Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 29 186
  • 364
  •   1
Отговори
# 135
  • Down south
  • Мнения: 7 680
RIU и BARCELO нямат чадъри/паляпи на плажа, ако избереш някой от тях ще трябва да се въртите под палма.
Бих заложила на Bahia Principe,  Grand, най-високото ниво на ризорта ли е, ако да, бих се спряла на него.

# 136
  • Мнения: 1 165
Здравейте.
Търся отзиви за Majestic Colonial? Някой отсядал ли е там, как е плажа пред хотела, някакви препоръки, ако имате.
Обмисляме живот и здраве януари месец да си организираме една почивка на топличко.

# 137
  • Мнения: 118
Здравейте.
Търся отзиви за Majestic Colonial? Някой отсядал ли е там, как е плажа пред хотела, някакви препоръки, ако имате.

Ние сме били там, хареса ми, най вече стаите и храната. Дори най ниското ниво стаи са с вана в стаята 😃 Басейна не е нещо особено, но става... Плажа е ветровит, ама то къде на Пунта Кана не е? Екскурзиите задължително  Saona Island, към 100 долара. Съседния хотел близнак Majestic Elegance е по хубав, но и доста по скъп. Но на място може да се пазариш за upgrade

# 138
  • Мнения: 10 989
Не знам за времето, на мен сумата ми изглежда огромна. Сравнявам с моята оферта 1700 евро за двама. Вярно, зависи от хотела и периода, ама все пак.
Аз летях преди няколко години също от Мадрид, 1620 евро ни беше офертата за двама, полет+трансфер, 7 нощи AI в хотел Barceló,  Playa Bávaro, Punta Cana.
И в тази цена е включен All Inclusive?
E то винаги е ол инклузив, няма други опции. Както и всичко е 4 и 5 звезди
1830 евро точно ми е офертата, с полет от Мадрид. Хотелът е Catalonia Punta Cana, средата на ноември, 7 нощи. За двама. Търсех възможно най- евтиния вариант за този период.
Точно. От Испания такива са цените.Част от заплатата на всеки испанец. Моето пътуване излезе 810 евро. В България турагенциите извиват ръчички. (А следващата година до Плая дел Кармен/Канкун пак от Мадрид, ми излезе 710 евро, полет, трансфер, хотел 4* AI на брега)
Избирате си фирма, която ще ви обслужи добре, ще ви консултира за плюсове и минуси.
Да, да плюсовете ще консултира. Повечето от минусите ще ги спести... поне докато не капарирате Wink  Турагенциите в БГ съм ги зачеркнал много отдавна.
добавям 150-200 евро на билет София-Мадрид-София, евентуално 1-2 нощувки в Мадрид 100-150 евро, транспорт летище-хотел-летище, храна за времето в Мадрид.
Какъв е този билет 150-200 евро? Май не сте летели с Уизеър или Раянеър до Мадрид, 20-30 евро. И с България еър  да сте, пак няма как да е 150-200 евро. И какви "1-2 нощувки"? Ние бяхме няколко часа на летището в Барахас, само сменихме терминалите. България еър каца на Т4S, Уизеър на Т1. С Pullmantur излетяхме от T1. На връщане имаше разминаване и взехме нощувка, но за какъв "трансфер" говорите? Метрото ходи до летището. А и зависи от хотела, ние бяхме взели нощувка в хотел в Canillejas (а и там спира метро) и в цената на хотела беше включен летищен трансфер. Но в едната посока не ви трябва нощувка!

Последна редакция: нд, 07 ное 2021, 00:26 от diziler

# 139
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз не съм запозната с испанските туроператори. Може ли да дадете линк към оферта на испански туроператор, примерно за Хилтън Ла Романя. Ако е два пъти по-евтино от бг представител, естествено, че ще предпочета испанската фирма.

# 140
  • Мнения: 10 989
Може ли да дадете линк към оферта на испански туроператор, примерно за Хилтън Ла Романя. Ако е два пъти по-евтино от бг представител, естествено, че ще предпочета испанската фирма.
Ама... момент, аз сега няма да тръгва да доказвам с линкове кое е по-скъпо и кое е по-евтино? Казвам личния си опит отпреди няколко години, когато още нямаше директни чартъри от София, а имаше разни... пакети до Доминикана с Еър Франс и прекачване в Париж и цената на пакета за хотела, в който бяхме беше 2400 евро на човек, тоест три пъти по-скъпо от онези 800 евро, които ни взеха на нас от испанската агенция. И да, дори и с допълнителните разходи до Мадрид и обратно, пак се пада под 1000 евро.  Сега има директни полети от София, по-удобно е, но и двойно (вече не тройно) по-скъпо. Който има излишни пари и не иска междинни кацания в Испания, нека дава. За всеки влак/самолет има пътници.
Вие чак и за конкретен хотел искате да ви ровя оферти, аз не съм турагенция и не си предлагам пакети, не си правя бизнес. Няма да пътувам в близките няколко години отново до Доминикана, затова и в момента не ровя по сайтовете за там, не търся, не се интересувам. Единствено мога да ви кажа агенцията, с която пътувахме, казва се Румбо... може да кликнете на Rumbo.es и оттам на линк Viajes, гледайте си цени и хотели. Разбира се, че за няколко години и сайтът се променя, и дестинациите... заради корона кризата кой знае колко  промени има. Споделям единствено моя опит. 810 евро за Доминикана, 710 евро за Мексико, имаше и 660 евро за Варадеро (малко по-скъпи бяха за Варадеро+Хавана). И разбира се, че това са цени "От....  euro", тоест на банера виждаш цената на най-евтиния пакет. Но в тези курорти има само  4 и 5 звездни хотели и то предимно 5 звездни. Тоест в никакъв случай няма да попаднеш на мизерия, ако вземеш 4 звезден. И да, разбира се, че щом това са цени "От ... еди колко си евро" означава, че има още куп оферти и на двойни, петорни и десеторни цени.

Последна редакция: нд, 07 ное 2021, 12:43 от diziler

# 141
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Скрит текст:
Не знам за времето, на мен сумата ми изглежда огромна. Сравнявам с моята оферта 1700 евро за двама. Вярно, зависи от хотела и периода, ама все пак.
Аз летях преди няколко години също от Мадрид, 1620 евро ни беше офертата за двама, полет+трансфер, 7 нощи AI в хотел Barceló,  Playa Bávaro, Punta Cana.
И в тази цена е включен All Inclusive?
E то винаги е ол инклузив, няма други опции. Както и всичко е 4 и 5 звезди
1830 евро точно ми е офертата, с полет от Мадрид. Хотелът е Catalonia Punta Cana, средата на ноември, 7 нощи. За двама. Търсех възможно най- евтиния вариант за този период.
Точно. От Испания такива са цените.Част от заплатата на всеки испанец. Моето пътуване излезе 810 евро. В България турагенциите извиват ръчички. (А следващата година до Плая дел Кармен/Канкун пак от Мадрид, ми излезе 710 евро, полет, трансфер, хотел 4* AI на брега)
Избирате си фирма, която ще ви обслужи добре, ще ви консултира за плюсове и минуси.
Да, да плюсовете ще консултира. Повечето от минусите ще ги спести... поне докато не капарирате Wink  Турагенциите в БГ съм ги зачеркнал много отдавна.
добавям 150-200 евро на билет София-Мадрид-София, евентуално 1-2 нощувки в Мадрид 100-150 евро, транспорт летище-хотел-летище, храна за времето в Мадрид.
Какъв е този билет 150-200 евро? Май не сте летели с Уизеър или Раянеър до Мадрид, 20-30 евро. И с България еър  да сте, пак няма как да е 150-200 евро. И какви "1-2 нощувки"? Ние бяхме няколко часа на летището в Барахас, само сменихме терминалите. България еър каца на Т4S, Уизеър на Т1. С Pullmantur излетяхме от T1. На връщане имаше разминаване и взехме нощувка, но за какъв "трансфер" говорите? Метрото ходи до летището. А и зависи от хотела, ние бяхме взели нощувка в хотел в Canillejas (а и там спира метро) и в цената на хотела беше включен летищен трансфер. Но в едната посока не ви трябва нощувка!

diziler, ще си позволя да не съм съгласна:
- има хотели и оферти на база закуска, закуска и вечеря. По програмата с чартър от БГ например WHALA URBAN PUNTA CANA се предлага със закуска.
- до достатъчно места съм летяла и достатъчно билети съм издала. Цена 20-30 евро има само без багаж. Съмнявам се някой да тръгне само с раница за 8-9-10 дена почивка. А всички знаем, колко струва багажа. Да не говорим, че преди 2 години имаше полети почти всеки ден. Напоследък не е точно така, а дори да има полет в нужния ден, не всички са ОК за да се направи връзка. Последно проверявах вариант за НГ и се налагаха 2 допълнителни нощувки при прибиране или полети с прекачване....
- метрото не е без пари. Не всеки иска с метро. И това също е разход, който се натрупва в общата сметка нали?

gadamer, пращам ви агенцията на личен.

# 142
  • Мнения: 10 989
ОК, казвам го по друг начин: преди... с конкретната испанска агенция имаше само 4 и 5 звездни хотели на ол инклузив, за под 1000 евро пакета. В същото време българските агенции предлагаха същите хотели за по над 2000 евро пакета и включваха полет на Ер Франс или Луфтханза (докато rumbo.es използва нискотарифните Pullmantur и Air Europa). Сега явно вече има и оферти с хотели HB и BB. Нека има, щом за всеки влак си има пътници.
Помня, че този Барселó в Пунта Кана се водеше "ол инклузив", но реално си беше като ултра ол инклузив, то имаше закуски по няколко пъти на ден, преди обед, следобед... дори и в 3 през нощта, ако си гладен (което е невъзможно), пак имаше нощен бар и можеше да ядеш.
Допълнителните екскурзии бяха скъпи, това помня. Pullmantur искаха 95 евро за еднодневната до Санто Доминго, ние дадохме 50-60 евро на някаква местна агенция и така отидохме до столицата. Имаше разни оферти в лоби бара на различни агенции.
И аз пътувам нонстоп, вече ми се смесват някои неща... Но каквото помня, го казвам

# 143
  • Мнения: 10 989
- до достатъчно места съм летяла и достатъчно билети съм издала.
А, Вие директно си признавате, че работите в турагенция? Щом издавате билети? И тук ли му е мястото да си правите реклама на бизнеса? Щом пращате и ЛС на хората с оферти... Не знам доколко това е коректно, но... очевидно всеки се спасява кой както може.
gadamer, пращам ви агенцията на личен.
И може ли без мантрата "ама тия цени са без багаж, пък като добавиш куфар става еди колко си", всички знаем това! Ако щете вярвайте, с Раянеър съм летял за 9.90 евро до Мадрид, цена без куфар. И като добавиш 20 евро куфар колко става? И като сложиш и в двете посоки колко става? 60 нали? И повече да е... пак е ПОД 100 евро!!! Я сравнете сега с тройната цена, която аз видях за нашия хотел в БГ агенция от 2400 евро НА ЧОВЕК? Пък ние дадохме 810 евро от Мадрид, хахаха. ОК, додали сме стотина евро отгоре. Ама не 1600 отгоре.

Вече като става ясно, че вие работите за турагенция, нали разбирате колко олекват вашите хвалби за българските оферти и настояването хората да летят от София защото е "по-евтино"? Просто Вие имате финансова изгода от това, всеки нов клиент е ценен. Важното е да му се вземат парите, а дали е прецакан и плаща с нереално висока надценка, това Вас няма как да Ви интересува.

Последна редакция: нд, 07 ное 2021, 13:09 от diziler

# 144
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Има и нещо друго. С изредените 2 нискотарифни аз лично не бих летяла. Също бях търсила екскурзии за Доминикана, тогава не се състояха заради ураган, но единствено обмислях варианта с Air France и KLM, също ме устройваше това, че е директен полет от Европа и мислех да направя дори нарочно дълъг престой в Париж.

Попринцип нямам нищо против нискобюджетните пер се, но за презокеански полет не бих ги избрала - едно поради това, че всички услуги са платени, май само вода гледах, че е безплатна (поне тези, които погледнах тогава), друго поради оборудването на самолетите (екранчета, филми, възможности за зареждане на телефон, място за краката и т.н.) и трето - като човек, години работил във високотехнологичната част на авиационната индустрия и отговарял за 1А части, което обозначение няма да обяснявам тук, не бих се качила на такъв самолет за презокеански полет. Има все пак и разлика между Райън Еър и някоя руска нискобюджетна компания примерно, няма да навлизам и тук в детайли по подръжката на самолети.

Та така, невинаги бих избрала най-евтиното, не за всичко.

Иначе Галактик Вояджър никога не е крила, че работи в агенция, вкл. и в други теми, не разбирам недоволството с/у нея изведнъж.

# 145
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
- до достатъчно места съм летяла и достатъчно билети съм издала.
А, Вие директно си признавате, че работите в турагенция? Щом издавате билети? И тук ли му е мястото да си правите реклама на бизнеса? Щом пращате и ЛС на хората с оферти... Не знам доколко това е коректно, но... очевидно всеки се спасява кой както може.
gadamer, пращам ви агенцията на личен.
И може ли без мантрата "ама тия цени са без багаж, пък като добавиш куфар става еди колко си", всички знаем това! Ако щете вярвайте, с Раянеър съм летял за 9.90 евро до Мадрид, цена без куфар. И като добавиш 20 евро куфар колко става? И като сложиш и в двете посоки колко става? 60 нали? И повече да е... пак е ПОД 100 евро!!! Я сравнете сега с тройната цена, която аз видях за нашия хотел в БГ агенция от 2400 евро НА ЧОВЕК? Пък ние дадохме 810 евро от Мадрид, хахаха. ОК, додали сме стотина евро отгоре. Ама не 1600 отгоре.

Вече като става ясно, че вие работите за турагенция, нали разбирате колко олекват вашите хвалби за българските оферти и настояването хората да летят от София защото е "по-евтино"? Просто Вие имате финансова изгода от това, всеки нов клиент е ценен. Важното е да му се вземат парите, а дали е прецакан и плаща с нереално висока надценка, това Вас няма как да Ви интересува.
Изключително много грешите. Разбира се явно имате някакъв проблем с агенциите и не е моя работа да ви разубеждавам.
Никога не съм крила, че съм туристически агент и никъде в този форум, никога не съм пускала реклама на моята агенция, а даже напротив линкове и имена на много други агенции.
Грешите и за причината да коментирам директния чартър.
На дамата съм изпратила линк към испански туроператор на личен, точно защото не желая подобни коментари като вашия. Ако желае, тя може да потвърди.
А туризмът и цените в последните 2 години доста се промениха, така че предвид, че признавате, че не сте проверявали и не сте се интересували скоро от тази дестинация, е смешно да твърдите, че мнението ви е актуално.

# 146
  • Мнения: 10 989

Попринцип нямам нищо против нискобюджетните пер се, но за презокеански полет не бих ги избрала - едно поради това, че всички услуги са платени, май само вода гледах, че е безплатна (поне тези, които погледнах тогава)
Ох, спокойно, нищо не сме плащали допълнително. И напитки, и храна на борда бяха безплатни, и големите куфари бяха включени в цената. Може би погрешно се изразих. Просто не са националният превозвач на Испания (Iberia), а се водят нещо като нискобюджетни... макар че Еър Еуропа от Мадрид до южноамериканските страни има супер високи цени.

# 147
  • Мнения: 10 989
А туризмът и цените в последните 2 години доста се промениха, така че предвид, че признавате, че не сте проверявали и не сте се интересували скоро от тази дестинация, е смешно да твърдите, че мнението ви е актуално.
Е хубаво, просто казах, че до тази КОНКРЕТНА дестинация не съм проверявал наскоро. Да, летял съм преди корона кризата. Не ми е нужно да летя всяка година точно до Доминикана. А ако не сте забелязали, аз казах на няколко пъти, че както съм пътувал преди няколко години с испанска агенция, пак по същото време българските агенции предлагаха тройни цени за същите хотели, тогава, не сега! ТОГАВА! За 2400 евро нещо, което е 810 евро с испанската агенция. В смисъл, спрямо конкретен момент правя сравнение. Не давам сравнение с испанците преди и българите сега, нали? Най-малкото не е коректно! (И да, с разходите от/до Мадрид, като се тегли чертата, пак да го добуташ до 1000 евро. Ама не и 2000+). Аз не съм спрял да летя по света и по време на корона кризата, знам какви са цените за къде ли не. Просто не съм летял конкретно за Доминикана. Сменям си дестинациите, лошо ли е? Не падам от луната, знам, че има поскъпване.  Но и сега има цени до Акаба за 7.99 евро на Раянеър, и сега има "оферти" за 800 евро до Йордания от турагенции, ама ако се загледате в офертите, пише "цената включва самолетен билет на авиокомпания Раянеър", хаха.  И сега има супер скъпи екскурзии в Рим и околността, а "цената включва билет на Уизеър", пък като видиш в сайта, билетът е 19.99 лв. И дори и да си добавиш цената на хотела, пак не може да го добуташ до тези 600 евро, дето агенцията ти ги пробутва като "оферта". Подобни примери мога да дам безброй, просто не искам да си развалям идеята. Нека всеки си върти бизнеса както намери за добре, но да не ми натрапва идеята, че това, което ми предлага е по-евтино и изгодно, защото не е вярно! Целта е едни хора да си напълнят гушките с нашите пари.

Иначе "никога не съм крила", дето казвате... ок, не съм го знаел. Вчера за първи път видях тази тема. Извинявам се, ако съм Ви жегнал.

# 148
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
А туризмът и цените в последните 2 години доста се промениха, така че предвид, че признавате, че не сте проверявали и не сте се интересували скоро от тази дестинация, е смешно да твърдите, че мнението ви е актуално.
Е хубаво, просто казах, че до тази КОНКРЕТНА дестинация не съм проверявал наскоро. Да, летял съм преди корона кризата.
Няма как мнение на абсолютно анонимен и непознат потребител да ме "жегне". Честно казано поне до момента нищо обидно не сте написали.
Посочените от мен цените бяха проверени за точно конкретна дата. Сравнена беше цена на един и същ хотел с чартър от София и от Мадрид, за една и съща дата през ноември 2021.
Не от преди 2 години.
Никой не е длъжен да си вземе допълнителните полети, хотел и т.н. от българската агенция.
Ако погледнете офертите за Доминикана по българските сайтове, ще видите, че се предлагат само пакета от Мадрид. Всичко друго е опционално, по желание.
Тук коментираме Доминикана.

# 149
  • Мнения: 5 898
Може ли и на мен въпросният испански туроператор?

Няма нужда от подобна агресия. Галактик е във форума от "хиляди години" и се старае винаги да помогне с информация. Има и такива, които ползват форума за бизнеса си, но тя не е от тях.

Общи условия

Активация на акаунт