Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 776
  • 802
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 47 963
Заради вас купих 4-5 тетрадки от Лидл Joy

# 721
  • софия
  • Мнения: 25 399
Преизпълнила си норматива Laughing Ще напомня като излязат "новите" бележници, трябва да е другата седмица и тогава ще си топ.

# 722
  • Мнения: 6 924
Аз все се надявам да сме с електронни бележници. Но май ученически карти и съответно снимки ще трябват. А за ЕБ нали не се иска дигитална снимка?

# 723
  • София
  • Мнения: 7 183
Дъщеря ми от миналата година са без хартиени бележници.
Но е необходима снимка за лична карта.
И аз се изкуших да събера няколко тетрадки от Лидл, ама много черни и контрастни редовете им. Мене това ме дезориентира. Simple Smile

# 724
  • Мнения: 856
При мен не е самоинициатива. Набора тренира футбол. В началото на август искаха пълни изследвания - кръв,урина,кардиограма.Та майка му поднесе и  картона за училище.Отделно искаха снимки за картотека - хайде във фотото,малко фотошоп да го избелят,че тъкмо се беше върнал от лагер. Целия гардероб смених по разпродажбите - от бельо до връхни дрехи. Всичко му беше умаляло.Като тази година не е расъл толкова. А днес една излишна покупка - усетих се,но късно.Взех Христоматия за 7 клас.Радвам се аз ....Но нали ще имат учебници? Там също са всички произведения.

# 725
  • София
  • Мнения: 7 183
Извинете за тъпия въпрос, но аз така и не взех тази христоматия.
Какво има в нея всъщност - извадките от произведенията, които ще учат. Нещо друго?
Аз още в началото на лятото свалих електронния учебник за 7 клас на Просвета, та откъсите си ги имаме оттам. Какво пропускам?

# 726
  • Мнения: 856
Да - откъси от всички произведения. Безсмислена покупка. Можеше да се почерпя нещо, но нали е в името на науката...

# 727
  • софия
  • Мнения: 25 399
Извинете, но нашето училище е силно традиционно и си кара на хАртия с бележници и проЗти дневници.  Crazy

# 728
  • Мнения: 3 874
Е аз пък съм до никъде, като гледам ще кара с необлечени помагала поне до средата на октомври..
Чакам чинно да си дадат изискванията за тетрадки, защото имам цял рафт в гардероба от тетрадки, купувани ей така да има..Моливи и боички има, химикали и тн също..
За снимките вярно забравих, но имам ланшни .. тъкмо не е опъпчен. Дрехи и обувки набавям, когато умалеят и когато ми попаднат на сгода - днес инвестирах 20 лв в дънки от LCW

Искам и аз информация за раницата на Ташев на лични, ако може

# 729
  • Мнения: 47 963
Мария да не чете Joy
Във фег са без бележници, с електронен дневник, уж. Точно 5 оценки имам там за цяла година. А съобщенията идват с ден два закъснение...тамън след събитията Joy

# 730
  • Мнения: 6 924
Хаха, но сега изслушах френската песничка, споделена в осмокласната тема и вече си я тананикам. Та ако ще да имат бележници, на фег ще им простя Simple Smile)). И нашия ЕД тази година скромно го попълваха.

Маma Taz, как така някой ще даде изисквания за тетрадки в седми клас? При нас е кой както му е удобно, което за мен е плюс.

# 731
  • Мнения: 47 963
В училището на малкия попълваха по стриктно електронния дневник, но не са махнали бележниците. А взимам и ученически карти, заради ГТ Simple Smile. Пфу, и снимки, всичко...кога успяхте Simple Smile. На мен ми е още лятно. Ваканцията тъкмо почна Joy
Поне дрехи имат. Simple Smile

# 732
  • Мнения: 6 924
Ученическа карта вадя, заради киното Simple Smile. В нашия мол не ги пускат, ако са само деца, без да покажат ученическа карта, за да се видят годините. Евала за което.
Ние засега и тази година мислим да сме с шофьорска услуга от родител. Много е времепестящо.

# 733
  • Мнения: 407
Заради вас купих 4-5 тетрадки от Лидл Joy
Хахах  и аз така.
Миналата седмица взех два сборника- един по мат. за НВО и един по БЕЛ.
Решава по мат. преговора, а по БЕЛ кара наред.

# 734
  • Мнения: 8 223
Електронният дневник при нас се попълва много стриктно, само да кихне и вече съм уведомена. В хартиените бележници имаха нанесени няколко оцени на кръст. А и една забележка на набора по английски, цитирам "Говори и говори, не млъква и не мога да взема думата от него". Това по повод на някакъв спор с учителката 😂
Сега ще чакам родителските срещи, за да разбера дали въобще е нужно да купувам бележници.
Тетрадки и моливи имат, но трябва да взема блокчета за рисуване и чертожни инструменти повече. По принцип не губят вещи, но това линии, пергели изчезват за отрицателно време.
И нещо смешно. Не само ние родителите и децата очакваме с ужас началото на учебната година. Същото се отнася и за учителите. Снощи си говорихме с моя приятелка, начална учителка. Каза, че от няколко нощи има кошмари - някой повръща, друг се бие, трети бяга 😂

Общи условия

Активация на акаунт