На море - къде никога повече?

  • 17 152
  • 162
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 262
Ние известно време ходихме на ои и подобни с готвене . Ами не ми се връзва лятна ваканция вързан на една маса с покривка и осмърдяна на манджи столова. Ама изобщо.
Или сме на сухоежбина но по разходки или сме под асмата на масата със салатата ... ама манджи по цяло лято мога да не пипна. Освен да седнем на заведение и това ако си искаме и ако видим хубаво и т.н.

# 121
  • София
  • Мнения: 13 169
На ОИ сме били веднъж преди 17 г. с 2 бебета. Уморих се от ядене. Повторихме го само веднъж в Турция, но там бяхме вече 6 човека и ми беше идеално, още повече, че бяхме в затворен комплекс и имаше различни тематични ресторанти, които предлагаха обилно количество плодове и зеленчуци, а центърът на града беше далеч, за да ходим за всяко хранене по заведения. Въпреки това, не е моят тип почивка и имам съвсем друга представа за наслаждаване на свободното време, плажа и храната, която няма общо с постоянно ядене и пиене.
Сядането на заведение, особено на морето, за нас е с идеята да сме близо до водата, да усещаме бриза, да няма много хора и да хапнем нещо прясно и леко.
Храна носим само, когато ходим по планините. Там е ясно, че без храна не може. Навсякъде другаде човек няма как да остане гладен, когато не е на километри от цивилизацията, особено в Европа.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 247
Всеки има различно усещане и възприятие за това как иска да си почива. Аз храна от тук не мъкна (виж в обратната посока мъкна доста). Друг иска да си носи дисагите и да си яде това, което си е донесъл, ми лошо няма. Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
А в крайна сметка темата е за това къде не бихте ходили на море никога повече, а не за това дали бихте или не бихте мъкнали храна в багажника, пазарували от магазина, който и да е той, и както и да му е името, или за измисления ви фалшив живот във фейса/форума.
И, за да съм все пак по темата, не бих ходила на море никога повече:
1. Черноморец - след като избягахме с писъци от квартирата (в 12 през нощта), в която звучеше целия чалга оркестър воглаве с певицата от отсрещната кръчма.
2. Паралия Катерини - посетихме пътьом плажа, и ми се уплаши окото от гъч, мръсотия и т.н.Пренаселено и много неприятно място. Поне за мен.

Има и още, но в момента не се сещам.

# 123
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз пък обичам да ям и Гърция е едно от местата, където се размазвам от кеф. Прихващам и от гръцкия дух и култура - трапезата при тях е на почит, излизането семейно и прочие. Имаме приятели гърци, лафили сме по темата. За гърците, както и за италиаците, добрата, вкусна храна е на почит. Обичам да обикалям, но обичам и да седна и хапна нещо вкусно или да изпия чаша хубаво кафе. Миналата година в Бергамо пихме фантастично кафе - дори само заради това си струва някой ден да се върнем.

ОИ мразя, все едно съм овца, на която й казват кога и къде да яде. Не е моят тип почивка. Аз спя до късно, вечер ядем късно когато сме на почивка...тази свобода не я давам за нищо.

Подкрепям тодоричка за Катерини: този юли на връщане от Крит минахме оттам за един бърз плаж. Бях потресена от гмежта.

# 124
  • Мнения: 5 262
... Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
...

а ти от кои си , че не ни стана ясно все пак.

# 125
  • София
  • Мнения: 13 169
И аз за Катерини да кажа. Ходили сме няколко пъти извън сезона и е много приятно, вкл. зимата, защото обичаме да ходим до Метеора и спим в Катерини.
Бяхме веднъж в сезона преди няколко години. Ужас. Народ, мръсотия, шумотевица. Хотелчето, в което бяхме, беше много хубаво, но издържахме точно 3 дни и сменихме дестинацията.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 247
... Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
...

а ти от кои си , че не ни стана ясно все пак.

Ако питаш дали правя компромис с нещо, да, правя компромиси Simple Smile . Спала съм в по-евтини места, за да мога да си позволя по-дълга почивка в любимо място например. Макар че с напредването на възрастта, все по-рядко правя компромиси. В последната година обаче животът ми показа, че е най-добре да инвестирам в спомени от добре прекараното време с любимия човек, защото не се знае още колко дълго ще можем да трупаме общи такива.
А ако питаш за възможностите, моите не са кой знае колко големи, но спя спокойно, и се чуствам добре.
А за душицата, оставям да си отговориш сама, ако можеш де Simple Smile

# 127
  • София
  • Мнения: 28 590
Таис, видях, че си писала за гръцката кухня и точно щях да ти предложа да опиташ и италианската, и гледам, че си писала за нея Simple Smile

След тези държави, да си причинявам нашето черноморие...

# 128
  • Мнения: 19 487
Е, хайде, била съм в "тези държави" и далеч не всичко е цветя и рози. Отделно е задължително поне двоен бюджет да се предвиди за качествена почивка там, което не всеки може да си го позволи. А на нашето море е лудница, аз вече обмислям да ходя извън сезона ако искам някакъв релакс, все пак съм на почивка, не на състезание кой първи ще заеме шезлонг и маса за вечеря.

# 129
  • София
  • Мнения: 28 590
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.

# 130
  • София
  • Мнения: 12 374
Ваши голдъни, ваша воля.

Няма държава, в която всичко да е цветя и рози. И никой тук не твърди подобно нещо.

# 131
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нямам желание да почивам повече в Гърция, освен може би западните брегове, към Адриатическо море.
По-конкретно, бяхме преди няколко години на втория ръкав на Халкидики, мястото беше по препоръка на грък, а в рамките на почивката обикаляхме околни градове и плажове.

Нещата, които на мен лично НЕ ми харесаха:

- плажовете (посетихме 5-6 различни, все по втория ръкав, от Никити надолу). само тук-таме някой по-голям плаж, като цяло относително тесни плажни ивици, също и къси. Полупразни, като паднала бомба.
- много солена вода, неприятна като усещане, по-студена от черноморската
- ресторанти - СУПЕР еднообразни. Гръцка кухня, пица и пържено пилешко (на хапки, тип КФС, за вкуса не знам, не пожелах да го опитам). От гръцката кухня - различни мезета и салати - тук имаше някакъв избор, но стигне ли се до основни, нещата. за мен, издишат. Около 4-5 вида виба и морски дарове (от които 2 дребни вида риба, по-скоро като попчета, но не непременно на ресторантско ниво), на практика никакви меса, освен изсъхнали пилешки пържоли и изсъхнали шишчета, последните се излъгах да поръчам. Стекове не видях изобщо, например. Прочутият октопод беше чудесен, много ми хареса, но 10 дни ми писва да ям само това, скариди нямаше, а мидите бяха само с домати (май саганаки се наричаха). Нещо с бяло вино, нещо без сосове, за да се запази и доминира вкусът на морския дар - не. Някаква по-различна кухня от тази просто нямаше, а не сме ходили в някакви мизерни заведения, напротив - по-пълнички гледахме, с добри оценки и т.н.

Голям ценител съм на кухня и ми е важно, но гръцката такава не ме впечатли, поне не каквото предлагаха в региона. Не че са лоши салатите, но да платя 8 евро за гръцка салата (преди вече бая години), за които пари в България мога да ям и нещо по-добре приготвено от една идея по-добър готвач, благодаря съм.

- цените - двойни на България за experience, който ни най-малко не беше 2 пъти по-добър
- до плажовете се ходи с кола, което за мен лично е минус. Тъй като не консумираме алкохол, когато сме с кола, не можеш да си вземеш една бира на плажа...
- за нас не беше проблем, но занимания за деца в тези градове нямаше. На 20-30км имаше някакви места с детски площадки, но никакви други забавления.
- заведенията затваряха относително рано - докъм 11 вечер, след което оставаха само 1-2 бара, единият от които спортен и винаги вървят някакви мачове, а хора крещят. Такова нещо като морско барче с коктейли, музичка, недай Боже танцуващи хора, нямаше.

Позитиви:

- водата беше кристално чиста
- шезлонгите не бяха счупени, но това го има не само в Гърция Simple Smile
- гръцките им мезета бяха вкусни навсякъде. приготвяха ги добре, макар да не бяха съвсем моят тип вкусове

Като се сложи, че това беше една от най-близките дестинации, а до другите пътят е и по-далечен, и по-скъп, то аз за себе си не виждам причина отново да отида в Гърция. Не беше място на което да имаше УАУ плажове, УАУ храна или някакви неповторими хотели (обикновено бяха семейни хотелчета, тип къщурки, като на нашето море) със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature.

Може би бих видяла и Закинтос, където и цените, впрочем, са съвсем различни от близка Гърция, но за нас е имало много по-добри места за почивка.

# 132
  • Мнения: 5 898
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!

# 133
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

# 134
  • Мнения: 5 898
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Бе в повечето случаи се оправяме и без местен. А сметката ни стандартно е като в по-скъп ресторант в София. И все пак ядем прясна риба, а не стояла в хладилници дни наред.
Аз съм супер претенциозна към качеството на храната, но в Гърция ми е рай.

Общи условия

Активация на акаунт