Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

• 14 895
  • 205
  •   1
Отговори
# 195
  • here and now
Здравейте.
Искам да попитам за Слиара бийч и по-точно как най-изгодно да стигна до там от Керамоти. За един ден сме и не ми е много изгодно да товаря колата на ферибота, че не е и от малките.
Има ли някакви корабчета(лодки) от Керамоти или от Лименас, с които може да се отиде и да се върне човек?
С велосипед(под наем) от Лименас? Примемам всякакви идеи.

# 196
  • Варна
В  Лименас има водни таксита.Има лодка с разписание до Мраморния плаж Simple Smile Велосипед в тая жега даже не си помислям Sad

# 197
# 198
Отдавна никой не е писал тук, та да подбутна малко темата. Никой ли не пътува Wink? Планирам едно ходене до Тасос в края на август - началото на септември, сравнително близо е, пък не сме ходили до сега, а не ни се пътува много за 5 дни. Не е много сигурно дали ще се осъществи заради ситуацията с граници и тестове, особено заради тестовете се оскъпява доста почивката, а и веднъж вече чакахме 4 часа на границата в началото на юли, така че ще видим, но все пак проучвам, ако стане.

Изчетох доста голяма част от темите, но не можах много да се ориентрам за острова - едни хвалят източната част и плажовете, особено тези с малки деца, други намират западната за по-привлекателна. Та въпросът ми е към запознатите с острова, с оглед на това, че обичаме каменни плажове и изобщо не държим на ситен пясък, не сме с деца и не търсим непременно плитко море на километри навътре и непосредствена близост до плаж, къде е по-подходящо да се отседне на острова? Търсим спокойствие и тишина, не чадъри, шезлонги и барчета, а зеленина, малки заливи, красиви морски гледки от хотела и на плажа, възможно най-малко хора. Разбрах, че Тасос не е като йонийските острови, в смисъл на синя вода и т.н., но сигурно и тук има много хубави места.

Ще съм благодарна за всички препоръки.

# 199
Отдавна никой не е писал тук, та да подбутна малко темата. Никой ли не пътува Wink? Планирам едно ходене до Тасос в края на август - началото на септември, сравнително близо е, пък не сме ходили до сега, а не ни се пътува много за 5 дни. Не е много сигурно дали ще се осъществи заради ситуацията с граници и тестове, особено заради тестовете се оскъпява доста почивката, а и веднъж вече чакахме 4 часа на границата в началото на юли, така че ще видим, но все пак проучвам, ако стане.

Изчетох доста голяма част от темите, но не можах много да се ориентрам за острова - едни хвалят източната част и плажовете, особено тези с малки деца, други намират западната за по-привлекателна. Та въпросът ми е към запознатите с острова, с оглед на това, че обичаме каменни плажове и изобщо не държим на ситен пясък, не сме с деца и не търсим непременно плитко море на километри навътре и непосредствена близост до плаж, къде е по-подходящо да се отседне на острова? Търсим спокойствие и тишина, не чадъри, шезлонги и барчета, а зеленина, малки заливи, красиви морски гледки от хотела и на плажа, възможно най-малко хора. Разбрах, че Тасос не е като йонийските острови, в смисъл на синя вода и т.н., но сигурно и тук има много хубави места.

Ще съм благодарна за всички препоръки.

Здравей, след като сте за 5 дни, аз бих ти препоръчала да обиколите целия остров.. Любими места са ми Мраморният, Гьола, Парадайз, Нотос.. Но по описанието какво ви допада на вас определено сте за западната част.. Където и да отидете ще бъде спокойно на фона на цялата ситуация.. Може да отвориш гоогле мапс също и да разгледаш крайбрежието за скрити заливчета.

# 200
Marble_beach, a кои места препоръчваш за отсядане?

# 201
Отсядали сме в Потос-няколко пъти , Кинира, Астрида, Сотирас, Криси Акти в едни студия на главния път ... Според мен си преценете дали ще обикаляте острова или ще бъдете само в едната част.. Ако обикаляте може да спите 2 дни в едно селце и два в друго.. Потос е доста оживено вечерно време, не знам какви са ви критериите за нощувка

# 202
  • Там където
Alia1, за западната част сте Simple Smile Ние прекарахме супер преди 2 години в Скала Марион. Погледни  в букинга или на гугъл мапс- хотели и студия много. Сампто село има 3 плажа (2 пясъчни и един каменист) и много приятна атмосфера. Лесно е за обикаляне - островът е малък.

# 203
Отсядали сме в Потос-няколко пъти , Кинира, Астрида, Сотирас, Криси Акти в едни студия на главния път ... Според мен си преценете дали ще обикаляте острова или ще бъдете само в едната част.. Ако обикаляте може да спите 2 дни в едно селце и два в друго.. Потос е доста оживено вечерно време, не знам какви са ви критериите за нощувка

Ами критериите са чисто, тихо и хубава морска гледка + зеленина. Да не е на главен път. Кой не обича хубавото, но все пак нормални цени и ако може да не е много очукано. Хубаво е да има възможност поне чай да си напавиш. Но не ми се мести за спане - да събирам и разпъвам багаж, това ми е най-неприятно. Предпочитам денем да си обикаляме, а вечер да сме на едно място, пък макар и да не можем да видим абсолютно всичко.

# 204
  • малкия йеросалим
Alia1 бяхме отседнали в Потос в края на юни.Апартаменти Кристина.Много ми харесаха.Според мен ще покрият изключително ти.Чисто,със страхотна гледка от терасата.Собственикът Манос е много мил и отзивчив.

# 205

Ами критериите са чисто, тихо и хубава морска гледка + зеленина. Да не е на главен път. Кой не обича хубавото, но все пак нормални цени и ако може да не е много очукано. Хубаво е да има възможност поне чай да си напавиш. Но не ми се мести за спане - да събирам и разпъвам багаж, това ми е най-неприятно. Предпочитам денем да си обикаляме, а вечер да сме на едно място, пък макар и да не можем да видим абсолютно всичко.
Ще ти кача линк за всички места, на който сме отсядали и да си прецениш

Виж House Mantesos на Booking! http://www.booking.com/Share-DsBzLV

Виж Sotiros Sunset House на Booking! http://www.booking.com/Share-Brg1FV

Edem Apartments
Edem Apartments
Skala Potamias, Σκάλα Ποταμιάς, Skala Potamia (Thassos) 640 04, Гърция
+30 694 811 6644
https://maps.app.goo.gl/7mr33sZdv6vdMNyx5

Тези в Потос не се сещам как се казваха..

Общи условия

Активация на акаунт