С какво ви дразнят комшиите?

  • 30 318
  • 422
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 979
И аз това казвам,че е нахална,невъзпитана,досадна,"бивша съседка"!И други магарии е правила и прави все още,но нали е бивша вече, гледам да не се вторачвам чак толкова.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 616
Чак пък толкоз тази жена да се е вторачила във вашите деца, че да идва от някъде  от другия край на града за да ви " прави магарии" не ми се вярва. Най-вероятно се е преместила някъде на близо и ако има и друго дете, то да иска да си играе с децата с които е свикнало.  За забележката за бебето не е права, но да искате да ограничите свободното движение на хора пред вашия блок, само защото имате апартамент в него е несериозно.

Аз водя детето на тенис в Борисовата градина. Спирам по уличките в близост до парка, където има място за по 2-3 часа през деня. Винаги има свободни места, но един дядо се вторачи в това и започна да ми прави забележка и всеки следващ път ставаше по нагъл и нахален,  опитвах  се да го игнорирам заради детето. Защото започна ли аз, ще му стане тясно на него.  Той явно ни беше научил графика и ни чакаше около входа за да може да реагира веднага.  Започнах да спирам пред съседното блокче, там се заговорих с жена която поддържа градинката пред блока и тя каза, че този дядо дори няма кола, ама се кара с хората, ей така, за да прави нещо.

# 47
  • Мнения: 1 271
Да се оплача и аз. Лудо дете срещу нас със съдистични наклонности, майка му пере с гадни омекотители и във входа мерише на ужас. До нас дядка и баба с общо тегло 500 кг, меришат на чесън и лук непрекъснато. Под нас някакви луди руснаци. Въобще чакам с нетърпение да се изнесем в къща!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 294
Извинявам се, но да кажа, че е сАдистични - идва от маркиз дьо Сад. И не е мЕрише/мЕришат, а мИришат, коренът е мирис.
Иначе аз пробем със съседи нямам, преди години отдолу мъжът мрънкаше, че детето много тропало ( и то не в часовете за почивка,а  по принцип), ама като и неговото дете порасна се спря понеже видя, че няма как. В апартаментите е ужас. Веднъж пристига горе и започва да крещи, че в стаята му тече. Поканих го да влезе да види, че и у нас тече на същото място Simple Smile Тоест отгоре е. И на сутринта водя щерката на ДГ, жената води сина му. Спираме се да поговорим, казвам ѝ, че и на мен ми е неприятно и т.н. и в тоя момент малкият казва: "Да, той татко вчера каза "Пак тече от тая коза!". Майка му се изприщи да се извинява, аз умрях от смях.
Много трябва да се внимава какво се говори пред хлапетата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 49
  • Мнения: 205
Дразнят ме комшии над нас.Те са на последен етаж,около тях няма никой  ,само ние под тях и на никой друг не пречат.Историята е дълга и няма да приключи...Преди 15г заживях при мм,имаше горе млади(35-40г)с 2 малки деца и баба им.Имаше скандали младите се разделиха ,но децата останаха и ги гледаше бабата ,по - късно се завърна нейния блуден дядо.Не са лоши хора ,но много тропа бабата.Пораснаха децата и техния татко се зажени за пореден път и има още едно дете (все момичета) ,в един момент захвърлиха третото дете при старците като мислехме ,че е временно,но не го водят нито на градина ,училище ,разходка,никога никъде. През това време най-голямата внучка роди и дойде с бебето и цирка е пълен горе,не е за постоянно но идва и  тропат.Проблема ми е ,че не се съобразяват и детето тича и тропа нон стоп,защото никой не го извежда навън,никой от блока от 200 души не знаят ,че го гледат горе ,защото явно го крият и като кажа на някои съседи те не вярват.Голяма тайна ,започнахме да мислим ,че е умствено изостанало,не виждам друга причина да не ходи никъде ,вече е поне на 7г.Вечер започва да тича след 10ч.Лятото им направихме забележка и дядото каза ,че скоро щяло да тръгва на градина като говореше за бебето на най-голямата си внучка,а ние казахме за другото дете ,не това и той нищо не каза освен ,че ще се търпим.Понеже моето като беше бебе мнооого ревеше ,не пропусна да каже....Оттогава не ги поздравяваме и за тях беше странно ,че ги подминаваме.

# 50
  • Мнения: 1 797
Нямате ли домоуправител? Като започнат да тропат след 22ч.,го поканете да чуе и да вземе мерки.

# 51
  • Мнения: 21
Тия пък моите съседи много ме дразнят с тяхната параноя. Еййй, не спряха да си заключват вратата на мазето. Е кво си мислят тия, че ще им изям всичкото сушено филе, и ще им изпия цялото вино ли? Е то бива наглост, ама тея пък прекаляват. За какъв ме вземат не знам, ама как си представят, че аз ще изпия цяла бъчва от 600 литра вино? Аз мога ли според вас да изям около 100 кг суджуци, луканки и сушено филе? Бесен съм! Счупиха си бравите от заключване бе, все едно няма да остане и за тях.

# 52
  • Мнения: 205
Нямате ли домоуправител? Като започнат да тропат след 22ч.,го поканете да чуе и да вземе мерки.

Има,но нищо не може да направи човека,възрастен е и се занимава със по-сериозните неща,тези поне не се карат и бият ,не наводняват ,че имаме и такива та мойте проблеми ,че ми тича невинно дете не са нищо в сравнение с другите .Имаме няколко луди наистина ,един се представя за адвокат,квартален и т.н лъже, хора идват да го търсят...една бие мъжа си...аз не трябва да се оплаквам 🥺😄само споделям...

# 53
  • Мнения: X
Общо взето са ми доста безпроблемни комшиите що се отнася до шумове и тем подобни. Единственото дразнещо е, че има някой друг нахален женен съсед който пробва да се натяга за разни неща. Пиша анонимно да не вземе някоя комшийка да има тука, че нямам никакво желание да ставам участник в такива циркове. Не ги разбирам и тях къде са тръгнали в съседната врата едва ли не. Тея неща почти винаги се разбират. Ама изглежда не ги спира.

# 54
  • Мнения: 10 374
Моя приятелка имаше такъв съсед, че беше решила и да осведомява жена му. Питах я нормална ли е?

# 55
  • Мнения: 775
Това с паркирането е много нагло, но за ремонта много не съм съгласна. Трябва да не се шуми между 14 и 16 ч, сутрин преди 8 ч. и вечер след 22 ч. По друго време и да си бръмчи - има право. Ако ще и 1-2 години. Да, досадно е иначе.





В събота и неделя са забранени шумните ремонти

# 56
  • Мнения: 8 215
Тия пък моите съседи много ме дразнят с тяхната параноя. Еййй, не спряха да си заключват вратата на мазето. Е кво си мислят тия, че ще им изям всичкото сушено филе, и ще им изпия цялото вино ли? Е то бива наглост, ама тея пък прекаляват. За какъв ме вземат не знам, ама как си представят, че аз ще изпия цяла бъчва от 600 литра вино? Аз мога ли според вас да изям около 100 кг суджуци, луканки и сушено филе? Бесен съм! Счупиха си бравите от заключване бе, все едно няма да остане и за тях.

JoyJoyJoy
Ти може да се подценяваш, комшиите да те надценяват и такъв е резултата Joy

Аз съм доста толерантен човек и трудно някой комшия може да ме изкара от равновесие. Говорим си, някак си успявам да ги убедя да не ми създават стресиращи условия.

# 57
  • Мнения: 1 091
Аз пък не им обръщам никакво внимание. Затова и проблеми досега не съм имала в два квартални блока. Ако, се опитат да ме вкарат в някаква разпра или интрига, ги режа. Поздравявам и толкова.
Точно такива, като някои пишещи тук съм срещала и не съм ги отразила. Чак знае кой къде паркира, кой на кого забележка е направил и тези отгоре чии са им децата - на бащата, на втората, на внучката, че и коментират междусъседски защо не извеждат детето, ама с проблем ли е, не е ли. Това не е тяхна работа!

Случвало ми се е да седна на пейка пред блок за 5 мин. и да се намери някой, който да ме подложи на разпит - чакам ли някой, кой, защо седя. 😂
Случвало се е и баби да гонят сина ми и приятелчета, да не играят на тяхната пейка, щото не са от входа. Ами директно отивам и любезно ги моля, да си мерят приказките, и че само на село дворът си е лично техен, тук пространството е общо.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 294
Веднъж един комшия идва и ядно ме пита "Какво ще правим с колата?" Аз смаяно отговарям, "С коя кола" и тогава нашичкият започва да ми обяснява, че съм му блъснала колата, че имало от моята боя по нея (сега, моята е много стара и одрана навсякъде). Как да е притихва скандалът, обаче аз почти цяла нощ не спах и сутринта в 06:00ч станах и измерих разстоянието от земята до моята драскотина. След това взех метъра и премерих разстоянието от земята до неговата драскотина. И познайте - не съвпадат. И като почнах да крещя в 06:15 сутринта - "Чичо Пешоооо! Ето, не съвпадат! Как така съм те ударила, като моето разстояние е 18 см, а твоето 23?"
Ама крещя с все сила.
Побеснала бях!
И пристига нашичкият, отваря входната врата с пръст пред устата: "Шшшшшт"
Аз пак: "Ела да премериш!"
Той: "Добре, добре, тихо!"

Ти да видиш!

# 59
  • Мнения: 205
Аз пък не им обръщам никакво внимание. Затова и проблеми досега не съм имала в два квартални блока. Ако, се опитат да ме вкарат в някаква разпра или интрига, ги режа. Поздравявам и толкова.
Точно такива, като някои пишещи тук съм срещала и не съм ги отразила. Чак знае кой къде паркира, кой на кого забележка е направил и тези отгоре чии са им децата - на бащата, на втората, на внучката, че и коментират междусъседски защо не извеждат детето, ама с проблем ли е, не е ли. Това не е тяхна работа!

Случвало ми се е да седна на пейка пред блок за 5 мин. и да се намери някой, който да ме подложи на разпит - чакам ли някой, кой, защо седя. 😂
Случвало се е и баби да гонят сина ми и приятелчета, да не играят на тяхната пейка, щото не са от входа. Ами директно отивам и любезно ги моля, да си мерят приказките, и че само на село дворът си е лично техен, тук пространството е общо.
Проблема е ,че денонощно тропат прибирам се до вкъщи по различно време или има някой вкъщи и те пречат нон стоп и казват да ги търпим,с това не мога да се съглася.Дядовата ръкавичка в 2 стаи 10 човека да им търпя тропането 20 години ...не им казвам нищо.Ама вие сте над нещата ,защото сигурно в почивния ви ден и вечер в 12 ч никой не ви шуми и успявате да си починете и не сте наясно ,няма значение.Подминавайте без да ми коментирате ,тук заглавието на темата е ясно ,на такива ,които не ги дразни никой не им е мястото тук.

Общи условия

Активация на акаунт