Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 65 961
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • here and now
  • Мнения: 4 200
Здравейте.
Искам да попитам за Слиара бийч и по-точно как най-изгодно да стигна до там от Керамоти. За един ден сме и не ми е много изгодно да товаря колата на ферибота, че не е и от малките.
Има ли някакви корабчета(лодки) от Керамоти или от Лименас, с които може да се отиде и да се върне човек?
С велосипед(под наем) от Лименас? Примемам всякакви идеи.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 3 936
В  Лименас има водни таксита.Има лодка с разписание до Мраморния плаж Simple Smile Велосипед в тая жега даже не си помислям Sad

# 197
# 198
  • Мнения: 782
Отдавна никой не е писал тук, та да подбутна малко темата. Никой ли не пътува Wink? Планирам едно ходене до Тасос в края на август - началото на септември, сравнително близо е, пък не сме ходили до сега, а не ни се пътува много за 5 дни. Не е много сигурно дали ще се осъществи заради ситуацията с граници и тестове, особено заради тестовете се оскъпява доста почивката, а и веднъж вече чакахме 4 часа на границата в началото на юли, така че ще видим, но все пак проучвам, ако стане.

Изчетох доста голяма част от темите, но не можах много да се ориентрам за острова - едни хвалят източната част и плажовете, особено тези с малки деца, други намират западната за по-привлекателна. Та въпросът ми е към запознатите с острова, с оглед на това, че обичаме каменни плажове и изобщо не държим на ситен пясък, не сме с деца и не търсим непременно плитко море на километри навътре и непосредствена близост до плаж, къде е по-подходящо да се отседне на острова? Търсим спокойствие и тишина, не чадъри, шезлонги и барчета, а зеленина, малки заливи, красиви морски гледки от хотела и на плажа, възможно най-малко хора. Разбрах, че Тасос не е като йонийските острови, в смисъл на синя вода и т.н., но сигурно и тук има много хубави места.

Ще съм благодарна за всички препоръки.

# 199
  • Мнения: 548
Отдавна никой не е писал тук, та да подбутна малко темата. Никой ли не пътува Wink? Планирам едно ходене до Тасос в края на август - началото на септември, сравнително близо е, пък не сме ходили до сега, а не ни се пътува много за 5 дни. Не е много сигурно дали ще се осъществи заради ситуацията с граници и тестове, особено заради тестовете се оскъпява доста почивката, а и веднъж вече чакахме 4 часа на границата в началото на юли, така че ще видим, но все пак проучвам, ако стане.

Изчетох доста голяма част от темите, но не можах много да се ориентрам за острова - едни хвалят източната част и плажовете, особено тези с малки деца, други намират западната за по-привлекателна. Та въпросът ми е към запознатите с острова, с оглед на това, че обичаме каменни плажове и изобщо не държим на ситен пясък, не сме с деца и не търсим непременно плитко море на километри навътре и непосредствена близост до плаж, къде е по-подходящо да се отседне на острова? Търсим спокойствие и тишина, не чадъри, шезлонги и барчета, а зеленина, малки заливи, красиви морски гледки от хотела и на плажа, възможно най-малко хора. Разбрах, че Тасос не е като йонийските острови, в смисъл на синя вода и т.н., но сигурно и тук има много хубави места.

Ще съм благодарна за всички препоръки.

Здравей, след като сте за 5 дни, аз бих ти препоръчала да обиколите целия остров.. Любими места са ми Мраморният, Гьола, Парадайз, Нотос.. Но по описанието какво ви допада на вас определено сте за западната част.. Където и да отидете ще бъде спокойно на фона на цялата ситуация.. Може да отвориш гоогле мапс също и да разгледаш крайбрежието за скрити заливчета.

# 200
  • Мнения: 782
Marble_beach, a кои места препоръчваш за отсядане?

# 201
  • Мнения: 548
Отсядали сме в Потос-няколко пъти , Кинира, Астрида, Сотирас, Криси Акти в едни студия на главния път ... Според мен си преценете дали ще обикаляте острова или ще бъдете само в едната част.. Ако обикаляте може да спите 2 дни в едно селце и два в друго.. Потос е доста оживено вечерно време, не знам какви са ви критериите за нощувка

# 202
  • Там където
  • Мнения: 787
Alia1, за западната част сте Simple Smile Ние прекарахме супер преди 2 години в Скала Марион. Погледни  в букинга или на гугъл мапс- хотели и студия много. Сампто село има 3 плажа (2 пясъчни и един каменист) и много приятна атмосфера. Лесно е за обикаляне - островът е малък.

# 203
  • Мнения: 782
Отсядали сме в Потос-няколко пъти , Кинира, Астрида, Сотирас, Криси Акти в едни студия на главния път ... Според мен си преценете дали ще обикаляте острова или ще бъдете само в едната част.. Ако обикаляте може да спите 2 дни в едно селце и два в друго.. Потос е доста оживено вечерно време, не знам какви са ви критериите за нощувка

Ами критериите са чисто, тихо и хубава морска гледка + зеленина. Да не е на главен път. Кой не обича хубавото, но все пак нормални цени и ако може да не е много очукано. Хубаво е да има възможност поне чай да си напавиш. Но не ми се мести за спане - да събирам и разпъвам багаж, това ми е най-неприятно. Предпочитам денем да си обикаляме, а вечер да сме на едно място, пък макар и да не можем да видим абсолютно всичко.

# 204
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Alia1 бяхме отседнали в Потос в края на юни.Апартаменти Кристина.Много ми харесаха.Според мен ще покрият изключително ти.Чисто,със страхотна гледка от терасата.Собственикът Манос е много мил и отзивчив.

# 205
  • Мнения: 548
Отсядали сме в Потос-няколко пъти , Кинира, Астрида, Сотирас, Криси Акти в едни студия на главния път ... Според мен си преценете дали ще обикаляте острова или ще бъдете само в едната част.. Ако обикаляте може да спите 2 дни в едно селце и два в друго.. Потос е доста оживено вечерно време, не знам какви са ви критериите за нощувка

Ами критериите са чисто, тихо и хубава морска гледка + зеленина. Да не е на главен път. Кой не обича хубавото, но все пак нормални цени и ако може да не е много очукано. Хубаво е да има възможност поне чай да си напавиш. Но не ми се мести за спане - да събирам и разпъвам багаж, това ми е най-неприятно. Предпочитам денем да си обикаляме, а вечер да сме на едно място, пък макар и да не можем да видим абсолютно всичко.
Ще ти кача линк за всички места, на който сме отсядали и да си прецениш


Виж House Mantesos на Booking! http://www.booking.com/Share-DsBzLV

Виж Sotiros Sunset House на Booking! http://www.booking.com/Share-Brg1FV


Edem Apartments
Edem Apartments
Skala Potamias, Σκάλα Ποταμιάς, Skala Potamia (Thassos) 640 04, Гърция
+30 694 811 6644
https://maps.app.goo.gl/7mr33sZdv6vdMNyx5


Тези в Потос не се сещам как се казваха..

# 206
  • Мнения: 2 478
Здравейте,

До сега не сме били на Тасос, но тази година мислим да направим 6-7 нощувки. Предпочитаме плажове с фин пясък, като искаме да разнообразим с някои по-живописни. За сега сме се ориентирали към Skala Potamias. Предпочитаме да спим на едно място и да не се местим, за това не съм сигурна къде да изберем нощувки, като най-удобна отправна точка. Бихте ли споделили дали правилно съм се ориентирала?

До колкото виждам няма опция за закупуване или резервация на билет за ферибота?

Ще се радвам да препоръчате някоя хубава таверна за вечеря.

# 207
  • Мнения: 548
Здравейте,

До сега не сме били на Тасос, но тази година мислим да направим 6-7 нощувки. Предпочитаме плажове с фин пясък, като искаме да разнообразим с някои по-живописни. За сега сме се ориентирали към Skala Potamias. Предпочитаме да спим на едно място и да не се местим, за това не съм сигурна къде да изберем нощувки, като най-удобна отправна точка. Бихте ли споделили дали правилно съм се ориентирала?

До колкото виждам няма опция за закупуване или резервация на билет за ферибота?

Ще се радвам да препоръчате някоя хубава таверна за вечеря.

Тасос ми е много любим, но това лято успяхме да отидем само 2 пъти до Ситония заради глупостите с тестовете и затворения Маказа .. Хубави пясъчни плажове са Paradise beach, Psili Amos .. За живописни бих ти препоръчала Notos Beach и Marble Beach .. Може да ги провериш в гугъл мапс като локация и да си прецениш

# 208
  • Мнения: 47
Здравейте, до сега не сме ходили в Тасос, но го обмислям за догодина като подарък за сватбата ни. Знам, че е рано и нищо не се знае какво ще се случи дори в близко бъдеще, но просто си разглеждам, за да имам някакъв ориентир дали изобщо да си го помислям. Въпроса ми е: Какво е вашето мнение за времето през м.Май-към 20-ти или началото на Юни.. Не искам да е лудница, искам да сме на спокойно, за това предпочитам началото на сезона...дори предпочитам да не е адската жега, но все пак исках да попитам тук хората, които са ходили вече през това време на годината.
Благодаряяя:smile:

# 209
  • Мнения: 548
Здравейте, до сега не сме ходили в Тасос, но го обмислям за догодина като подарък за сватбата ни. Знам, че е рано и нищо не се знае какво ще се случи дори в близко бъдеще, но просто си разглеждам, за да имам някакъв ориентир дали изобщо да си го помислям. Въпроса ми е: Какво е вашето мнение за времето през м.Май-към 20-ти или началото на Юни.. Не искам да е лудница, искам да сме на спокойно, за това предпочитам началото на сезона...дори предпочитам да не е адската жега, но все пак исках да попитам тук хората, които са ходили вече през това време на годината.
Благодаряяя:smile:
Времето е слънчево по принцип - над 25 градуса е , но водата още не се е стоплила като за лято. Въпреки това си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт