имаме вила в курортен град, разбираме се със съседите. Един ден отиваме на вилата и в двора един петел и три кокошки се разхождат като у дома си. Свеки накара мъжа си да направи дувар, да не гледали хората минаващи по улицата, след това им хареса и сега от всички страни е дувар. Чудехме се от къде се взеха кокошките. До тогава аз си мислех, че кокошките не могат да летят, защото са тежки. Да, ама не, когато им омръзна прелетяха колкото да се качат на плота на барбекюто, след това прелетяха до основата на комина и накрая по дувара малко по-надолу се прибраха в техния си двор. Кокошките са свободни, разхождат се в техния двор без проблем. Ние сме с райграс и парник с две лихи домати, кокошките доматите не ги закачат, и ние решихме, че няма да се караме със съседите. Като идваме с кучето, то ги гони, ама по-скоро си играят.
Един ден намерихме едно яйце под черешата, след това сме намирали по още някое яйце, май като им дойде желанието си снасят където намерят. ММ сложи един пробит бидон да легне и вътре слама за да стане като гнездо и сега като ходим на вилата намираме по 7-8 до 10 яйца. Joy Единственото неудобство е, че трябва да прибираме градинските мебели под навеса или да ги завиваме с найлони, защото сме ги намирали наакани.

Общи условия

Активация на акаунт