Вълнуващи са първите ритничета на ДЕКЕМВРИйските момчета и момичета!

  • 22 665
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 176
Честит рожден ден , Еделвайсче!!!
Да си жива , здрава и много щастлива , а по Коледа и с най-важният подарък😊

Лани, не се тормози за килограмите. Свалят се !
Сега не съм качила много, но ще видим като вляза да раждам какво ще е , че то тогава е по-интересно. Иначе в момента (26гс+3) съм 3кг отгоре.
За да те успокоя обачеее😘❤🤣🤣 с предната бременност качих 12кг и после ги свалих в рамките на 3 месеца , че даже бях на минус, а пък по-фрапантният случай е сестра ми. За цялата си бременност (вярно с близнаци) качи над 30кг , хем беше в началото на девети месец и после бързо ги свали. Ако не бъркам беше оставила поне 20 в болницата още.
Въобще не се напрягайте и слагайте на диети. Е, не прекалявайте с тестени и сладки изделия , но всичко останало си яжте.
Давам пример и какво ям през деня
Скрит текст:
Закуска- кофичка кисело мляко или йогурт (400гр) с две нектарини или два банана , нарязани вътре
Предиобедна з.- малко ядки
Обяд- зеленчуци с месо или нещо друго, готвенко
Следобедна з.- две филийки пълнозърнест хляб с песто,домат и малко моцарела
Вечеря- отново готвено

Сладко също ям , само гледам да не е вечер , но не всеки ден.

Аз започнах да използвам колан за бременни. Взех си го от mothercare, на Be Safe е и ми е удобен.

Вили, закопчават го и сядат отгоре , после премятат само горната част на колата пред тях;)

Кола карам активно и смятам да продължа. Шубе ме е без колан и не смея.

Лани, мога ли само и аз да помоля за списъчето?😘😊

# 661
  • Мнения: 3 799
Мисля, че на всички успях да го пусна. Ако не ви се отваря или съм ви забравила, моля да ме извините и да ми пишете, ще ви пратя наново Heart

# 662
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Здравейте момичета!

Еделсвайсче, честит рожден ден! Flowers Hibiscus
Много щастие и обич, спокойствие и лека бременост! Хубав празник!

Попи, нямам представа, какво е това нещо, но стискам палци всичко да е наред със сърчицето! Flowers Four Leaf Clover
Ходих на фетална ехокардиография при д-р Маринов в МБАЛ Надежда. Препоръчвам го. Цената е 70 лв.

Колана на корема ме дразни още от самото начало. Поръчах си една приставка, да го нарека от амазон. Не намирам скрития текст от телефона и слагам директно линка - https://www.amazon.co.uk/dp/B01N6Q89GD?ref_=pe_3187911_367563291_E_304_dt_1  А докато дойде слагах, както Алекс е казала. Колана стои закопчан. Сядам и премятам само горната част. Но аз шофирам изключително и предимно на дълги разстояние и не искам да е без колан. Ако карах по 5-10 километра, може би щях само да премятам.

Бях на преглед. Всичко е в норма - води, бебе, коремче на бебето, но АГ иска да се застрахова и да направя обременявяне с глюкоза. Според нея нямам нужда от трета ФМ.. Но на мен ми се ходи. Grinning Ще го мисля.
В 24 седмица ми каза да си пусна Б12 и серумно желязо. Платени, защото не се покриват от касата. Аз и и без друго си ги изследвам и ще ми бъде интересно, как са се променили след месец. Имам нещо на ум. Ще действам от другата седмица и дано имам успех.

# 663
  • Мнения: 882
В парадайс на първи грижи за бебето https://www.facebook.com/events/2618540871498793/?ti=cl съгласна съм после за кафенце
Как ще се търсим? Аз ще съм с 11годишка компания ако не ме отсвири в последния момент.
За тези, които още работят - винаги може да измислим и някоя уикенд среща Simple Smile
   пращам ти на лично номера ми
 добави ме във вайбър ако искаш и ще ти пиша Wink за колата на мен от самото начало корема ми щръкна и от колана доста ме наболяваше та отдавна през кръста не го ползвах само горната част ... Сега вече изцяло не го ползвам , но карам супер внимателно и предпазливо . Вече не бързам за никъде.  На мен бебчо даже и на 90  градуса да ми е гърба седнала не ми дава да седя рита с всичка сила

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 21:05 от monikrisi

# 664
  • Мнения: 3 799
Идвам с добри новини. Момата е добре, пораснала, вече цели 900 гр 😁❤️ Гледахме сърце, главичка, коремче, гръбче, всичко е наред засега. Пупу ❤️

Със седалищно предлежание е за момента, но има мнооооого време и ще се надяваме да се завърти.
А от микробиологията имам дефицит на лактобацили за пореден път, та ще пия пробиотик и ще слагам 1 Седмица лактобацили вътрешно, ама карай, поне не е нещо кой знае колко лошо.

Каза че кг не са толкова зле, добре си се гледам 😂 и нея добре гледам, щом е в норма, та по тоя повод отивам да ямммм 😂❤️

Лека вечер

# 665
  • Мнения: 2 176
Лании, супер новини !
Нека да си растат бандитите , няма лошо!

Мони, напиши го на лично тел.номера и го изтрий от поста , че май не е по правилата , а и за твоя безопасност. Като гледам не сме само ние в групата , които пишем. Само по гласовете за заглавие гледам , че има поне 20 тайно четящи....
😉😊❤

# 666
  • Мнения: 5 475
Ланче, супееер! Май всички храним добре бебоците. Grin

# 667
  • Мнения: 882
Мерси Алекс хич не се съоцразих с това . Ланче добри новини голями бебоци нямам търпение и аз в понеделник да видя моя до къде е стигнал, че до сега дребничък вървеше . Дано качените  кг да се отразили на него 😁

# 668
  • Мнения: 499
Момичета,как сте с паметта? 😀 Аз съм супер разсеяна напоследък,много забравям и се отнасям.. Върхът беше днес,когато случайно открих,че съм си изпуснала часа за консултация .. Цял месец живея в заблуда,че часът ми е на 31.08 , чакам с нетърпение да дойде и днес случайно отворих картона и гледам 28.08,но уви вече го бях изпуснала 😑😑😑 Доки се смя и каза,че е от хормоните и да отида утре ама.. Притеснявам се така 😁😁

# 669
  • Мнения: 5 475
И аз съм зле с паметта..
Момичета, срам не срам, ще ви питам. Хъркате ли? В живота си не съм хъркала, въпреки че съм със синузит. Сега на няколко пъти се будя от похъркване. Scream

# 670
  • София
  • Мнения: 114
Явно ще е вечерта на "мръсните" тайни 😁
Аз отричам до последно, но мъж ми каза че сериозно съм похърквала и разни други подобни звуци 😣 В началото си мислех, че се майтапи с мен ама май не.
А относно паметта - положението е траги-комично. Имам случаи да започна да говоря и да млъкна, щото съм забравила какво искам да кажа 😁 А за по-важните неща отдавна ползвам календар с напомняне, иначе нямам шанс.

# 671
  • Мнения: 3 799
За паметта и при мен е трагедия. Забравям даже елементарни думи на моменти Sad
А за хъркането, ММ каза, че си похърквам, но и всяка вечер ми се запушва носа, така че не се учудвам, но е доста кофти. Дано отмине с времето.
Аз спя дълбоко и не ми пречи, но знам колко е дискомфортно за околните.

# 672
  • Мнения: 2 176
Ох, ами зле , зле.....много зле даже съм с паметта😄
Забравям наистина важни и прости неща, най-важните записвам.
Добре , че от болницата звънят да подсещат в деня преди прегледа , че имаш час , защото иначе и аз щях да забравя....

Марти , хич не се разстройвай заради някакво похъркване. Счува им се на мъжете. Моят е същия- “ Хаха, хъркотиш нощно време”...😑
След раждането ще мине.
С предната бременност си спомням , че доста си сумтях към края .

Малката и баща ѝ спят , а аз седя като кукувица , но няма какво да правя в 21:30.

Малко ще ви се оплача , въпреки че знам, че не съм права😂
МъжО много ме издразни днес. Прибра се , набързо вечеряхме и имам чувството , че спринт му удари до леглото. Взе и малката при нас , в леглото , за да не ходел до стаята ѝ всеки път като се размрънка🙄
Нито се видяхме като хората , нито нищо.
Отделно от това е зверска жега днес , нищо че сутринта подгизнахме от дъжд.
Мрън😂🤣

# 673
  • Мнения: 63
Здравейте!
Искам и аз да се запиша с декемврийско бебе. Термин 25 декември Simple Smile
Прочетох всичко до тук, ще ми бъде приятно да се присъединя 🤗

# 674
  • Мнения: 230
Привет, dokuzova:)
Много се посмях на последните ви коментари. Присъединявам се. Аз редовно се будя от собственото си прихъркване. Паметта ми е зле, записвам всичко в приложение, а вчера като обяснявах как съм спукала гума (тука в групата често се пукат;)) не можах да се сетя думата тротоар. И соча земята обяснявайки като неандерталец с дълги паузи и жестикулиране....

Общи условия

Активация на акаунт